Miłość i inne rośliny mięsożerne

Florence Gonsalves
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Miłość i inne rośliny mięsożerne
Książka Miłość i inne rośliny mięsożerne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka, która porusza trudne tematy, balansując umiejętnie pomiędzy humorem a patosem. Danny i Sara od zawsze snuły wspólnie plany na przyszłość. Jednego były pewne: jakkolwiek potoczą się ich losy, na zawsze pozostaną najlepszymi przyjaciółkami. Ale gdy Danny wyjeżdża na studia, przyjaciółki zaczynają się od siebie oddalać. Danny nie potrafi się przyznać Sarze, że zamiast błyszczeć na uczelni jako najlepsza studentka, trafiła do ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania, ani że poznała tam kogoś, kto być może jest miłością jej życia. Kiedy niewyobrażalna tragedia rozdziela przyjaciółki na zawsze, Danny pogrąża się coraz głębiej w autodestruktywnym marazmie. Czy uda jej się otrząsnąć i odnaleźć w sobie siłę, by być nade wszystko sobą?
Data wydania: 2018-09-26
ISBN: 978-83-8057-258-4, 9788380572584
Wydawnictwo: Debit
Stron: 344

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Miłość i inne rośliny mięsożerne? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@arcytwory
2020-08-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Danny i Sara zawsze snuły plany na przyszłość – ułożyły nawet swój Plan. Nie przewidziały jednak, że wraz ze skończeniem szkoły ich drogi się rozejdą. Danny dostaje się na wymarzoną uczelnię, a Sara niestety nie. Przyjaciółki, przedtem nierozłączne, zaczynają się od siebie oddalać. Do tego stopnia, że Danny ukrywa przed Sarą to, że zamiast błyszczeć na Harvardzie, trafia do ośrodka zajmującego się leczeniem zaburzeń odżywiania. Czy dziewczyny zdążą odbudować swoją przyjaźń?
Od razu to zaznaczymy – książka porusza duuuużo tematów, tych łatwiejszych i trudniejszych. Zakończenie szkoły, zderzenie się ze studencką rzeczywistością, kłopoty z rodzicami, pierwsza miłość, odkrywanie swojej tożsamości seksualnej, a także zaburzenia odżywiania, kłopoty ze zdrowiem psychicznym, strata bliskiej osoby. Naprawdę dużo, co nie? Przez to też niektóre z tych wątków są traktowane po macoszemu, czemu akurat nie ma się co dziwić. W końcu „Miłość i inne rośliny mięsożerne” ma około 350 stron, a żeby każdy z tych tematów był wyczerpująco opisany, książka musiałaby mieć tych stron co najmniej 700.
A jaka jest główna bohaterka, która musi się zmierzyć z tyloma problemami? Cóż, z Danny trudno się utożsamić. Tym bardziej nie należy brać z niej przykładu. Przejawia zachowania autodestrukcyjne, jest wybuchowa, nie myśli nad tym, co mówi. Ukrywa wiele rzeczy przed innymi, nadużywa alkoholu, nie wierzy w działanie tabletek (a studiuje medycynę!). Bywa sarkastyczna, posługuje się ciętym językie...

{} | link |

Co czytać po książce “Miłość i inne rośliny mięsożerne”- Florence Gonsalves

Książka Srebrzyste węże
Srebrzyste węże Roshani Chokshi
{}9/10
Roshani Chokshi powraca do mrocznego, choć rozjaśnionego bl...
Książka Geniusz. Rewolucja
Geniusz. Rewolucja Leopoldo Gout
{}6/10
Troje przyjaciół. Jeden cel: uratować świat. Decydujący poj...
Książka Części zamienne
Części zamienne Joshua D. Mezrich
{}8/10
Fascynujące relacje z pracy chirurga transplantologa ...
Książka 12 półtonów. Książka o muzyce
12 półtonów. Książka o muzyce Zuzanna Kisielewska
{}8/10
Fascynująca wyprawa w świat muzyki.Czy trzeba słyszeć, żeby ...
Książka Nolens volens czyli Chcąc nie chcąc. Prawie 100 sentencji łacińskich i kilka greckich
Nolens volens czyli Chcąc n... Zuzanna Kisielewska
{}9/10
Dlaczego Archimedes był oddany nauce na zabój? Którego rzym...

Cytaty z książki

O nie! Książka Miłość i inne rośliny mięsożerne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe