Mój dziadek był drzewem czereśniowym

Angela Nanetti
9.1 /10
Ocena 9.1 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Mój dziadek był drzewem czereśniowym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.1 /10
Ocena 9.1 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieść o dziadku, który chodził po drzewie. I o wnuczku, który nauczył się tego od dziadka. O drzewie, które było dziadkiem, ale było też mamą. O dojrzewaniu drzewa i o dojrzewaniu chłopca. O kwitnieniu i o przekwitaniu. O gęsi, która była babcią i o czereśniach, które latały jak spadochrony. A także - bo jakżeby inaczej - o dobrych strażakach. I o tacie. Czyli w największym skrócie - piękna opowieść o chłopcu, który wchodził w życie własne poprzez życie innych, wchodząc przy okazji na drzewo.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-10-11281-1, 9788310112811
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Kategoria: Dla dzieci
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Krótka opowieść o stracie i radzeniu sobie z nią

4.06.2021

Główny bohater tej krótkiej książeczki to kilkuletni Antoś. Chłopiec często spotyka się ze swoimi dziadkami z miasta, których kocha, ale nie ma z nimi wielu wspólnych tematów i nie łączy go z nimi silna więź. Kilkulatek bardziej zżyty jest z tymi, z którymi rzadziej się spotyka, mieszkającymi na wsi. Uwielbia ich codzienne obowiązki, jakże inne od... Recenzja książki Mój dziadek był drzewem czereśniowym

@viki_zm@viki_zm × 4

Moja opinia o książce

Opinie

@DieLeseratte
2021-01-01
9 /10
Przeczytane

"Mój dziadek był drzewem czereśniowym" to książka przeznaczona dla dzieci, ale polecam ją również dorosłym. Ja przeniosłam się dzięki niej do czasów mojego dzieciństwa i było to badzo miłe uczucie. Historia bawi i wzrusza, a także pozwala czytelnikowi utożsamić się z głównym bohaterem. W końcu każdy z nas przeżywał większość rozterek Antosia, gdy był dzieckiem. Chłopiec pięknie opowiada o swojej rodzinie oraz uczuciach, które towarzyszą mu podczas różnych etapów życia. Stara się poradzić sobie z problemami, m. in. ze śmiercią najbliższych na swój własny, dziecięcy sposób.
Książka będzie pięknym prezentem dla małego czytelnika, który przechodzi przez podobne rozterki, np. strata bliskiej osoby, rozwód rodziców, problemy rodzinne. Autorka prostym i przystępnym językiem opisuje dziecięcy świat, pokazując nam, jak ciężko pogodzić się z niektórymi doświadczeniami z perspektywy małego człowieka.

× 3 | link |
@viki_zm
2021-06-04
9 /10
Przeczytane Z biblioteki Książka papierowa 2021

Główny bohater tej krótkiej książeczki to kilkuletni Antoś. Chłopiec często spotyka się ze swoimi dziadkami z miasta, których kocha, ale nie ma z nimi wielu wspólnych tematów i nie łączy go z nimi silna więź. Kilkulatek bardziej zżyty jest z tymi, z którymi rzadziej się spotyka, mieszkającymi na wsi. Uwielbia ich codzienne obowiązki, jakże inne od tych w mieście, samochód i poczucie humoru. Kiedy umiera babcia Antkowi jest bardzo ciężko, ale to właśnie wtedy więź łącząca go z dziadkiem Oktawianem jeszcze bardziej się umacnia. Chłopiec musi także zmierzyć się z kłótniami i problemami rodziców, a także brakiem przyjaciół i niezrozumieniem w szkole przez rówieśników.

Po śmierci babci Antoś na dłużej przyjeżdża do dziadka. To właśnie wtedy bliżej poznaje gęś, która okazuje się być babcią i Felicjana – ukochaną czereśnię. On za to jest po trochu Antkiem, mamą, a najwięcej dziadkiem. Dziecko często wspina się nawet na najwyższe gałęzie ukochanego drzewa i z nim rozmawia. To właśnie dzięki starszemu panu chłopiec wkracza w świat fantazji, rozmawia ze zwierzętami i przyjaźni się z Felicjanem chodząc po jego gałęziach.

Życie dziadka również w pewnym momencie się kończy. Dla Antka to jeszcze trudniejsza i bardziej bolesna strata. Chłopiec musi jakoś stawić czoło nowej rzeczywistości w której brakuje ukochanych dziadków i pogodzić się ze stratą.

Książka to piękna historia opowiedziana słowami kilkuletniego Antka. Krótka l...

| link |
@tea.books.lover
2023-03-31
8 /10
Przeczytane
EP
2022-01-07
10 /10
Przeczytane
@timido2
2020-08-21
9 /10
Przeczytane
@Doris_2
2020-08-15
10 /10
Przeczytane
@abdita
2019-11-23
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Nie umrzesz, dopóki ktoś Cię kocha, zapamiętaj to sobie.”
× 6
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl