Międzymiasto

Agnieszka Gałuszka
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Międzymiasto
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Tytułowe ?międzymiasto? to nie tylko obszar pomiędzy miastami, czyli dworce, stacje, pociągi, ale przede wszystkim zapełniający go ludzie. Można więc powiedzieć, że Międzymiasto to książka dla każdego, kto kiedykolwiek podróżował lub ma taki zamiar.
Jednak by zgłębić sekrety tego świata, czytelnik musi spełnić dwa warunki: powinien otworzyć umysł i serce. Może wtedy ruszyć w drogę przez opowieści, sekrety, pragnienia i obawy ? cudze, własne, dawne i współczesne ? by w końcu osiągnąć spokój albo chociaż zrozumieć coś więcej. Jak każda interesująca podróż, Międzymiasto intryguje i zaskakuje, czasem wzrusza i śmieszy? niekiedy do łez.
Agnieszka Gałuszka
Urodziła się w Krakowie, skończyła historię na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracowała w ogrodzie zoologicznym jako pielęgniarz zwierząt, w teatrze jako szatniarka, a także w firmach informatycznych na bardzo różnych stanowiskach. Wiedziona niezmożoną ciekawością nowego, zdobyła wiele różnych potrzebnych oraz bezużytecznych umiejętności i uprawnień. Jej zainteresowania podróżnicze obejmują cały świat ? od Kłaja po Tasmanię, sięgają od głębin morskich po przełęcze Himalajów. Do tej pory, poza Europą, udało jej się odwiedzić Syrię, Jordanię, Kubę, północne Indie i Gruzję.
Międzymiasto to jej debiut literacki.
Data wydania: 2008-07-01
ISBN: 978-83-7469-797-2, 9788374697972
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 248
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

MIĘDZYMIASTO

11.11.2011

Można by rzec – kolej jaka jest, każdy widzi. Nie każdy zaś korzysta z jej usług z takim natężeniem co Agnieszka Gałuszka - autorka książki „Międzymiasto”. W jej debiutanckiej powieści, skądinąd trudnej do sklasyfikowania, znaleźć można wszystko to, co tyczy się podróżowania pociągiem. Pani Gałuszka ze względu na pracę i częste delegacje pozostaje ... Recenzja książki Międzymiasto

Międzymiasto-obrazków kilka z podróży.

13.02.2011

Debiutancka powieść Agnieszki Gałuszki.Jak ją jednoznacznie określić? Nie jest to zadanie łatwe. Autorka oprowadza nas po tytułowym Międzymieście.-świecie dworców kolejowych,peronów,stacji,stacyjek.Tworzy dokładny, tak dobrze znany nam obraz ciągłego ruch,zatrzymując się jednak po drodze przy najciekawszym z elementów tej mozaiki-przy człow... Recenzja książki Międzymiasto

Moja opinia o książce

Opinie

@gudrun
2011-08-04
8 /10
Przeczytane

Wraz z autorką książki udałam się w interesującą podróż. Polskimi kolejami, ale i tymi zagranicznymi (często gorszymi od naszych...). A była to podróż po rozmaitych miejscach i meandrach życia. "Międzymiasto" dostarcza czytelnikowi dużej dawki anegdot i ciekawostek. Jest to bardzo przyjemna lektura, zwłaszcza dla osób lubujących się w wyprawach i jeździe pociągami.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Międzymiasto. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl