Nacjonalizm włoski. Geneza i ewolucja doktryny politycznej (1896-1923)

Joanna Sondel-Cedarmas
Książka Nacjonalizm włoski. Geneza i ewolucja doktryny politycznej (1896-1923)
Książka Nacjonalizm włoski. Geneza i ewolucja doktryny politycznej (1896-1923)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Problematyka nacjonalizmy włoskiego jest w Polsce praktycznie nieznana. Dotychczas kwestii tej nie poświęcono osobnego opracowania, a o działalności ugrupowania Enrica Carradiniego wspominają nieliczni historycy i politolodzy, głównie na marginesie badań nad włoskim faszyzmem. Temat ten został zresztą w niewielkim stopniu opracowany również we Włoszech. Wśród licznych rozpraw, które ukazują się co roku na temat dziejów Włoch liberalnych czy faszyzmu, tylko nieliczne traktują - i to w zasadzie ubocznie - o działalności Stowarzyszenia Nacjonalistów Włoskich bądź o koncepcjach politycznych jego głównych przedstawicieli. (ze Wstępu)  
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-7638-300-2, 9788376383002
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Cykl: Societas, tom 55
Stron: 481
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Nacjonalizm włoski. Geneza i ewolucja doktryny politycznej (1896-1923)? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nacjonalizm włoski. Geneza i ewolucja doktryny politycznej (1896-1923). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}