Niezwykłe tajemnice zaginionych skarbów

Ostler Reinhold
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Niezwykłe tajemnice zaginionych skarbów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Wyjątkowo ciekawa pozycja zawierająca opowieści o świecie pełnym bogactwi tajemnic, będąca zarazem użytecznym przewodnikiem dla poszukiwaczy skarbów. Książka opowiada o stwierdzonych i udokumentowanych skarbach, które z różnych powodów dzisiaj są zaginione. Przepadły często całkiem niedawno, jak tego dowodzi choćby historia tajnej bazy hitlerowskich okrętów podwodnych na wyspie Fuerteventura. W samej Europie na wydobycie czekają m. in.: olbrzymi zbiór sreber stołowych księcia elektora bawarskiego Maksymiliana I, skarby koronne Jana bez Ziemi, znalezione w XIX wieku (i znowu zaginione) w południowej Francji skarby Ludwika IX. Autor, Reinhold Ostler, jest ekspertem w dziedzinie ich lokalizacji, prezesem międzynarodowej organizacji poszukiwaczy skarbów, dyrektorem Akademie für historische Forschung und Kulturfahndung.
Data wydania: 2009-01-01
ISBN: 978-83-11-11429-6, 9788311114296
Wydawnictwo: Bellona
Kategoria: Historia
Stron: 216

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Niezwykłe tajemnice zaginionych skarbów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Maynard
2014-06-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane non-fiction mix czyli literatura faktu i mitu

Dosyć ciekawa pogadanka na temat kilku zaginionych skarbów świata. Niestety, autor koncentruje się na pirackich łupach, morskich poszukiwaniach oraz amerykańskiej gorączce złota, czyli tematach odległych od mojego kręgu zainteresowań. Spodziewałem się raczej Europy, rycerzy i średniowiecznych tajemnic lub zrabowanych przez Hitlerowców dobrach kultury międzynarodowej, tak więc do gustu przypadły mi tylko dwa pierwsze rozdziały traktujące o złocie Renu i skarbie Berengara Sauniere. Styl autora jest dobry, gawędziarski, miejscami upstrzony nawet fabularną narracją i dialogami co, zdecydowanie, działa na pozytywny odbiór książki. Niestety, o skarbach dużo lepiej opowiada nasz rodak i mój rówieśnik, Tomek Michniewicz.

{} | link |
@Anielka85
2014-06-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@martynka30
2014-06-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Chcę przeczytać

Cytaty z książki

O nie! Książka Niezwykłe tajemnice zaginionych skarbów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl