Miasto cieni

Michael Russell
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Miasto cieni
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Ciemne zaułki Dublina, pełne tajemnic Wolne Miasto Gdańsk, zakazane uczucia i prawda zakopana w zbyt płytkim grobie. Susan Field znika nagle bez śladu. Zaniepokojona tym wydarzeniem Żydówka Hannah Rosen zrobi wszystko, żeby odkryć, jaki los spotkał jej przyjaciółkę. Pomaga jej Stefan Gillespie – bezkompromisowy policjant i ojciec rozpaczliwie walczący o prawo do dziecka. Każdy możliwy trop zdaje się prowadzić donikąd, a osoba, która ostatni raz mogła widzieć Susan, w pośpiechu opuszcza miasto. Dopiero kiedy w górach nieopodal Dublina odkryte zostają ciała kobiety i mężczyzny, prywatne śledztwo nabiera tempa. Rodzi się również uczucie – zakazana w katolickiej Irlandii miłość Żydówki i protestanta. Co wspólnego mają popełnione w Dublinie zbrodnie z ukrywającym się w Gdańsku lekarzem? Jaki związek ma uwikłany w kłopotliwy romans ksiądz z bezwzględnymi funkcjonariuszami dublińskiej policji? Stefan i Hannah, zbliżając się do rozwiązania, popadają w coraz większe niebezpieczeństwo. Niektóre sekrety powinny pozostać pogrzebane na zawsze… Trzymający w napięciu thriller historyczny, który zabiera czytelnika w pasjonującą podróż do lat 30. ubiegłego wieku.  
Tytuł oryginalny: The City of Shadows
Data wydania: 2015-03-04
ISBN: 978-83-7924-266-5, 9788379242665
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Cykl: Stefan Gillespie, tom 1
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 384
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Miasto cieni? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Meszuge
2020-07-22
5 /10

Kryminał historyczny z elementami powieści społecznej czy obyczajowej, którego akcja rozgrywa się w latach trzydziestych ubiegłego stulecia, głównie w Dublinie i Gdańsku. Na problematyczną miłość też znalazło się w niej miejsce i to całkiem sporo.

To miała być zwykła policyjna interwencja i zatrzymanie lekarza aborcjonisty Kellera, która ostatecznie przerodziła się w prywatne śledztwo prowadzone przez protestanckiego policjanta, detektywa sierżanta Stefana Gillespie i Żydówkę Hannah Rosen w sprawie zaginięcia jej przyjaciółki Susan Field. Ślad Susan urywa się u drzwi Kellera; Susan była w ciąży z księdzem, zamierzała poddać się zabiegowi…

Pewnym, niewielkim, problemem były dla mnie nazwy (urzędów i instytucji) oraz nazwiska irlandzkie, a także nieznajomość skomplikowanej sytuacji wewnętrznej – politycznej i religijnej – Irlandii w okresie międzywojennym. Autor zdawał sobie chyba sprawę, że niewielu czytelników pasjonuje się historią Irlandii (wojna o niepodległość, wojna domowa itp.), a bez znajomości tejże historia może być trudna do zrozumienia, i dlatego wzbogacił książkę „Opowieścią o dwóch traktatach” – jest to dodatek, może niezupełnie związany z fabułą, ale pomagający zrozumieć zawiłe relacje między bohaterami, urzędami i instytucjami. Lekturę radziłbym zaczynać od niego.

Swoją drogą dawno już nie czytałem książki, która tak bezkompromisowo prezentuje pychę, żądzę władzy, arogancję, samowolę księży i zakonnic katolickich.

„Miast...

× 1 | link |
@eR_
2019-12-19
8 /10
Przeczytane Współpraca

Ciemne zaułki Dublina, pełne tajemnic Wolne Miasto Gdańsk, zakazane uczucia i prawda zakopana w zbyt płytkim grobie.

Susan Field znika nagle bez śladu. Zaniepokojona tym wydarzeniem Żydówka Hannah Rosen zrobi wszystko, żeby odkryć, jaki los spotkał jej przyjaciółkę. Pomaga jej Stefan Gillespie – bezkompromisowy policjant i ojciec rozpaczliwie walczący o prawo do dziecka. Każdy możliwy trop zdaje się prowadzić donikąd, a osoba, która ostatni raz mogła widzieć Susan, w pośpiechu opuszcza miasto. Dopiero kiedy w górach nieopodal Dublina odkryte zostają ciała kobiety i mężczyzny, prywatne śledztwo nabiera tempa. Rodzi się również uczucie – zakazana w katolickiej Irlandii miłość Żydówki i protestanta.

Co wspólnego mają popełnione w Dublinie zbrodnie z ukrywającym się w Gdańsku lekarzem? Jaki związek ma uwikłany w kłopotliwy romans ksiądz z bezwzględnymi funkcjonariuszami dublińskiej policji? Stefan i Hannah, zbliżając się do rozwiązania, popadają w coraz większe niebezpieczeństwo. Niektóre sekrety powinny pozostać pogrzebane na zawsze…
Tyle dowiadujemy się z okładki.

Miasto cieni to wspaniała książka, tyle mogę powiedzieć.
Świetnie się czyta, tło historyczne rewelacyjne, nazistowski Gdańsk genialnie przedstawiony, wreszcie trafiłem na kryminał który mi się autentycznie podoba.
Irlandzki detektyw nie będzie miał łatwego zadania, ale chcieć to móc.
Czego chcieć więcej od książki.
Polecam na plażę, ale radzę wziąć coś więcej, bo skoń...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Miasto cieni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

The City of Strangers
The City of Strangers
Michael Russell
Spring, 1939. A brutal murder in an affluent suburb of Dublin. The unexplained death of an Irish dip...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl