Nadużycie prawa w świetle rzymskiego prawa prywatnego

ks. Franciszek Jakub Longchamps de Bérier
Nadużycie prawa w świetle rzymskiego prawa prywatnego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W Rzymie nie brakowało przypadków nadużywania uprawnień, a społeczeństwo zauważało je i starało się im przeciwdziałać. Dostrzegano ograniczenia w wykonywaniu własnego prawa, ale nie wypracowano teorii nadużycia prawa. Reakcje na przejawy nadużywania uprawnień wiązały się zasadniczo z pragmatycznie pojmowanym interesem publicznym oraz poczuciem sprawiedliwości. Doświadczenia rzymskie dowodzą, że kwestia nadużycia prawa będzie wciąż przypominać o konieczności uzgadniania prawa ze sprawiedliwością w każdym porządku normatywnym.
ISBN: 978-83-229-2869-1, 9788322928691
Wydawnictwo: WUWr - Wyd. Uniwersytetu Wrocławskiego
Kategoria: Prawo
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

ks. Franciszek Jakub Longchamps de Bérier
Urodzony 23 października 1969 roku w Polsce (Wrocław)
Franciszek Jakub Longchamps de Bérier – polski prawnik, specjalista w zakresie prawa rzymskiego, historii prawa, prawa amerykańskiego, profesor nauk prawnych, duchowny katolicki. Odbył naukę w Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Ukończył studi...

Pozostałe książki:

Czy poza Kościołem nie ma zbawienia? Forum prawnicze. Numer 1 Law of Succession Nadużycie prawa w świetle rzymskiego prawa prywatnego O elastyczność prawa spadkowego Powtórka z Rzymu Prawo naturalne - natura prawa Prawo rzymskie. U podstaw prawa prywatnego Trener akademicki. Prawo rzymskie Wobec in vitro
Wszystkie książki ks. Franciszek Jakub Longchamps de Bérier

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Nadużycie prawa w świetle rzymskiego prawa prywatnego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nadużycie prawa w świetle rzymskiego prawa prywatnego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl