Niezgodna

autor: Veronica Roth
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 68 ocen kanapowiczów
Książka Niezgodna
Książka Niezgodna
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 68 ocen kanapowiczów

Opis

W dystopijnym Chicago w świecie Beatrice Prior społeczność jest podzielona na pięć odłamów, każda kształcąca konkretną cechę – Candor (szczerość), Abnegation (bezinteresowność), Dauntless (odwagę), Amity (spokój, pokojowe nastawienie) i Erudite (inteligencję). W wyznaczony dzień każdego roku wszyscy...

W dystopijnym Chicago w świecie Beatrice Prior społeczność jest podzielona na pięć odłamów, każda kształcąca konkretną cechę – Candor (szczerość), Abnegation (bezinteresowność), Dauntless (odwagę), Amity (spokój, pokojowe nastawienie) i Erudite (inteligencję). W wyznaczony dzień każdego roku wszyscy... przeczytaj pełny opis
Data wydania: 2012-3-20
ISBN: 978-0-06-202402-2 ( 9780062024022 )
Wydawnictwo: Amber
Stron: 352

Autor

Dwudziestodwuletnia Veronica Roth podbiła w 2011 roku świat powieścią Niezgodna – pierwszą częścią trylogii porównywanej z Igrzyskami śmierci. Prawa d...

Inne książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.
Moja Biblioteczka
Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Niezgodna

Veronica Roth to autorka fantastycznej trylogii dla młodzieży pt. ,,Niezgodna". Postanowiłam zapoznać się z jej pierwszą częścią. Beatrice, jak każda osoba w jej wieku, musiała dokonać wyboru do której frakcji będzie należeć. Przez 16 lat była Altruistką, zazwyczaj było tak, że zostawało się w rodz... czytaj dalej »

Fight with your fears

Coś się wydarzyło. Coś, co na zawsze odmieniło ten świat. A może tylko Amerykę? Tego nie wiemy. Wiemy tylko, że z dumnego miasta Chicago zostały ruiny. Na zgliszczach ludzie, którzy przeżyli, postanowili zbudować nowe społeczeństwo - wolne od wojen, żyjące w pokoju i dobrobycie. Aby to osiągnąć, wyo... czytaj dalej »

"Jestem Niezgodna i nie możecie mnie kontrolować"

"Niezgodna" to pierwsza część antyutopijnej trylogii, napisanej przez dwudziestodwuletnią autorkę Veronicę Roth. Pisarka urodziła się w Ameryce w 1988 roku. Póki co napisała tylko dwie książki, to jest "Niezgodną" oraz drugą część trylogii "Insurgent". Społeczeństwo, powstałe na ruinach Chicago zos... czytaj dalej »

Twoja Opinia
Opinie
@coconut
@coconut 2014-02-10
Czy jest tu jakaś zaleta poza tym, że czyta się to szybko? Chyba niekoniecznie. "Niezgodna" jest naiwna, szalenie przewidywalna i zdecydowanie mniej logiczna niż chociażby wspominane na okładce (aż czterokrotnie!) „Igrzyska śmierci”, a w dodatku nie zapada w pamięć. Od groma tu nieścisłości - większych, ale przede wszystkich tych mniejszych - po prostu brak tu logiki i sensu. Ale to i tak nic - ostatnie 50 stron to kompletne dno, w którym nic a nic nie trzyma się kupy. "Niezgodna" nie jest co prawda najgorszą książką, jaką miałam okazję czytać, ale na pewno bardzo daleko jej do najlepszych.
serce
@Goszka
@Goszka 2014-10-31
Przeczytane (2014-10-31)
A mnie się bardzo podobała. Owszem, może jest trochę naiwna, ale czyta się ją szybko, pokazuję trochę mroczny, nieznany świat i przede wszystkim jest doskonałą rozrywką. Ostatnio antyutopie przeżywają swój renesans, a ja szczerze mówiąc nie mam nic przeciwko. Rzeczywistości powstałe w głowach autorów są naprawdę ciekawe i nieraz niesamowicie kreatywne. Dobrze jest móc odkrywać mechanizmy działania tych światów, czytając książkę. Bohaterowie "Niezgodnej" nie są zbyt skomplikowani, ale wystarczająco ciekawi, by ich polubić i za nimi podążać. Na pewno sięgnę po drugą część.
serce
@cassandra9891
@cassandra9891 2012-03-11
Przeczytane (2012-01-01) Do recenzji
"Niezgodna" stanowić będzie ucztę dla tych, którzy cenią sobie nowe, niespotykane do tej pory wizje organizacji antyutopijnych światów. Pobudzą wyobraźnię i zmuszczą do wielokrotnego przemyślenia przedstawionych tam możliwości. Książka gwarantuje dobrą akcję, jej wątki mogą jednak przypominać czasami, któreś z wcześniej czytanych powieści. Jeśli zaś chodzi o powołanie do życia pięciu frakcji jest to niezwykle udany debiut i nie mogę się doczekać rozwinięcia tej koncepcji w następnych częściach.
serce
@Rebellish
@Rebellish 2012-06-29
Przeczytane (2012-06-29)
"Niezgodna" głowy nie urywa, ale jest idealną lekturą, jeżeli ktoś chce miło spędzić czas. Czyta się ją bardzo szybko, wręcz w ekspresowym tempie, dodatkowo jest to bardzo przyjemna książka. Oprócz tego "Niezgodna" nie ma za wiele do zaoferowania, choć akcja toczy się wartko, to główna bohaterka działa na nerwy, jej przemiana jest niezbyt wiarygodna, plus większość bohaterów to raczej bezbarwne postacie. No i najbardziej smuci mnie fakt, że w tej powieści czuć wpływ wielu innych książek.
serce
@Micki
@Micki 2013-04-14
Książka przez cały czas trzyma w napięciu, a swoją akcją i jej tokiem nie pozwala czytelnikowi się oderwać. Pod koniec aż mnie skręcało, chciałam więcej i więcej. Nie mogłam się doczekać co będzie na kolejnej stronie. Trochę też uroniłam łez. Książka jest na prawdę niesamowita, i godna polecenia. Dawno nie czytałam książki, która od początku do końca tak by mnie zachwyciła. Pożarłam ją w jeden dzień :D
serce
@Eversleep
@Eversleep 2012-07-08
Bardzo zadziwiła mnie ta książka! Nie spodziewałam się, że po tylu porównaniach do Igrzysk Śmierci będzie tak dobra! Główna bohaterka ukazuje słabości, których czasami brakowało w zachowaniu Katniss, a które nie psują obrazu silnej i odważnej szesnastolatki. Uważam, że to fenomenalny debiut młodej pisarki i ze zniecierpliwieniem czekam na kolejne części trylogii.
serce
@WhiteOleander
@WhiteOleander 2012-06-03
Przeczytane (2012-05-27)
Bardzo dobry pomysł na książkę, wizja antyutopijnego państwa, to świetny temat. Żałuję jednak, że autorka nie postarała się odrobinę bardziej przy wykonaniu. Historia wciąga, ale niestety w ogóle nie zżyłam się z bohaterami, a to dla mnie dość istotne przy czytaniu. Mimo to jednak polecam. :)
serce
@kasia17
@kasia17 2013-09-05
Przeczytane (2013-09-05)
Książka jest fajna bardzo mi się podobało. Początek nie był wciągający ale po nie krótkim czasie bardzo mnie zaciekawiła i nie mogłam doczekać się dalszych losów bohaterów. Świetna książka <3 I już biorę się za 2 część. Daje 5 bo książka jest świetna
serce
@danielor
@danielor 2016-07-11
Przeczytane (2016-07-11)
Ciekawie przedstawiona koncepcja świata, w którym każdy musi zachowywać się według wzorca frakcji, do której należy. Po "Igrzyskach Śmierci" to kolejna ciekawa książka pokazująca dystopijny świat.
serce
@tala86
@tala86 2012-02-29
Przeczytane (2012-02-29) Posiadam
Książka jest niesamowita. Wciąga od samego początku, więc trzeba przygotować sobie możliwie jak najwięcej wolnego czasu, aby się od niej nie odrywać :)
serce
@Karo02
@Karo02 2014-11-08
Czytałam wiele książek, ale bez wyrzutów sumienia mogę powiedzieć, że to jest jedna z najlepszych książek, jakie czytałam^^
serce
@Madame_K
@Madame_K 2013-02-11
Przeczytane (2013-02-11)
Książka bardzo ciekawa i wciągająca, szkoda tylko, że autorka jednak zaczerpnęła kilka elementów z Igrzysk śmierci.
serce
@Avenix
@Avenix 2012-08-15
Przeczytane (2012-08-15)
Nareszcie przeczytałem Niezgodną. Jest świetna, bardzo mi się podobała! Więcej w recenzji :3
serce
@Melody0044
@Melody0044 2012-04-16
Bardzo fajna książka. Ciekawy pomysł i realizacji;) Mi się podobało. Czekam na kolejną część
serce
@ilka12
@ilka12 2016-05-13
Przeczytane (2016-01-01)
Cały czas coś się w niej działo, ja nie mogę na nią narzekać. Według mnie Świetna!
serce
Tagi

twórcy strony

puchar @markietanka @markietanka pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.