Matematyka jest wszędzie. Rodzinne przygody z matematyką

Matematyka jest wszędzie. Rodzinne przygody z matematyką
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka „Matematyka jest wszędzie” autorstwa Mai Kramer jest inna niż pozostałe wydawnictwa dostępne na rynku. Nie jest podręcznikiem ani zbiorem zadań, nie odnosi się do podstawy programowej, nie zawiera wzorów. Jest zbiorem inspiracji, przeglądem matematyki w codziennym zastosowaniu, w życiu rodziny, w kulturze i naturze. Czytelnicy nie znajdą tu teoretycznych rozważań. Samo życie.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-7781-063-7, 9788377810637
Wydawnictwo: Fundacja mBanku

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Matematyka jest wszędzie

11.10.2018

Jak u Was z matematyką? Lubicie – nie lubicie? Ja zawsze lubiłam. Dlatego też z chęcią sięgnęłam po książkę „Matematyka jest wszędzie. Rodzinne przygody z matematyką”, napisaną przez Maję Krämer, a ufundowaną prze mBank. Chciałabym się podzielić z Wami wrażeniami, chociaż nie jest to proste. Pierwsze co rzuca się w oczy to nietypowy format A3, któ... Recenzja książki Matematyka jest wszędzie. Rodzinne przygody z matematyką

Moja opinia o książce

Opinie

BA
2019-01-23

Książka "Matematyka jest wszędzie " ciekawie opowiada o dziedzinie, która można znaleźć w każdej dziedzinie życia. W kuchni - robiąc przetwory musimy zachować odpowiednie proporcje. Bryły (figury przestrzenne) widzimy wszędzie dookoła. Prawie każdy przedmiot przypomina kształtem bryłę, np pilka to kula, karton z mlekiem to prostopadłościan. Znajdziemy w niej wyjaśnienie różnicy pomiędzy masą i ciężarem. Masę się waży na wadze a ciężar to siła. Cyfry i liczby spotykamy na co dzień, numer autobusu, numer domu i kodu pocztowego. Owoce i warzywa, których układ przypomina ciąg Fibonacciego np. ułożenie różyczek kalafiora. Książka zawiera cytaty sławnych ludzi, m. In. Isaac Newton, Galileusz. Małą wada może być trochę niewygodny format.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Matematyka jest wszędzie. Rodzinne przygody z matematyką. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl