Mechaniczna ćma

Joanna Pypłacz
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Mechaniczna ćma
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Pierwszy duch przyszedł do Celiny, gdy miała zaledwie jedenaście lat i mieszkała w sierocińcu. Dzięki jej wizji udało się odkryć ciało zaginionego mężczyzny, natomiast ona sama znalazła nowy dom. Z czasem obdarzona nadzwyczajnymi zdolnościami dziewczyna nawiązuje bliską współpracę ze sławnym okultystą, uwikłanym w tragiczną historię z przeszłości. Pewnego dnia poznaje młodego zegarmistrza-artystę oraz utalentowaną włoską malarkę, która specjalizuje się w portretowaniu umarłych. To przypadkowe spotkanie bezpowrotnie odmieni życie całej trójki. "Mechaniczna ćma" to kolejna powieść autorki Augusta Nachta i Krzyku Persefony, osadzona w realiach Krakowa z przełomu XIX i XX wieku. Pisarka eksploruje w niej - wraz z czytelnikiem - tajemniczy labirynt ludzkich pragnień i obsesji oraz nieuchwytnych demonów, jakie czyhają na drodze do ich realizacji.
Data wydania: 2017-02-14
ISBN: 978-83-7835-567-0, 9788378355670
Wydawnictwo: Videograf
Stron: 304

Autor

Joanna Pypłacz Joanna Pypłacz Joanna Pypłacz - krakowianka, z wykształcenia filolog klasyczny. Pasjonuje się literaturą piękną, czego owocem są nie tylko publikacje naukowe, lecz także wydana niedawno debiutancka powieść August Nacht. Zainteresowania literackie łączy z zamiłowan...

Pozostałe książki:

Nierozdzielne Podziemia W cieniu Bangor. Antologia inspirowana prozą Stephena Kinga Genius loci Dwór na Martwym Polu
Wszystkie książki Joanna Pypłacz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ciekawa powieść w klimacie retro.

5.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Mechaniczna ćma" - to kolejna książka na mojej liście co do której mam bardzo mieszane uczucia. Jednocześnie podobała mi się i czuję lekki zawód i rozczarowanie. Prawdopodobnie za te drugie odczucia odpowiada błędne zakwalifikowanie książki do gatunku horror, fascynująca okładka oraz opis książki, który sugeruje nam przygodę w zupełnie innym rodz... {} Recenzja książki Mechaniczna ćma

@Justyna_K@Justyna_K {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2021-01-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane 📘 Jedynki ☘️ Przeniesione z LC

Miałam pewien problem z oceną tej książki, ponieważ jakoś w nijaki sposób nie poruszyła mnie ona tak jak innych czytelników. W mojej opinii jest to jak najbardziej normalna powieść obyczajowa o bardzo bardzo smutnych i niespełnionych osobach.
Niespełnionych w życiu osobistym i uczuciowym. Jak to często bywa on kocha ją, ona innego, ona kocha jeg , on inną itd , itp i każdy jest nieszczęśliwy i obnosi się w tym swoim nieszczęściu i rozpaczy, czasem chce się nawet zemścić na tym, czy tej kogo nie daje się ''przymusić'' do miłości. Język powieści jest rzeczywiście piękny, niestety i tu muszę się trochę poczepiać . Czasami zbyt ''piękny'', poetycki, egzaltowany, miejscami ocierający się o patos.
Przy tym obficie okraszony górnolotnymi i '' trudnymi '' słowami . (eschatologiczny , zagmatwane abrewiacje itp.). Na dodatek wszystkie kobiety w tej książce wciąż zadają sobie pytanie '' co ja wyprawiam, co się ze mną dzieje '' i bez przerwy ściska ich w gardle i doznają bolesnego skurczu w krtani, przy czym to akurat tyczy się nawet mężczyzn '' mocno ścisnęło go w gardle ''.
Jaśniejszym i ciekawszym promykiem w tej pogmatwanej uczuciowo historii jest tło wydarzeń. Ten pierwiastek niesamowitości i duchowości zapowiadał się bardzo interesująco. Obserwujemy życie trzech głównych postaci : Celiny która jest medium, jednak chociaż bardzo się stara za każdym razem, wciąż nie udaje jej się przywołać ducha swojej matki. Annabelli młodziutkiej włoskiej imigrantki, córki zegarmis...

{}× 7 | link |
@sandrajasona
2019-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane Przeczytane w 2017 Eksperymenty czytelnicze

Mistyczna opowieść o duchach, przeznaczeniu, splataniu się losów ludzkich. Niestety nie porwała mnie, mimo, że kończyłam ją o północy, a u mnie burza z piorunami się zaczęła. Nie ukrywam autorka ma dar pisania, przenoszenia w czasy odległe, odzwierciedla nastrój, trochę tajemniczości. Historia była dla mnie dość przewidywalna, nie wiem dlaczego książka jest w kategorii horror, chociaż nie czytam horrorów i może tak one wyglądają. Nie zrażajcie się moją opinią, przeczytajcie sami.

{}× 2 | link |
@wojciechowska.am
2019-11-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Posiadam

Subtelne, srebrzyste, prerafaelickie, blade, majestatyczne, niepokojące - z ilości tych i innych podobnych w brzmieniu słów, mogłabym ułożyć wiersz lepszy niż Miciński w szczycie twórczości. Język, jakim jest napisana ta powieść, jest tak egzaltowany i nadmuchany, że nawet ja, lubiąca romantyków, spirytystów i grozę, miałam dość. Ale jakby to tak przeredagować, poddać korekcie, podrasować, to wiecie co? Byłoby z tego całkiem dobre czytadło. Bo warstwa fabularna, ukryta pod tą karykaturą stylistyczną, jest ciekawa i choć zagmatwana, ma swój urok. Tak jak Kraków minionej epoki.

{}× 1 | link |
@Justyna_K
2019-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane XIX w/Retro/Belle epoque/lata 20 i 30 Ebook/Legimi

Cytaty z książki

O nie! Książka Mechaniczna ćma. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl