Niecodziennik MKK

Martyna Krutulska-Krechowicz
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Niecodziennik MKK
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Już sam tytuł - Niecodziennik - odwraca kota ogonem i pokazuje, że każdego dnia zdarzają się nam przedziwne sytuacje. Przypomina, że te małe, często niewiele znaczące chwile z życia, niosą ze sobą duży ładunek emocji i doświadczeń. Zarazem lektura ta uświadamia czytelnikowi, że chyba jednak nie ma problemów z głową, skoro inni też miewają podobne myśli" - stwierdza Paweł Timofiejuk.
Niecodziennik MKK to komiksy autorstwa zielonogórzanki, Martyny Krutuskiej-Krechowicz, które bardzo trafnie obrazują stosunki międzyludzkie naszych czasów. Sceny, które przedstawia autorka, są odzwierciedleniem rzeczywistych historii, jakie spotkały ją samą lub też osoby z grona jej znajomych. Niecodziennik jest ironicznym komentarzem, a nawet obrazem współczesnego dnia codziennego młodych ludzi, pokolenia 20 i 30+. W albumie Martyny odnajdujemy szereg spraw, które nas dotyczą; zarówno sprawy codzienne, jak i dylematy moralne czy materialne, sytuacje związkowe, obrazy z życia singielki, która żyje tu i teraz, tak jak my.
Martyna pilnie przypatruje się naszej codzienności i obrazuje ją w umiejętny i przystępny sposób. Niecodziennik jest komentarzem, a nawet obrazem współczesnego dnia codziennego młodych ludzi. Jego fragmenty wielokrotnie ukazywały się na tak popularnych stronach jak demotywatory.pl czy kwejk.pl, gdzie otrzymywały wiele pozytywnych komentarzy (średnio 1200 - blog i fanpejdż na Facebooku), a co ważniejsze były chętnie cytowane i udostępniane, co dobitnie pokazuje, iż treści przedstawiane przez Martynę są rozumiane i podzielane przez wiele innych osób.
Targetem dla tego wydawnictwa są głównie osoby w wieku 20-35 lat, zwłaszcza panie. Kobiety te, poprzez brak twarzy u postaci występujących w komiksie oraz poprzez brak jasnego określenia miejsca akcji, będą mogły się utożsamiać z wieloma bohaterkami i wydarzeniami przedstawionymi w komiksie.
Mimo tak kobiecej tematyki, a może właśnie dzięki niej, komiks ukazujący się w Internecie na stronie Martyny, czyta wielu mężczyzn. Są oni z natury ciekawi kobiecego punktu widzenia. W Niecodzienniku autorka "sprzedaje" nam sytuacje z życia w sposób dosadny i bezpośredni, czyli najlepszy do odczytania dla mężczyzny.
Papierowe wydanie Niecodziennika stwarza możliwość dotarcia do nowych odbiorców sztuki sekwencyjnej, jaką jest komiks. Umożliwia również utrwalenie prac Martyny. Nadal chętniej sięgamy po papierowe wydania niż po e-booki, chętniej obcujemy z namacalną książką, albumem, poświęcamy mu wtedy więcej czasu, wracamy do niego, analizujemy, czytamy od nowa. Do treści pokazywanych na stronach wracamy rzadziej, poświęcamy im maksymalnie kilka sekund, jesteśmy niecierpliwi. Zupełnie inny jest odbiór przy wykorzystaniu innego medium.
Data wydania: 2013-01-01
ISBN: 978-83-64393-00-6, 9788364393006
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Forum Art, Pro Libris
Stron: 160
dodana przez: zpap_igor

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Niecodziennik MKK? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@zpap_igor
2021-05-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Niecodziennik MKK. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl