Montessori w twoim domu

Simone Davies
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Montessori w twoim domu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Mam nadzieję, że dzięki tej inspirującej, praktycznej i pięknej książce nauki mojej prababci trafią do domów na całym świecie” Carolina Montessori

Wyjątkowy poradnik, który pomoże każdemu stać się bardziej skutecznym rodzicem, ale ma też na celu zmienić sposób, w jaki postrzegamy małe dzieci. Jego autorka, doświadczona nauczycielka Montessori, pokazuje jak można przenieść na domowy grunt wartości wynikające z zasad organizacji montessoriańskich placówek edukacyjnych i co dzień cieszyć się byciem z dzieckiem.

Posiłkując się zasadami opracowanymi przez słynną włoską edukatorkę Marię Montessori, Simone Davies opowiada, w jaki sposób zobaczyć w osławionym buncie dwulatka okres zwiększonej ciekawości, kiedy dziecko chłonie wiedzę jak gąbka, uczy się szacunku do świata i odkrywa go z radością. Autorka przedstawia setki praktycznych propozycji i pomysłów na przyjemne i wartościowe życie z maluchem w domu. Pomaga dorosłym:

  • Zachować spokój, gdy zabraknie go dziecku oraz wyznaczać granice z miłością i szacunkiem;
  • Odpowiednio urządzić dom i zapanować nad chaosem;
  • Przygotować montessoriańskie aktywności dla dzieci w wieku 1-3 lat;
  • Wychować pełne ciekawości dziecko, które uwielbia badać swoje otoczenie;
  • Zacząć patrzeć na świat z perspektywy malucha (i dać się pozytywnie zaskoczyć temu, co zobaczymy).

O wyjątkowości tej książki stanowi również jej estetyka. Rzadko spotyka się poradniki parentingowe o tak wysmakowanej szacie graficzne. Minimalistyczny, świeży design, ubarwiony oszczędnymi ilustracjami i prostymi zdjęciami dobrze oddaje nastrój i zasady panujące w przedszkolach i szkołach Montessori, które dzięki tej książce mogą zapanować także w twoim domu.

Data wydania: 2020-08-05
ISBN: 978-83-8074-282-6, 9788380742826
Wydawnictwo: Bukowy Las
Stron: 272
dodana przez: chudini0505
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Podążaj za dzieckiem

{} WYBÓR REDAKCJI
26.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Nie ma jednej cudownej metody wychowania dziecka. Jest wiele sposobów i tylko od nas zależy, na co się zdecydujemy. Chcesz być „dowódcą”? A może „służącym” swojego malucha? A gdyby tak istniała trzecia opcja? Filozofia Marii Montessori skupia się na obserwacji i podążaniu za dzieckiem. I to mi odpowiada. Moja córka dopiero co skończyła trzy m... {} Recenzja książki Montessori w twoim domu

@Zaneta@Zaneta {}× 3

Montessori to nie drewniane zabawki i "róbta co chceta"

12.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Zapewne każdy rodzic w swojej karierze matki czy ojca prędzej czy później usłyszy o Marii Montessori, a już na pewno o żłobkach czy przedszkolach z założeniami pedagogiki Montessori. No cóż, porównując jakość polskich placówek chociażby do skandynawskich, w których miałam okazję rozlicznie być przed nami jeszcze sporo nauki. Montessori to nie tyl... {} Recenzja książki Montessori w twoim domu

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2020-01-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Wydawnictwo Bukowy Las Współpraca


Starajmy się być bardziej uważnymi rodzicami, obserwujemy nasze pociechy, a od razu dostrzerzemy czym się interesuje i nad czym chce skupić swoje spostrzeżenia. W szalejacym do przodu tempie nieraz nie udaje nam się zapanować nad zachowaniem dzieci, nie skupiamy nad nimi uwagi. To błąd. Pierwsze trzy latka są najważniejsze w życiu naszego małego człowieka, pozwalajmy mu na swobodę, ale z głową. Uczmy go, ale nie zmuszajmy. Dzieci to wspaniałe małe istoty, dla których jesteśmy wzorcami. Dlatego poświęcamy im czasu i wychowajmy pełne ciekawości dziecko, które lubi badać swoje otoczenie. Zacznijmy patrzeć oczami naszych dzieci, a sami również nauczymy się pewnych doświadczeń. 

Prosta, przejrzysta książka, która pokaże nam od początku jak możemy przyczynić się do wychowania dzieci. Jesteśmy rodzicami, a skoro zdecydowaliśmy się na ten krok, postawimy kolejny i wychowajmy następne wspaniałe pokolenie. 

{}× 1 | link |
DE
2021-05-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Magda_lena
2020-09-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@ksiazka_w_pigulce
2020-06-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Zaneta
2019-11-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Listopad 2019

Cytaty z książki

“Kiedy spędzamy czas z małym dzieckiem, uczymy się, jak być bardziej obecni. Ono jest tylko tu i teraz.”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl