Moje pierwsze akwarium : jak założyć akwarium i jak o nie dbać

David Alderton
Moje pierwsze akwarium : jak założyć akwarium i jak o nie dbać
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zakładając akwarium, możemy odtworzyć we własnym domu przedziwny świat ryb i żywych roślin. Dziś łatwiej osiągnąć ten naturalizm niż dawniej, a to dzięki stosowaniu coraz wymyślniejszych urządzeń. I tak, specjalne lampy ułatwiają rozwój roślin, a systemy filtracyjne sprawiają, że utrzymywanie dobrej jakości wody dla ryb jest bardzo nieskomplikowane. Jeśli zrozumiesz swoje ryby, nauczysz się rozróżniać, co jest ich naturalnym zachowaniem, a co może wskazywać na to, że coś jest z nimi nie w porządku. W całej książce znajdziesz przydatne uwagi o naturalnym zachowaniu ryb, uwzględniające tak ich ogólne, jak indywidualne wymagania dzięki nim Twoje ryby powinny dłużej żyć i być zdrowe, a poza tym będzie większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się je rozmnożyć. Gdy zadbasz o to, by w jednym akwarium przebywały ze sobą tylko osobniki zgodne i by nie było ich zbyt wiele, oddziałujący na nie stres także będzie mniejszy. Zrozumienie naturalnego zachowania ryb w ich pierwotnym środowisku przyniesie nie tylko korzyści praktyczne: wszak każdy akwarysta wie, że kiedy jego ryby mają się doskonale, wówczas czerpie ze swego hobby największą radość. W książce poruszono następujące zagadnienia: zakładanie akwarium, miejsce, podłoże, ogrzewanie, oświetlenie, filtracja, rośliny i ich hodowla, parametry chemiczne wody, znaczenie wartości pH wody, kamienie i skały, tło, gatunki, karmienie ryb i rodzaje pokarmu, konserwacja, rozmnażanie ryb, choroby, nagłe przypadki, przerwy w dostawie prądu.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7404-287-1, 9788374042871
Wydawnictwo: Bauer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Moje pierwsze akwarium : jak założyć akwarium i jak o nie dbać? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Moje pierwsze akwarium : jak założyć akwarium i jak o nie dbać. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl