Nie chcę o tym mówić. Jak przerwać dziedziczenie męskiej depresji

Terrence Real
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Nie chcę o tym mówić. Jak przerwać dziedziczenie męskiej depresji
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Tematem publikacji jest ukryta męska depresja. Autor (psychoterapeuta specjalizujący się w terapii męskich zaburzeń psychicznych) opisuje cierpienia chłopców i dojrzałych mężczyzn, których wychowują zachodnie społeczeństwa. Nasza kultura nie pozwala mężczyznom na okazywanie uczuć, słabości, na mówienie o problemach, w konsekwencji czego skrywają oni swoje emocje i lęki. Real łamie cywilizacyjne tabu i przerywa milczenie o przekazywanej od pokoleń, z ojca na syna "toksycznej sukcesji" m.in. w postaci: agresji, pracoholizmu, dystansu w relacjach z najbliższymi, zachowań autodestrukcyjnych, prowadzących często do uzależnień od narkotyków i alkoholu.
Data wydania: 2009-08-28
ISBN: 978-83-7554-110-6, 9788375541106
Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria: Psychologia na Co Dzień
Stron: 462
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Pozostałe książki:

Nowe zasady małżeństwa Jak mam do ciebie dotrzeć? Jak mam do ciebie dotrzeć? Dlaczego małżeńskie doświadczenia mężczyzn i kobiet są tak odmienne
Wszystkie książki Terrence Real

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Twarze męskiej depresji

12.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Mężczyźni od pokoleń uznawani są za silniejszą płeć, wychowuje się ich twardą ręką, uczy małe dzieci, że przecież "chłopaki nie płaczą". To sprawia, że dorośli mężczyźni przestają być zdolni do okazywania emocji, ukrywają swoje uczucia, bo wydaje im się, że jeśli pozwolą sobie na nie to ich męskość na tym straci. Ucieczką od cierpienia stają się c... {} Recenzja książki Nie chcę o tym mówić. Jak poradzić sobie z męską depresją

@verity@verity {}× 4

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2020-04-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 👀 Okolice psycho i para psycho…

Książkę tę dostałam od pewnej bliskiej mi osoby której poskarżyłam się , że nie bardzo ostatnio dogaduję się z osobą jeszcze mi bliższą . Z osobą z którą dzielę życie . Z moim mężczyzną . To bardzo dobra pozycja , otworzyła mi oczy na wiele spraw i zachowań mojego faceta których nie zauważałam , a nawet jak zauważałam to interpretowałam zupełnie inaczej niżby należało . Autor w mojej ocenie jest bardzo wiarygodny , właśnie przez to że nie pisze ciągiem psychologicznych terminów i regułek , ale podaje konkretne przykłady . Każdy z podanych przykładów analizuje i opisuje bardzo po prostu i po ludzku . Nie trzeba mieć magistra z psychologii by zrozumieć jego wywody . A jeszcze większej wiarygodności dodaje tej pozycji historia samego autora , którą też bez owijania w przysłowiową bawełnę , opisuje . Swoje '' poszarpane '' relacje z ojcem . Swój młodzieńczy hipisowski bunt i wszystko co było z tym związane , czyli narkotyki , erotyczne awantury , drobne przestępstwa i brawurowe narażanie swego życia . Autor sam przeszedł długa , krętą i trudną drogę by w końcu pomagać innym . Polecam tę książkę wszystkim bez wyjątku .

{}× 4 | link |
@verity
2020-08-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Nie chcę o tym mówić. Jak przerwać dziedziczenie męskiej depresji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe