Między "Ziemiańską", a Montparnasse'em: Roman Kramsztyk

Renata Piątkowska
Między "Ziemiańską", a Montparnasse'em: Roman Kramsztyk
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Roman Kramsztyk był wybitnym i popularnym malarzem, tworzącym w Warszawie i Paryżu w okresie międzywojennym. Nie stronił od pejzaży, kompozycji figuralnych i aktów, ale nade wszystko był portrecistą. Na swoich obrazach umieścił wielu warszawskich twórców kultury: pisarzy z kręgu “Skamandra”, artystów z grupy “Rytm”, aktorów, naukowców, oddając atmosferę kulturalną ówczesnej Warszawy. Tworzył aż do swojej tragicznej śmierci w Getcie Warszawskim, pokazując na ostatnich pracach okrucieństwa wojny.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-88973-86-4, 9788388973864
Wydawnictwo: NERITON
Stron: 312

Autor

Renata Piątkowska Renata Piątkowska
Urodzona 2 kwietnia 1958 roku w Polsce
Polska pisarka, autorka książek dla dzieci. Kawaler Orderu Uśmiechu. Jedna z najbardziej znanych współczesnych polskich autorek publikacji przeznaczonych dla najmłodszych. Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Literatu...

Pozostałe książki:

Opowiadania dla przedszkolaków Opowiadania z piaskownicy Gdy jesień nastanie na Leśnej Polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków Wszystkie moje mamy Która to Malala?
Wszystkie książki Renata Piątkowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Między "Ziemiańską", a Montparnasse'em: Roman Kramsztyk? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Między "Ziemiańską", a Montparnasse'em: Roman Kramsztyk. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe