Nasz bieg z przeszkodami

Ewa Woydyłło
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Nasz bieg z przeszkodami
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Nowy poradnik autorki bestsellerowej Drogi do siebie

Ceniona psycholożka Ewa Woydyłło wyjaśnia, jak zrozumieć i otworzyć się na różnorodność i rozbudzić w sobie większą wrażliwość, zarówno wobec innych, jaki i przede wszystkim wobec siebie.

Czym są i jak funkcjonują uprzedzenia? Odmienność, której nie pojmujemy, może działać na dwa sposoby: zaciekawiać, a przez to pociągać i zbliżać; przerażać, więc oddalać i prowokować do wykluczenia lub nawet do zniszczenia. Wielu postrzega świat przez pryzmat podziału „normalni - nienormalni”, który nie odzwierciedla współczesnej wiedzy o człowieku, lecz kultywuje dawną niewiedzę i przesądy. Stereotypy te prowadzą do poważnych nadużyć wobec wielu osób. Ewa Woydyłło tłumaczy, jak wyzwolić się od niezrozumienia, pogardy i strachu przed bardziej wrażliwymi i innymi.

Czytając Nasz bieg z przeszkodami, dowiesz się więcej o neuroróżnorodności. Zrozumiesz, dlaczego nie wszyscy reagują tak samo i jak funkcjonują osoby z rozmaitymi rodzajami nadwrażliwości. Nauczysz się szukać podobieństw, a nie różnic między ludźmi i uświadomisz sobie szkodliwość porównywania się z innymi.

„Nawykowa nieufność nie minie «sama» i nie zmieni się «przypadkiem» w zrozumienie, szacunek i życzliwość wobec mniejszości. Rozpowszechniona u nas, a przede wszystkim odgórnie rozpowszechniana w ostatnich latach podejrzliwość, pogarda i wrogość wobec wyglądających inaczej, wierzących inaczej i żyjących inaczej przybrała już rozmiary epidemicznej choroby społecznej, przypominającej hybrydową wojnę domową. Jesteś trochę inny – więc jesteś wrogiem. Wierzę, że ratunek na tę naszą chorobę znajduje się w filozofii praw człowieka, którą trzeba rozumieć jako «narzędzie samoograniczenia»”
– Ewa Woydyłło

Wydanie 1 - Wyd. Literackie
Data wydania: 2023-05-17
ISBN: 978-83-08-08087-0, 9788308080870
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 176
dodana przez: Vernau

Autor

Ewa Woydyłło Ewa Woydyłło
Urodzona w 1939 roku w Polsce
Ewa Woydyłło-Osiatyńska jest doktorem psychologii, od lat zajmuje się leczeniem uzależnień jako psychoterapeutka w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jej dziełem jest rozpowszechnienie w Polsce leczenia według...

Pozostałe książki:

Buty szczęścia Podnieś głowę Poprawka z matury Żal po stracie Droga do siebie. O poczuciu wartości Rak duszy. O alkoholizmie Sekrety kobiet Ludzie, ludzie. Jacy jesteśmy? W zgodzie ze sobą Zaproszenie do życia Dobra pamięć, zła pamięć Nasz bieg z przeszkodami Nie tylko dla kobiet. Audioporadnik Ludzkie sprawy My rodzice dorosłych dzieci Szok przyszłości Ukoić siebie Czyli jak oswoić lęk i traumę Uzależnienie i łaska Bo jesteś człowiekiem Ludzie, ludzie... 2 Po co nam psychologia Początek drogi Uczucia Alicji Wybieram wolność... czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień
Wszystkie książki Ewa Woydyłło

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Nasz bieg z przeszkodami nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@mewaczyta
2023-08-28
6 /10
Przeczytane

Hm, to nawet nie streszczenie poruszanych tematów, a ich spis treści, ale cieszę się, że od tego tytułu zaczęłam moją przygodę z biblioterapią. Ewa Woydyłło ma w sobie ogromne pokłady empatii, wyrozumiałości i czułości, a pisze przyjemnie.Jej książka nie jest zła, ale zbyt mało w niej treści. Stanowczo zbyt mało.

× 4 | link |
@paulaczyta
2023-05-30
6 /10
Przeczytane

Mamy tu małą, aczkolwiek ciekawa książkę napisana przez psycholożkę i terapeutkę. W swojej książce skupia się ona na wrażliwości i inności, o tym jak je zrozumieć i pielęgnować.

Znajdziemy tu wiele różnorodnych tematów jak choćby autyzm, rodzina, niewrażliwość, wrażliwości czy nadwrażliwość.

Rozdziały są krótkie, lekko I przyjemnie się czyta, cała książka ma pozytywny wydźwięk i jest pełna empati.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Nasz bieg z przeszkodami. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl