Mity i fakty zeszyty historii Kościoła 1-2

Grzegorz Kucharczyk
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Mity i fakty zeszyty historii Kościoła 1-2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czy średniowiecze było zacofane? Dlaczego organizowano krucjaty? Jak działały sądy inkwizycyjne? Czy katolicy palili na stosach czarownice i prześladowali żydów? Czy relacje o barbarzyńskim okrucieństwie Hiszpanów w trakcie podbijania przez nich Nowego Świata są wiarygodne? Jak wyglądała tolerancja religijna w Imperium Brytyjskim w XVI-XVIII w. Z czego wynikało ubóstwo Irlandczyków? Odpowiedzi na te pytania udziela dr Grzegorz Kucharczyk w pierwszym tomie serii ?Zeszytów Historii Kościoła?, których celem jest przełamywanie uprzedzeń i stereotypów narosłych wokół dziejów Kościoła katolickiego i opierających się na półprawdach i przekłamaniach. Autor w sposób rzetelny, a jednocześnie przystępny, przedstawia rzeczywiste fakty i obala mity, które stały się już niekiedy niemal ?dogmatami? antykatolicko nastawionych pisarzy i publicystów.
ISBN: 978-83-932619-7-0, 9788393261970
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy AGAPE

Autor

Grzegorz Kucharczyk Grzegorz Kucharczyk
Urodzony w 1969 roku w Polsce
Historyk myśli politycznej XIX i XX w. oraz historii Niemiec. Doktorat obronił w 1997 r. w Instytucie Historii Uniwersytetu Adama Mickiewicza na podstawie rozprawy „Prusy, Rosja i kwestia polska w myśli politycznej Constantina Frantza (1817-1891)”. ...

Pozostałe książki:

Czerwone karty Kościoła : męczennicy - ofiary rewolucji Czerwone karty Kościoła Kielnią i cyrklem. Licytacja Francji w latach 1870-1914 Christianitas od rozkwitu do kryzysu Odsiecz z nieba. Prymas Wyszyński wobec rewolucji.
Wszystkie książki Grzegorz Kucharczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Mity i fakty zeszyty historii Kościoła 1-2? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@rimland
2021-12-28
6 /10
Przeczytane Historia Kościoła/Chrześcijaństwa

Cytaty z książki

O nie! Książka Mity i fakty zeszyty historii Kościoła 1-2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl