Opinia na temat książki Michael Jackson. Życie i śmierć króla popu.

@Harey @Harey · 2020-05-19 15:57:29
Przeczytane
Książka, która zaspokoi ciekawość fanów Michaela Jacksona, jednak ci akurat będą czuli wielki niedosyt. Dobra książka dla antyfanów, będących antyfanami nie ze względu na muzykę, jaką tworzył , ale na skandale i poszlakowe sprawy o molestowanie nieletnich, które niestety bardzo destrukcyjnie wpłynęły na jego życie obok innych problemów zdrowotnych.
Krótka biografia niewchodząca w zbytnie szczegóły i niuanse, ale starająca się trzymać neutralny stosunek do artysty i naświetlająca istotne wydarzenia oraz postawę MJ wobec sytuacji, których stawał się (anty)bohaterem i właściwie ofiarą (tak, już słyszę te głosy, które mówią, że ofiarą byli ci chłopcy, dzięki którym ich rodzice wypracowywali sobie niesamowite korzyści finansowe...) Już tutaj wyłania się pewna bezsprzeczna lekkomyślność, dziecięca naiwność, ogromna niedojrzałość emocjonalno-społeczna Jacko wpływająca na jego nieroztropne zachowanie i bogata w negatywne oraz gorzkie konsekwencje. Produkt, a nie dziecko. Dorosły, który nigdy nie miał możliwości osiągnąć dorosłości, jak wspominany w książce Piotruś Pan, którym chciał być MJ. Warto zapoznać się z tą krótką lekturą, chociażby po to, by nie powielać plotek na temat życia króla popu.
Był mistrzem w robieniu pieniędzy, pomagał, miał niezwykłą charyzmę, jednak skończył w samotności, bólu i cierpieniu i na pewno nikt nie zazdrości mu takiej śmierci. Kwestia jego winy pozostaje nierozstrzygnięta - nie udowodniono jej. Możliwe, że jedyną jego winą była zbytnia ufność i przekonanie, że ludzie zawsze kierują się sercem.
Gdyby takie procesy z jakimi musiał się zmierzyć Jackson były wytaczane księżom kościoła katolickiego, wszyscy spaliby dużo spokojniej.
Ocena @Harey:
Data przeczytania: 2020-05-18
Książka Michael Jackson. Życie i śmierć króla popu.
Michael Jackson. Życie i śmierć króla popu.
Kevin J. Fox
{}8.4/10
Historia życia i zawrotnej kariery artystycznej Michaela Jacksona, wielkiego artysty, ikony popkultury. Stworzył najbardziej rozpoznawalny image świata, porównywalny tylko z Marylin Monroe czy Elvise...
Komentarze
@zuszka60
@zuszka60 · 5 dni temu
Ostatnie zdanie twojej opinii trafia w samo sedno. A co do Michaela - pewnie nigdy nie dowiemy się jaka była prawda.
{}× 2
@literackiespelnienie
@literackiespelnienie · 3 dni temu
Najlepiej zganiać na tych, którzy chcieli dobrze. Skądś to znam.
{}

Pozostałe opinie

Rewelacyjna ksiażka o Michaelu Jacksonie!! Polecam Wszystkim Fanom

Świetna. Brak mi słów.

Naprawdę świetna ksiżka . Dowiedziałam się wiele o Michaelu, jego życiu i rodzinie . Nie da się o niej opowiedzieć . Po prostu trzeba przeczytać .

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}