Nieświadomy mózg. Jak to, co dzieje się za progiem świadomości, wpływa na nasze życie

Leonard Mlodinow
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Nieświadomy mózg. Jak to, co dzieje się za progiem świadomości, wpływa na nasze życie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Intensywne badania mózgu w ciągu ostatnich dwóch dekad wstrząsnęły światem naukowym tak silnie, jak rewolucja kwantowa. Badania, dzięki którym możemy – jak nigdy wcześniej – uzyskać wgląd w pracę mózgu dowiodły między innymi, że nasze wszystkie doświadczenia, sposób w jaki poznajemy rzeczywistość, a także zachowania są w ogromnym stopniu zdeterminowane przez procesy, przebiegające poza granicami naszej świadomości. Leonard Mlodinow odkrywa przed czytelnikami zaskakujące i egzotyczne siły działające pod powierzchnią naszych umysłów oraz pokazuje, jak działają instynkty powstałe w nieświadomości, które zazwyczaj mamy za w pełni świadome i racjonalne przyczyny zachowań. Wyjaśnia, że jeśli chcemy naprawdę zrozumieć świat, a także pokonać przeszkody, które uniemożliwiają nam cieszenie się pełnią życia, musimy zrozumieć, jaki wpływ ma na nasze działania ten skryty przed naszymi oczyma, podprogowy świat.  
Tytuł oryginalny: Subliminal: How Your Unconscious Mind Rules Your Behavior
Data wydania: 2016-08-02
ISBN: 978-83-8069-423-1, 9788380694231
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Seria: Na ścieżkach nauki
Kategoria: Naukowe
Stron: 328
dodana przez: bookkeeper

Autor

Leonard Mlodinow Leonard Mlodinow
Urodzony 26 listopada 1954 roku w USA (Chicago)
Leonard Mlodinow – amerykański fizyk i autor książek popularnonaukowych. Obecnie jest wykładowcą na California Institute of Technology. Pochodzi z rodziny ocalałych z Holocaustu. Jego ojciec był przywódcą żydowskiego ruchu oporu w częstochowskim ge...

Pozostałe książki:

Krótka historia rozumu. Od pierwszej myśli człowieka do rozumienia Wszechświata Wojna światopoglądów Czy naukowcy mają duszę? Elastyczny mózg. Kreatywne myślenie w czasach niepewności i chaosu Jeszcze krótsza historia czasu Wielki Projekt
Wszystkie książki Leonard Mlodinow

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Nieświadomy mózg. Jak to, co dzieje się za progiem świadomości, wpływa na nasze życie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Carmel-by-the-Sea
2019-12-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Biologia_medycyna_2 E-book Posiadam

Leonard Mlodinow ma dar pisania ciekawie i popularnie o nauce, czego według mnie dowiódł w pięciu książkach, które przeczytałem. Nie ponosi go zapał moralizatorski i co najważniejsze, trzyma równy poziom wywodu. Ponieważ nie jest psychologiem, w "Nieświadomym mózgu. Jak to, co dzieje się za progiem świadomości, wpływa na nasze życie " nie groziła mu maniera przeładowania tekstu slangiem, czy technicznymi detalami.

Czytelnicy książek z psychologii, poradników o ludzkiej emocjonalności, świadomym życiu czy relacjach interpersonalnych, znajdą tu zapewne częściowe powtórzenie znanych im ustaleń. To, co jednak wyróżnia "Nieświadomy mózg" w warstwie treściowej, to pozbieranie w jednym miejscu najnowszych i fascynujących ustaleń dotyczących nieświadomej i podprogowej pracy naszego mózgu z licznymi konsekwencjami widzenia siebie i innych ludzi. Przytłaczająca większość naszego wewnętrznego świata, to odbywający się poza naszą świadomością proces zbierania danych, skutkujący ostatecznie szerokim wachlarz zachowań, nad którymi nie mamy kontroli.

Mlodinow korzystając najnowszych z ustaleń neuronauki i obrazowania mózgu metodą fMRI, licznych badań psychologicznych, prezentuje źródła naszej nieracjonalności, subiektywizmu, myślenia stereotypowego, konfabulacji emocjonalnych czy samooszukiwania się. Ustalenia psychologii są bezlitosne - wiele takich zachować jest przez nas nieuświadomiona. Co jednak najciekawsze, uświadamiając sobie te niezbyt chwalebne postawy, usprawi...

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Nieświadomy mózg. Jak to, co dzieje się za progiem świadomości, wpływa na nasze życie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe