Nieśmiały zabójca

Clara Uson
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Nieśmiały zabójca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Każde pokolenie ma swoich rozbitków. Każda rodzina swoje rany.
W krótkiej historii życia Sandry Mozarovski, gwiazdki filmów erotycznych, rzekomej królewskiej kochanki, której śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach poruszyła społeczeństwo hiszpańskie lat siedemdziesiątych, Clara Usón znajduje echa własnego procesu autodestrukcji i złożonej relacji, jaką od dziecka miała z matką. Wplatając w fabułę skupioną wokół tytułowego nieśmiałego zabójcy refleksje Wittgensteina, Camusa i Pavesego, pisze o sensie życia, ślepej nadziei młodości i o narracji, którą tworzymy jako sposób na przetrwanie.
W tej inteligentnej i wzruszającej powieści Usón do perfekcji i dojrzałości twórczej doprowadziła elementy obecne w całym jej pisarstwie: granice tragedii i komedii, ironii i czułości, dokumentowania i wyobraźni. Stworzyła dzieło erudycyjne, podszyte gorzkim humorem, odważne i zaskakujące.

Data wydania: 2020-04-14
ISBN: 978-83-8062-536-5, 9788380625365
Wydawnictwo: Rebis
Stron: 240
dodana przez: Justyna_K

Autor

Clara Uson Clara Uson
Urodzona w 1961 roku w Hiszpanii (Barcelona)
Clara Usón skończyła prawo i przez 20 lat była adwokatem. Zadebiutowała w roku 1998 powieścią Las noches de San Juan, za którą otrzymała Premio Femenino Lumen. Kolejne jej książki także zdobywały nagrody literackie, podobnie Nieśmiały zabójca, uhono...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nieśmiały zabójca

10.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jest kilka takich wydawnictw, których książki mogę brać bez większego zachwalania, ufam, że sygnują swoim imieniem literaturę godną uwagi i interesującą. Należy do nich Rebis, którego nakładem ukazał się ostatnio „Nieśmiały zabójca” Clary Usón – hiszpańskiej pisarki, która za swoją powieść została wyróżniona nagrodą Sor Juana Inez de la Cruz, przy... {} Recenzja książki Nieśmiały zabójca

@LiterAnka@LiterAnka {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@halmanowa
2021-03-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Filozoficzna powieść, która skłania odbiorcę do rozmaitych refleksji, do stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi, często wieloznacznych. Wplecione w historię wypowiedzi znanych myślicieli XX wieku, takich jak Albert Camus, Ludwig Wittgenstein czy Bertrand Russell są ogniwem łączącym poszczególne wątki i pomagają czytelnikowi zrozumieć opisywane wydarzenia, ich sens i znaczenie. Powieść jest trudna pod względem tematyki, ale prosty, plastyczny język autorki czyni książkę przystępną w odbiorze. Niemęcząca narracja z odrobiną ironii sprawia, że czytelnik chętnie zanurza się w opowieść. Realizmu dodają opisane przez autorkę fakty historyczne. "Nieśmiały zabójca" to opowieść tak samo wielowątkowa, jak samo życie. Porusza kwestie, które są nieodłączną częścią ludzkiej egzystencji.

{} | link |
@LiterAnka
2020-08-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@ReniBook
2020-08-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@nikolajablonska37
2020-07-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Nieśmiały zabójca. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl