Na krawędzi. Podręcznik jazdy na nartach

Kazimierz "Misiu" Szczęsny
Na krawędzi. Podręcznik jazdy na nartach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka " Na Krawędzi" autorstwa Kazimierza Szczęsnego jest, trzecią pozycją tego autora i stanowi podręcznik nauczania narciarstwa. Przeznaczona jest zarówno dla instruktorów, jak i szerokiego odbiorcy, dzięki zrozumiałemu językowi, w jakim została napisana. W pierwszej częsci autor zaznajamia nas z definicjami i pojęciami obowiązującymi we wspóczesnym narciarstwie, do których zawsze można się odnieść, studiując podręcznik. Oprócz zestawu ewolucji technicznych zaczerpniętych z najlepszych wzorców szkół włoskich, austriackich i francuskich oraz doświadczeń własnych, droga metodyczna podporządkowana jest naturalnemu rozwojowi fizycznemu i psychicznemu człowieka. Autor czerpie tu ze swoich doświadczeń i wiedzy w zakresie psychologii i kinezjologii (nauka o ruchu w ujęciu neuro-anatomicznym). Największą jednak zaletą książki jest to, że ucząc się z niej, nie dostrzegamy tego bagażu wiedzy i doświadczeń, a umiejętności przyswajamy sobie w sposób naturalny i szybki. Nie bez znaczenia są też wytyczne dla instruktorów w zakresie zastosowania ćwiczeń prowadzących do celu, którym jest szybka i sprawna nauka jazdy na nartach.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-912069-8-0, 9788391206980
Wydawnictwo: ART-Projekt+

Autor

Kazimierz "Misiu" Szczęsny
Urodzony w 1955 roku w Polsce
Uprawiał narciarstwo przez ponad 40 lat. Od 1976 roku spędzał w Alpach 2–3 miesięcy w roku. Zawodowo zajmował się analityką techniki jazdy na nartach a także metodyka szkolenia oraz zagadnieniami psychologicznymi w narciarstwie. Twórca Stowarzyszeni...

Pozostałe książki:

Narciarstwo współczesne Power speed drive : kurs współczesnej techniki jazdy na nartach Jazda na nartach
Wszystkie książki Kazimierz "Misiu" Szczęsny

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Na krawędzi. Podręcznik jazdy na nartach? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Na krawędzi. Podręcznik jazdy na nartach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl