Moja Polska. Gdy przyjeżdżam do Polski, czuję się jak w domu

Szewach Weiss
Moja Polska. Gdy przyjeżdżam do Polski, czuję się jak w domu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Polska mojego dzieciństwa żyje we mnie cały czas. [...] Tyle lat żyliśmy obok siebie, potem przez sześć lat pod okupacją niemiecką prawie wszystko się skończyło. Teraz, na ruinach przeszłości, próbujemy odnowić te stosunki po to, by przyszłe pokolenia pamiętały, że naród żydowski przez wiele lat rozwijał się na ziemiach polskich. I, niestety, również umierał z powodu paskudnego faszyzmu, którego i Żydzi, i Polacy byli ofiarami.
ISBN: 978-83-938158-6-9, 9788393815869
Wydawnictwo: Orle Pióro

Autor

Szewach Weiss Szewach Weiss
Urodzony 5 lipca 1935 roku na Ukrainie (Borysław)
Szewach Weiss (hebr. שבח וייס; ur. w Borysławiu jako Szejwach Weiss) – izraelski politolog, polityk i dyplomata, profesor nauk politycznych, poseł do Knesetu w latach 1981–1999 i jego przewodniczący (1992–1996), w latach 2001–2003 ambasador Izraela ...

Pozostałe książki:

Takie buty z cholewami Flaga Naród Tożsamość Ludzie i miejsca Między nami Między narodami Moja Polska. Gdy przyjeżdżam do Polski, czuję się jak w domu My Żydzi. Między Izraelem a diasporą Obedience. Trening posłuszeństwa Spotkania raz jeszcze W dwóch światach Z jednej strony, z drugiej strony
Wszystkie książki Szewach Weiss

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Moja Polska. Gdy przyjeżdżam do Polski, czuję się jak w domu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Moja Polska. Gdy przyjeżdżam do Polski, czuję się jak w domu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl