Modlitwa do morza

Khaled Hosseini
5.4 /10
Ocena 5.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Modlitwa do morza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.4 /10
Ocena 5.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Tragedia, która wciąż trwa i obciąża sumienie świata. Krzyk sprzeciwu wobec wojny w Syrii. Modlitwa do morza to hołd złożony milionom rodzin, które zostały rozbite i zmuszone przez wojnę i prześladowania do opuszczenia swoich domów. Historia zainspirowana dramatem trzyletniego syryjskiego uchodźcy Alana Kurdi, który zginął w wodach Morza Śródziemnego podczas próby ucieczki z kraju ogarniętego wojną. Opowieść jest hołdem złożonym chłopcu w trzecią rocznicę jego tragicznej śmierci. Hosseini zwraca uwagę na przerażający los uchodźców uciekających z ogarniętej wojną Syrii. Książka ma formę monologu ojca, który w liście do syna opowiada o dwóch światach – pięknym, który przepadł, i okrutnym, który przyniosła wojna. Wstrząsający opis historii, która dzieje się naprawdę. Hosseini zdecydował się przekazać honorarium ze sprzedaży książki na rzecz swojej fundacji oraz organizacji UNHCR, ratującej życie uchodźców. Hosseini jest obdarzony wyjątkowym talentem narracyjnym.– „Los Angeles Times”
Data wydania: 2018-09-19
ISBN: 978-83-8125-361-1, 9788381253611
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 48

Autor

Khaled Hosseini Khaled Hosseini Khaled Hosseini urodził się 4 marca 1965r. w Kabulu w Afganistanie. Jest amerykański powieściopisarz i psycholog pochodzenia afgańskiego. Jego debiutem była powieść "Chłopiec z latawcem" (wydana w 2003r.), która stała się bestsellerem. W maju 2007r. ...

Pozostałe książki:

The Kite Runner Chłopiec z latawcem Kite Runner Tysiąc wspaniałych słońc I góry odpowiedziały echem
Wszystkie książki Khaled Hosseini

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Modlitwa do morza nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2020-08-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Poezja L. półwyspu arabskiego i okolic Bez zachwytu 20 z mojej półki

Cały świat wstrząśnięty był historią 3-letniego uchodźcy z Syrii, który utonął podczas ucieczki do Europy. Stał się wręcz symbolem ludzi uciekających z Syrii. Ten symbol wykorzystał w swojej książeczce Hosseini, aby uwrażliwić czytelników na los uchodźców. Została ona wydana w trzecią rocznicę śmierci chłopca. Jednocześnie cały dochód z niej przeznaczony jest na wsparcie edukacji dzieci w ośrodkach ubiegających się o status uchodźców. Wspaniała jest strona graficzna tej krótkiej książeczki. Bez akwarel Dana Williamsa książka byłaby dość przeciętna. Sam tekst jest prostą opowieścią, monologiem ojca, opowiadającego swemu małemu synkowi, że piękny świat w którym żyli już nie istnieje, a przed nimi niepewne jutro. Książka z założenia ma trafić do jak największej liczby odbiorców, bez względu na wiek i oczytanie. Zresztą przeczytanie jej zajmuje 10 minut. Jednak najważniejsze, co pozostaje w naszych sercach i umysłach po przeczytaniu.

{}× 16 | Komentarze (1) | link |
@Antoniowka
2021-02-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane

Miałam nie pisać opinii o tej książce - głównie dlatego, że jej lektura zajęła mi niecałe 5 minut. Chcę jednak napisać o niewykorzystanej szansie.

Zacznijmy jednak od początku. Khaled Hosseini jest uznanym na całym świecie pisarzem. Urodzony w Afganistanie, obecnie mieszka w USA. Jest też ambasadorem dobrej woli w UNHCR i Agencji ONZ ds. Uchodźców. Dlaczego o tym piszę? Autor zainspirowany historią 3-letniego syryjskiego uchodźcy Alana Kurdiego, który utonął podczas ucieczki do Europy, postanowił stworzyć książkę. Cały dochód z jej sprzedaży ma zostać przekazany na edukację dzieci przebywających w ośrodkach dla uchodźców.

Książkę zdobią piękne akwarele Dana Williamsa. Ilustracje są idealnie dopasowane do tekstu. Tylko z tekstem jest jeden problem. Mogę z całą pewnością stwierdzić, że moja opinia zawiera więcej znaków, niż jest ich w książce o której piszę! Uważam, że pisarz tej klasy, co Hosseini mógł napisać więcej. Naturalne wydaje mi się porównanie z książką Érica-Emmanuela Schmitta "Ulisses z Bagdadu", która również jest poświęcona tematowi uchodźców. Książka francuskiego autora pomogła mi spojrzeć z innej strony na ten poważny problem. Natomiast "Modlitwa do morza", choć pięknie wydana, nie ma tak mocnego przekazu. Jak się okazuje mniej nie zawsze znaczy lepiej.

{}× 1 | link |
@Babi
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane Bliski Wschód i Bałkany 2018

bardzo ważny temat i ucieszyłam się, że Hosseini się za niego wziął oraz nie chciał na nim zarobić, ale niesamowicie się zawiodłam... jest to naprawdę bardzo cieniutka książeczka, treść ma rozmiar właśnie takiej modlitwy, więc tytuł bardzo adekwatny, ilustracje piękne, ale czuję niedosyt...

szkoda, że jeden z moim ulubionych autorów nie napisał powieści, pozostaje mi czekać na jego kolejny tytuł

czy polecam? nie wiem... czy nada się na prezent? raczej tak

"Modlitwa do morza" przypomina mi to pozycję Llosy - "Fonsito i księżyc"

{}× 1 | link |
@Jaksieczyta
2021-05-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@abdita
2019-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Ale ilustracje!

Cytaty z książki

O nie! Książka Modlitwa do morza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe