Miłość to nie grzech

Roma J. Fiszer
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Miłość to nie grzech
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Elwirę i Krzysztofa połączyła tragiczna historia miłości ich pradziadków, która narodziła się na pokładzie transatlantyku „Batory” podczas drugiej wojny światowej. Po rozwikłaniu tajemnicy ich relacji dziewczyna wydaje książkę o trudnych losach tego związku.

Teraz krążąc pomiędzy leśniczówką w Świerkach, gdzie mieszka jej ukochany, mieszkaniem babci, która snuje przed nią wspomnienia o dawnej Gdyni, a rodzinnym letniskiem w Zielonym Dworze nad jeziorem Mausz, Elwira odnawia kontakty z dawnymi znajomymi i nawiązuje nowe przyjaźnie.

Tymczasem na uroczysku w pobliżu leśniczówki pojawiają się dwaj mężczyźni z wykrywaczami metalu. Krzysztof trafia na nich podczas rutynowego obchodu lasu. Rozmawiający po niemiecku mężczyźni rozkopują uroczysko i wynoszą stamtąd tajemnicze skrzynie. Kim oni są i czym właściwie się zajmują? Co w tej zagadkowej sprawie zostanie jeszcze odkryte?
Data wydania: 2022-07-27
ISBN: 978-83-67262-68-2, 9788367262682
Wydawnictwo: Luna
Cykl: Leśniczówka pod świerkami, tom 2
Stron: 496
dodana przez: Asamitt

Autor

Roma J. Fiszer Roma J. Fiszer – 69-letnia emerytka, Poznanianka z urodzenia, Kaszubka z wyboru. Całe życie zawodowe związana z radiokomunikacją, w tym ponad 20 lat jako pracownik naukowo-badawczy. Mimo technicznego wykształcenia posiada głęboką duszę artystyczną. ...

Pozostałe książki:

Szczęście pod świerkami Miłość to nie grzech Upojne lato Światełko miłości Gwiazdki nad Massachusetts Kilka godzin do szczęścia Amulet Kurs na miłość Wzgórze miłości Wzgórze pełne słońca Klejnoty miłości Owoc miłości Listy sprzed lat Sezon na szczęście Siedlisko gorących serc Jutro zaczyna się dziś Spełnione marzenia
Wszystkie książki Roma J. Fiszer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Miłość to nie grzech? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@kicia1914
2022-09-11
7 /10
Przeczytane

Nie spodziewałam się, że kiedyś przyjdzie mi zrecenzować publicznie książkę ale Monika mówi, że nam odpowiedzieć szczerze, bo to jest najważniejsze, więc spróbuję.
Pisarkę bardzo lubię, jest to już trzecia książka, którą przeczytałam i kolejny raz autorka spełniła moje oczekiwania.
Elwira właśnie wydaje swoją debiutancką książkę w której opisała historię miłości pradziadków podczas drugiej wojny światowej. Kobieta jest w związku z Krzysztofem, który z zawodu jest leśniczym.
Bardzo lubi spotkania z babcią, gdzie podczas rozmów chętnie wysłuchuje wspomnień o tym jak kiedyś wyglądała Gdynia. Ceny sobie wspólnie spędzony czas i to, że mają siebie.
Elwira zaprasza do leśniczówki swoich przyjaciół, aby razem spędzić czas.
Dzieci Elizy i Maxa zaczynają dostrzegać, że życie w rzeczywistości może być bardziej ciekawe niż ich tablety.
Podczas ich odwiedzin Krzysztof zauważa podejrzanych mężczyzn z wykrywaczami metalu, co bardzo go niepokoi.
Czego oni szukają i kim tak naprawdę są?
Tego dowiecie się jak przeczytacie całą książkę 😇

Jeśli potrzebujecie oderwać się od rzeczywistości to, to będzie świetna lektura.
Lekka, przyjemna, napisana prostym językiem przez, co czyta się błyskawicznie.
Opisy Gdyni są bardzo ciekawe i zachęcające do odwiedzenia tego miasta. Bardzo lubię takie podróże czytelnicze jeśli sama nie mogę gdzieś pojechać.

× 2 | link |
@esclavo
2022-09-04
6 /10

Pierwsze spotkanie z autorką, i trochę nie fortunnie, bo zabrałam się za kontynuację. Na szczęście, wydarzenia z pierwszego tomu nie rzutują na drugi, bo bez problemu odnalazłam się w fabule, która okazała się nie być zbytnio wymagająca.

Osią całej historii wydaje się być przyjazne nastawienie Elwiry do wszystkich. Kobieta nawiązuje przyjaźnie, odnawia kontakty, spotyka się ze znajomymi, urządza przyjęcia. I odwiedza swoją babcię, która jest trochę ewenementem, bo mimo swojego wieku jest bardzo obrotna i obeznana z nowinkami technicznymi. W tej sielskiej atmosferze pojawia się wątek kryminalny, co trochę dodaje wiatru w żagle tej powieści. Bo tak ogólnie, to niestety, ale wieje nudą. Jesteśmy zasypani ciekawostkami o Gdyni przez babcię, oraz przytłoczeni przyjęciami przez Elwirę. Myślę, że ta książka w zamyśle tak miała wyglądać, jednak to nie jest motyw jaki lubię. Jednak rozumiem, dlaczego mogła by się spodobać.

Książka nie trafiła w mój gust, ale jeśli szukacie powieści lekkiej, przyjemnej, ale i pełnej historycznych ciekawostek, to może "Miłość to nie grzech" okaże się strzałem w dziesięć gwiazdek.

× 1 | link |
@monika8905
2022-08-18
7 /10
Przeczytane

Jeśli czytaliście książkę „Szczęście pod świerkami” to znacie początki znajomości Krzysztofa i Elwiry, których połączyła historia ich przodków. „Miłość to nie grzech” to dalsze losy tych dwojga ludzi. Dowiemy się jak rozwinie się ich relacja.

Elwira w końcu odkryła tajemnicę miłości Apolonii i Zbysława, która narodziła się na transatlantyku „Batory” i z tej okazji wydała książkę. Dziewczyna dzieli swoje życie pomiędzy leśniczówką w Świerkach, mieszkaniem babci, a rodzinnym letniskiem w Zielonym Dworze nad jeziorem Mausz.

W pobliżu leśniczówki pojawiają się dwaj mężczyźni z wykrywaczami metalu. Nikt nie wie kim są i czego szukają.

Książkę czytałam z zapartym tchem. Bardzo mi się podobała. Lekka i przyjemna lektura. Nie znajdziemy tu nieoczekiwanych zwrotów akcji. Książka toczy się wolnym rytmem. Idealna lektura jeśli chcemy oderwać się od codzienności.

W książce znajdziemy dużo ciekawostek związanych z miastem Gdynia i bardzo dużo historii.

× 1 | link |
@z_ksiazka_w_plecaku
2022-09-05
8 /10

Czasami miłość znajdzie nas w najmniej oczekiwanym momencie życia. I ta właśnie było z Elwirą, główną bohaterką. Kobieta ze swoją babcią, Łucja spisuje losy Zbysława i Apolonii. Ci dwoje zakochali w czasie II Wojny Światowej na statku „Batory”. Elwira po napisaniu książki i jej wydaniu, organizuje spotkanie autorskie. Na spotkaniu tym przybędzie jej rodzina i rodzina Krzysztofa. A zakończenie spotkania będzie bardzo zaskakujące. Młodzi chcą razem spędzić resztę życia. Teraz Elwira kursuje pomiędzy leśniczówką w Świerkach, gdzie mieszka jej ukochany, domem babci a domowy letniskiem w Zielonym Dworze nad jeziorem Mausz.

Pewnego dnia pojawiają się w lesie mężczyźni z wykrywaczami metalu. Kim są i jakie mają zamiary? Czego szukają? Przekonajcie się sami.

„Miłość to nie grzech” to kontynuacja losów bohaterów z "Szczęście pod świerkami". Książka wciąga od pierwszych stron. Autorka umiejętnie łączy przeszłość z teraźniejszością. To co bardzo mi się podobało w niej to zabranie mnie do lat 70 do Gdyni, gdzie życie trochę się jednak różniło od dzisiejszego. Jest to bardzo sentymentalna podróż. Opis przyrody w Świerkach i okolicy jeziora Mausza sprawia, że książka jest po części sielankowa. Jest lekturą, w której jest dużo uczuć, romantyzmu, miłości, ciepła, ale również tajemniczości. Powieść idealna na leniwe wieczoru, otuli ona niczym koc w nadchodzące jesienne wieczory. Polecam ją każdemu, kto lubi powędrować trochę do przeszłości bohateró...

| link |
@kamila763
2024-02-09
9 /10
Przeczytane
@sylwiacegiela
2022-08-01
10 /10
Przeczytane
@Krzysia
2022-08-10
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Miłość to nie grzech. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Szczęście pod świerkami
Szczęście pod świerkami
Roma J. Fiszer
8.4/10
Współczesna miłość, tajemnice, dramaty sprzed lat i… sielska leśniczówka Elwira i Krzysztof, mło...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl