Norma

Sofi Oksanen
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Norma
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Innego piekła nie będzie Kiedy jej matka ginie pod kołami pociągu, Norma przeczuwa, że nie był to zwykły wypadek. Choć z trudem porusza się w labiryncie kłamstw i mistyfikacji, z każdym krokiem odkrywa przerażającą prawdę. Czy jej też zagraża niebezpieczeństwo? Czy jak jej poprzedniczki trafi do piekła kobiet? Czy czeka ją los gorszy niż śmierć? Norma to mistrzowskie połączenie realizmu magicznego, feministycznego manifestu i mrożącego krew w żyłach thrillera. Z powieści wyłania się obraz rzeczywistości pozornie odległej, ale niepokojąco znajomej. Sofi Oksanen (ur. 1977) bezlitośnie demaskuje mroczną stronę rzeczywistości. Bestsellerowa, wielokrotnie nagradzana autorka z Finlandii nazywana jest literackim fenomenem swojego pokolenia. Jej książki przetłumaczono na ponad pięćdziesiąt języków.
Data wydania: 2018-03-28
ISBN: 978-83-240-5366-7, 9788324053667
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 400

Autor

Sofi Oksanen Sofi Oksanen
Urodzona w 1977 roku
pół Finka, pół Estonka, prozaiczka i dramatopisarka. Zanim całkowicie poświęciła się literaturze, studiowała m.in. na Akademii Teatralnej w Helsinkach. Dzięki trzeciej powieści (Oczyszczenie, 2008) została najmłodszą w historii laureatką Nagrody Fin...

Pozostałe książki:

Psi park Oczyszczenie Gdy zniknęły gołębie Norma
Wszystkie książki Sofi Oksanen

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Norma aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Uleczka448
2019-11-03
10 /10
Przeczytane

Lektura "Normy" niesie nam sobą wielkie emocje, wspaniałą zabawę i to co osobiście cenię najbardziej w literaturze spod znaku thrillera - ekscytację z nutą strachu w tle! Otóż przez cały czas naszego spotkania z tą pozycją, nie wiemy jak potoczą się dalsze losy głównej bohaterki, jak zakończy się jej prywatne śledztwo i czy uzyskane przez nią odpowiedzi nie okażą się tymi, których nigdy nie chciałaby ona poznać... A ponieważ Norma staje się tu nam bardzo bliską osobą, to siłą rzeczy owe jej emocje i lęki, stają także i naszymi... Klimat - jakże mroczny, duszny i metafizyczny klimat tej opowieści, czyni czas tej lektury jednym z najbardziej wyjątkowych, jakie tylko przyszło nam przeżyć z książką w ręku! Nie pozostaje mi zatem nic innego, aniżeli polecić z całego serca sięgnięcie po najnowsze dzieło Sofi Oksanen!

× 4 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Norma. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl