Niebezpieczny związek albo Listy z Daal en Berg

Hella S. Haasse
Niebezpieczny związek albo Listy z Daal en Berg
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Czy współczesna pisarka holenderska może prowadzić korespondencję z markizą de Merteuil, bohaterką "Niebezpiecznych związków"? W czasie literackim wszystko jest możliwe. A przecież każdy chciałby poznać losy występnej markizy po jej ucieczce z Holandii z klejnotami należącymi do krewnych zmarłego małżonka. Książka stanowi także okazję do rozważań poważniejszej natury: czy dzisiaj możemy odnaleźć duchowe spadkobierczynie markizy de Merteuil? I wśród jakich kobiet mamy ich szukać? Skromnych gospodyń domowych, wyemancypowanych feministek, zbrodniarek i terrorystek, biznesmenek i działaczek politycznych? Być może lektura tej powieści pozwoli odnaleźć odpowiedź na niektóre z tych pytań.
Data wydania: 2002-01-01
ISBN: 978-83-88459-93-1, 9788388459931
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Stron: 132

Autor

Hella S. Haasse Hella S. Haasse Holenderska pisarka Hella S. Haasse urodziła się w roku 1918 w Dżakarcie (która wtedy nazywała się Batawia i była najważniejszym miastem Indii Holenderskich). Wychowywała się w Indonezji, w Szwajcarii, w Holandii. Pierwsza jej powieść, "Urug" - histo...

Pozostałe książki:

Panowie herbaty Urug Drogi wyobraźni Skrzynia wspomnień
Wszystkie książki Hella S. Haasse

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Niebezpieczny związek albo Listy z Daal en Berg nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Niebezpieczny związek albo Listy z Daal en Berg. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl