Michael Jackson. Księżycowym krokiem do gwiazd

Ewa Bagłaj
Michael Jackson. Księżycowym krokiem do gwiazd
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Gdyby legendarny Król Popu mógł zostać twoim mentorem, który na własnym przykładzie pokazuje, jak osiągać wymarzone cele, o co chciałbyś go zapytać?

Jak wykorzystywał swój czas? Co robił, żeby stać się mistrzem w dziedzinach, które go interesowały? Jak pomagał szczęściu i talentowi? W jaki sposób znajdował szanse tam, gdzie nikt ich nie dostrzegał? I jak zmieniał przeciwności losu w atuty?

Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tej książce, która jest połączeniem biografii oraz poradnika motywacyjnego, i opiera się na analizie wiarygodnych źródeł. Michael Jackson dał milionom ludzi wyjątkową muzykę i taniec zwany „księżycowym chodem”, a wielu zawdzięcza mu również inspirację i energię, która przeobraziła ich życie. Po lekturze zobaczysz przetarty przez niego szlak, który ułatwi ci drogę do twoich własnych gwiazd.

To opowieść o pasji i pracy, miłości i cierpieniu, niezwykłej filozofii życia i walce o to, co się liczy najbardziej. Nowatorskie ujęcie tematu skupia się na trzech aspektach osobowości jednego z najbardziej utalentowanych artystów XX wieku. To: szczególny rodzaj umysłu, sfera emocjonalna i duchowa oraz relacje społeczne. Daje też nowe spojrzenie na kontrowersje i oskarżenia, które mu towarzyszyły.

"Wierzę w siłę marzeń
i w zdolność człowieka
do wcielania ich w czyn."
Michael Jackson, Moonwalk

"Wierzcie w siebie.
Będziecie tylko tym, kim chcecie być."
Michael Jackson

Przez całe życie szukał praktyków, by móc przypatrywać się z bliska temu, co robią. Starał się też poznawać sylwetki nieżyjących mistrzów: Disneya, Chaplina czy Michała Anioła. Inspirował się najwspanialszymi artystami wszechczasów, bo sam, „nawet gdy miał ledwie dziewięć lat, żarliwie pragnął zostać największą gwiazdą świata”, jak wspomina Berry Gordy (…).
„Chciał ciężko pracować i robić wszystko, by zostać tym, kim się faktycznie stał – niekwestionowanym Królem Popu całego świata”.
(fragment książki)

Michael Jackson (1958–2009) – amerykański piosenkarz, tancerz, kompozytor, autor tekstów, ze względu na wszechstronne i wybitne osiągnięcia w branży muzycznej nazywany Królem Popu i człowiekiem renesansu naszych czasów. Twórca albumów takich jak epokowy Thriller, Bad, Dangerous, HIStory, Invincible.
Laureat rekordowej liczby nagród, filantrop, znany z posiadłości Neverland i licznych ekstrawagancji. Wywarł ogromny wpływ na kulturę masową, inspirując rzesze artystów i przełamując wiele stereotypów, w tym uprzedzenia rasowe.
Data wydania: 2020-01-15
ISBN: 978-83-62185-33-7, 9788362185337
Wydawnictwo: Hartigrama
Stron: 392
dodana przez: 8dzientygodnia

Autor

Ewa Bagłaj Ewa Bagłaj Polska pisarka, autorka powieści dla młodzieży i biografii, dziennikarka prasowa. Magisterium z filologii polskiej uzyskała na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Absolwentka podyplomowego studium dziennikarstwa na Uniwersyt...

Pozostałe książki:

Dublerka Broszka Słoneczna dziewczyna Prymuska Marek Trela. Moje konie, moje życie
Wszystkie książki Ewa Bagłaj

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Michael Jackson. Księżycowym krokiem do gwiazd aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Michael Jackson. Księżycowym krokiem do gwiazd. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl