Niknący świat

Mieczysław Lepecki
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Niknący świat
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Niewiele zostało skrawków świata, gdzie można doświadczyć magii dziewiczej przyrody. Takim miejscem jest bez wątpienia Brazylia Centralna. Znany pisarz i wytrawny globtroter Mieczysław Lepecki zapragnął znaleźć tam akwamaryn, rzadki minerał o wysokiej wartości jubilerskiej. Podróżnik przedarł się do świata niebezpiecznych garimpeirów ? poszukiwaczy złota i drogich kamieni ? oraz miejscowych Indian walczących z właścicielami plantacji o przestrzeń do życia. Lepecki czaruje słowami, opisując atmosferę ukrytych głęboko w dżungli amazońskiej miasteczek oraz snując opowieści o przygodach konkwistadorów i legendarnych bohaterów. Zabiera w świat, w którym zachowały się zakątki nietknięte ludzką stopą. Jednak z wolna nikną, bo gdy złoty kruszec zawładnie sercem i duszą, wszystko inne traci kolory?
Data wydania: 2013-04-15
ISBN: 978-83-7785-121-0, 9788377851210
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Seria: Podróże retro
Stron: 270
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Mieczysław Lepecki Mieczysław Lepecki
Urodzony w 1897 roku w Polsce
Mieczysław Bohdan Lepecki – podróżnik, pisarz, publicysta, major piechoty Wojska Polskiego.

Pozostałe książki:

Miłość Safini Niknący świat Na Amazonce i we wschodnim Peru Pamiętnik adiutanta Marszałka Piłsudskiego Parana i Polacy Sowiecki Kaukaz. Podróż do Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu Sybir bez przekleństw / Sybir wspomnień W blaskach wojny
Wszystkie książki Mieczysław Lepecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Niknący świat? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Renax
2020-05-29
6 /10
Przeczytane Podróżnicze

Brazylia pionierów, opisana po raz kolejny, tym razem oczami Polaka, człowieka który ma już jakąś refleksję o świecie i dystans. Może to ta refleksja i dystans sprawia, że Matto Grosso Lepeckiego nie jest tak przerażającym piekłem jak Matto Grosso Raymonda Maufrais. I prawdę mówiąc to wizja Lepeckiego jest dla mnie bardziej znośna. Autorowi udało się w sposób łagodny ukazać wartości, którymi żyło społeczeństwo Brazylii. Ukazał różne grupy zawodowo-klasowe tych terenów, niejako łańcuch pokarmowy całego społeczeństwa. Ta uwaga narratora o tym, że po eksploatacji diamentów przyjdzie kolej na drzewa przypomniała mi się, gdy w radio słuchałam recenzji ostatniego reportażu z Brazylii.

× 10 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Niknący świat. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat