Miasto dziewcząt

Elizabeth Gilbert
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Książka Miasto dziewcząt
Książka Miasto dziewcząt
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów

Opis

Najnowsza książka Elizabeth Gilbert, autorki bestsellerowego "Jedz, módl się, kochaj"! Wcale nie trzeba być grzeczną dziewczynką, by stać się dobrym człowiekiem czyli opowieść o seksie i urokach życia w Nowym Jorku. W 1940 roku, 19-letnia Vivian Morris zostaje wyrzucona z prestiżowego Vassar College z powodu miernych osiągnięć na pierwszym roku. Zamożni rodzice wysyłają ją do Nowego Jorku, gdzie ma zamieszkać u ciotki Peg, właścicielki podupadłego teatru rewiowego. Vivian poznaje tylko liczne grono barwnych, charyzmatycznych postaci: frywolne tancerki, seksownych amantów, artystki szekspirowskich scen, autorów tandetnych dramatów kryminalnych, inspicjentów i reżyserów. Gdy jednak popełnia błąd, w wyniku którego wybucha skandal w środowisku, cały jej nowy świat staje na głowie, ale choć nie od razu pojmie w pełni, co się stało, to jednak dzięki temu doświadczeniu zrozumie, czego pragnie i jak to osiągnąć. I przede wszystkim znajdzie miłość swojego życia. Vivian wspomina te wydarzenia, które doprowadziły do wielkiego przełomu w jej życiu z perspektywy przeżytych 89 lat. Miasto dziewcząt to romans niepodobnych do innych, oparty na głębokiej wiedzy o tym, czym są namiętności i na czym polegają więzi między kobietą i mężczyzną. "Jej książki są tak inteligentne i tak świetnie napisane, że wpadasz po uszy i nie możesz się od nich oderwać". "Entertainment Weekly"  
Tytuł oryginalny: City of Girls
Data wydania: 2019-09-03
ISBN: 978-83-8062-499-3, 9788380624993
Wydawnictwo: Rebis
Seria: Salamandra
Stron: 528
dodana przez: Mirko

Autor

Elizabeth Gilbert Elizabeth Gilbert Elizabeth Gilbert jest autorką m.in. powieści ''Stern Men'' i ''The Last American Man'' (w finale National Book Award). Pracowała jako dziennikarka w "GQ", jej artykuły uzyskały trzy nominacje do National Magazine Award.

Książki Elizabeth Gilbert

Wszystkie książki Elizabeth Gilbert

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 1 osoba szuka tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

List do przyjaciółki?

{} WYBÓR REDAKCJI
16.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

To był mile spędzony czas. Odpoczynek dla gadziej strony mego mózgu, który i Wam polecam. Zabawnie i z humorem, ale i poważnie, ale i mądrze. Można się pośmiać, do łez nawet. Można się zastanowić. Ta książka z każdego wyciągnie jakieś emocje, bo sama jest ich pełna. Książka wciąga od pierwszych stron, jak list od przyjaciółki, i choć znajomość t... {} Recenzja książki Miasto dziewcząt

@czerwonakaja@czerwonakaja {}× 4

Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam gdzie chcą

28.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„ Czasami trzeba dużo czasu , żeby coś zrozumieć „ Uwielbiana na całym świecie pisarka, Elizabeth Gilbert autorka bestsellerowego „ Jedz, módl się, kochaj „, książki, która doczekała się adaptacji filmowej z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych wydała nową powieść „ Miasto dziewcząt „, która od samego początku urzekła mnie przyj... {} Recenzja książki Miasto dziewcząt

@gala26@gala26 {}× 3

Daj się zaprosić do "Miasta dziewcząt"

14.10.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Tym co mnie skłoniło do sięgnięcia po lekturę "Miasta dziewcząt" był atrakcyjny opis, obiecujący umiejscowioną w innym niż żyję czasie akcję i poruszenie tematów kobiecości, seksualności, a także pozwala odkryć meandry prawdziwej miłości. Książka pisana jest w formie monologu, który przybiera postać listu głównej bohaterki, będącej już kobietą... {} Recenzja książki Miasto dziewcząt

Miasto rozpusty

20.08.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Elizabeth Gilbert zasłynęła na rynku wydawniczym swoją autobiograficzną powieścią „Jedz, módl się i kochaj”. Na fali popularności powstała także adaptacja filmowa. Nie udało mi się ani przeczytać, ani obejrzeć tamtej historii, więc nie miałam wyrobionej opinii na temat amerykańskiej pisarki i „Miasto dziewcząt” było dla mnie skokiem na głęboką wod... {} Recenzja książki Miasto dziewcząt

Moja opinia o książce

Opinie

@gala26
2019-11-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Moja prywatna biblioteczka 2019 Obyczajowe Literatura współczesna Od wydawnictw/autorów/wygrane w konkursie

Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam gdzie chcą

„ Czasami trzeba dużo czasu , żeby coś zrozumieć „

Uwielbiana na całym świecie pisarka, Elizabeth Gilbert autorka bestsellerowego „ Jedz, módl się, kochaj „, książki, która doczekała się adaptacji filmowej z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych wydała nową powieść „ Miasto dziewcząt „, która od samego początku urzekła mnie przyjemnym w odbiorze stylem narracji. Oczarowała klimatem burleski, który skojarzył mi się z filmem „ Moulin Rouge”. Od pierwszych stron wiedziałam, że mam do czynienia z prozą ze wszech miar wyjątkową.

Jest współczesny Nowy Jork bohaterka powieści Vivian ma około dziewięćdziesiątki i pisze ogromny list do Anglii, córki jak się potem okazuje jedynego mężczyzny, którego kiedyś bardzo kochała. Pisze ten list, którym w zasadzie jest cała książka, aby odpowiedzieć na pytanie, kim była dla jej ojca, w szczegółowy i emocjonujący sposób. Wraz z Vivian odbyłam niezwykłą, niezapomnianą podróż w czasie do Nowego Jorku lat czterdziestych.

Na świecie szaleje już II Wojna Światowa, tymczasem Stany Zjednoczone jeszcze jej nie odczuwają, Nowy Jork się bawi. W takim to czasie do miasta przyjeżdża dziewiętnastoletnia Vivian panienka z dobrego domu, która została wyrzucona z prestiżowego Vassar College, ponieważ nie miała głowy do nauki, a zamiast ślęczenia nad książkami wolała towarzystwo ekscentrycznej babci, która nauczyła ją szycia na maszynie. Zamo...

{}× 1 | link |
@czerwonakaja
2019-11-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Za książkę dziękuję @dom_wydawniczy_rebis 😊
#miastodziewcząt #elizabethgilbert
To był mile spędzony czas. Odpoczynek dla gadziej strony mego mózgu 😉 który i Wam polecam. Zabawnie i z humorem, ale i poważnie, ale i mądrze. Można się pośmiać, do łez nawet 🤣 Można się zastanowić 🤔 Ta #książka z każdego wyciągnie jakieś emocje, bo sama jest ich pełna.
🍁
Książka wciąga od pierwszych stron, jak list od przyjaciółki, i choć znajomość ta taką nie jest, być może ten długi list otworzy drogę, by się nią stała.
🍁
"... kim byłaś dla mojego ojca?"
W 2010 roku 89-letnia Vivien w odpowiedzi na list Angeli oferuje swoją przyjaźń, a robi to odsłaniając przed nią swoje życie.
Historia zaczyna się w 1940 roku, kiedy 19-letnią Vivien rodzice wysyłają do ciotki, do Nowego Jorku. Ciotka Peg jest właścicielką podupadającego teatru, w którym Vivien rozpoczyna pracę jako kostiumolog. To tam pod "nieczujnym" okien swojej opiekunki poznaje mieszkańców innego świata, niż ten, w którym żyła. Świat aktorów po przejściach, ludzi niespełnionych na końcu swej kariery, i tych, którzy są na jej początku. Ludzi, którzy nie dali zamknąć się w szablony. To tam, pod ich wpływem, urzeczona wolnością, jakiej do tej pory nie zaznała, otoczona amantami, jak z żurnala i zmysłowymi, pięknymi showgirls rozsmakowuje się w zabawie i seksie. To tam zaczyna pojmować, co to znaczy zatracić się. Stracić cel z oczu. Zgubić siebie. To tam po raz pierwszy się zakochuje. To tam staje się bohaterką s...

{} | link |
@Uliba
2019-12-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane 2019

1. Historia o życiu kobiety w czasach przemian społecznych i obyczajowych. 
2. Niezbyt lubiany przeze mnie zabieg lokowania akcji w czasach II wojny światowej i spłycanie tej światowej tragedii do granic absurdu (braku szmatek u dostawcy czy też braku aktorów do przedstawień).
3. Historia nierówna w dynamice choć to ciekawy zabieg pokazujący, że życie na każdym etapie ma inna dynamikę. 
4. Wydaje się że jest to historia o walce o siebie, o tym że warto podążać za swoimi marzeniami a nie konwenansami. 
5. Troszkę wieje nudą i infantylnością.

{} | link |
@angell15
2020-08-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@zksiazkapogodzinach
2020-08-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@bookjedenwie
2020-03-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@gosia.zalewska12
2020-03-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@emilia.lekner
2020-02-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
MO
2020-02-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@LiterAnka
2019-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Katarzyna_Wasowicz
2019-10-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@Kobietaczytajaca
2019-10-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@malgosialegn
2019-10-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Anna30
2019-08-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
KO
2019-08-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Miasto dziewcząt”- Elizabeth Gilbert

Książka (NIE)MIŁOŚĆ. Z TOBĄ I BEZ CIEBIE
(NIE)MIŁOŚĆ. Z TOBĄ I BEZ C... Natasza Socha
{}7.3/10
Tajemnica małżeństwa to kumulacja drobiazgów, do których o...
Książka Przegwizdane
Przegwizdane Aurélie Valognes
{}7.3/10
Ferdinand Brun nie zawsze był zrzędliwym zgorzkniałym starce...
Książka Zostań do rana
Zostań do rana Agnieszka Krakowiak-Kondracka
{}8.3/10
Kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością i… gromada ...
Książka Motyl i skrzypce
Motyl i skrzypce Kristy Cambron
{}7.4/10
Kiedy najbliższa osoba skazuje cię na śmierć w Auschwitz. ...
Książka Anielska zima
Anielska zima Aleksandra Tyl
{}6.5/10
Wyniosła i pewna siebie Kaja pragnęła wielkiej miłości i wys...

Cytaty z książki

O nie! Książka Miasto dziewcząt. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe