Nienawiść. Historie z dzieciństwa

Małgorzata Gołota
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Nienawiść. Historie z dzieciństwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Z Diagnozy przemocy wobec dzieci 2023 przygotowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę wynika, że w Polsce aż 48 procent dzieci i młodzieży doświadczyło ze strony rówieśników przemocy fizycznej. Niemal tyle samo stało się ofiarą przemocy psychicznej. Przemocy i prześladowania, które mogą doprowadzić do największych tragedii. Przykładów mamy długą listę – Dominik z Bieżunia, Kacper z Gorczyna, Zuzia z Kozienic nie poradzili sobie z nękaniem. Wszyscy popełnili samobójstwo.

Co jest źródłem przemocy rówieśniczej i dlaczego od lat nie potrafimy skutecznie tego problemu rozwiązać? Czy bullying i hejt znaczą to samo? Jaką rolę odgrywa tu samotność? W rozmowie z Małgorzatą Gołotą wyjaśniają to m.in. prof. Jacek Pyżalski, dr Radosław Kaczan, dr Magdalena Śniegulska i Łukasz Wojtasik.

Wydanie 1 - Wyd. Filia
Data wydania: 2024-08-28
ISBN: 978-83-8357-613-8, 9788383576138
Wydawnictwo: Filia
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 288
dodana przez: Vernau

Autor

Małgorzata Gołota Małgorzata Gołota Dziennikarka Radia TOK FM i Wirtualnej Polski. Autorka serii podcastów ekologicznych „Koniec świata” i „Klimat zmian”. W 2018 r. rzeczniczka prasowa kampanii „Kocham. Szanuję” dedykowanej tysiącom polskich kobiet doświadczających przemocy domowej. W...

Pozostałe książki:

Żyletkę zawsze noszę przy sobie Spinalonga. Wyspa trędowatych Jak być dobrym rodzicem? Spalona słońcem Nienawiść. Historie z dzieciństwa
Wszystkie książki Małgorzata Gołota

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Szokujące dane

16.09.2024

„Z Diagnozy przemocy wobec dzieci 2023 przygotowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę wynika, że w Polsce aż 48 procent dzieci i młodzieży doświadczyło ze strony rówieśników przemocy fizycznej. Niemal tyle samo stało się ofiarą przemocy psychicznej. Przemocy i prześladowania, które mogą doprowadzić do największych tragedii. Przykładów mamy dług... Recenzja książki Nienawiść. Historie z dzieciństwa

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@zabciaczytaa
2024-10-08
Przeczytane

Media nagłaśniają właśnie sprawę kolejnej tragicznej śmierci nastolatki, która przez kilka lat doświadczała nękania w szkole i internecie.
Na usta niemal natychmiast ciśnie się pytanie, czy można było w jakiś sposób tej zupełnie niepotrzebnej, nazbyt wczesnej śmierci zapobiec? Co zawiodło, że młoda osoba podjęła tak dramatyczną decyzję?
Julka, Wiktor, Zuzia, Dominik, Karina i wiele innych dzieci w różnym wieku odebrały sobie życie z powodu rówieśniczej nienawiści. Najmłodsze dzieci podjęły próbę samobójstwa w wieku zaledwie siedmiu lat!
Dane Fundacji Dajmy Dzieciom Siłę opublikowane w Diagnozie przemocy wobec dzieci w Polsce są przerażające.
Według statystyk przemocy rówieśniczej doświadczyło przynajmniej raz w życiu 66% uczniów.
48 % dzieci poczuło na własnej skórze, czym jest przemoc fizyczna.
Co jest jej źródłem? Dlaczego od lat nie potrafimy skutecznie ograniczyć szerzącej się wśród dzieci i młodzieży nienawiści?
Małgorzata Gołota, dziennikarka, autorka książki "Nienawiść. Historie z dzieciństwa" w rozmowie z profesorem Jackiem Pyżalskim, Łukaszem Wojtasikiem z Fundacji Dajmy Dzieciom Siłę, doktor Anną Kubiak, doktor Magdaleną Śniegulską, doktorem Radosławem Kaczanem, doktor Katarzyną Garwol, psychiatrą Barbarą Barteczką-Eckhert, a także pedagogiem Katarzyną Rutkowską poszukuje odpowiedzi m.in. na pytania czy przemoc wobec rówieśnika zawsze rodzi się z konkretnego powodu? Dlaczego jest tak powszech...

| link |
@tomzynskak
2024-09-16
9 /10
@grozobooki
2024-08-28
10 /10
Przeczytane literatura faktu

Cytaty z książki

O nie! Książka Nienawiść. Historie z dzieciństwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat