Notatki nowojorskie

Wiesław Kazanecki
Książka Notatki nowojorskie
Książka Notatki nowojorskie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Osobnej wzmianki wymaga pewna dwutorowość w prowadzeniu przez Wiesława Kazaneckiego tych zapisów. Składają się one z kołonotatnika –„bazy”, i z luźnych kartek, z których część została włączona w tekst główny zgodnie z chronologią, natomiast część drugą stanowi jak gdyby „przegląd prasy”. [[ Kazanecki – wybitny poeta, prozaik; natura głęboko refleksyjna, o wyostrzonym zmyśle obserwacji, intelektualista - i – przez 191 dni „zwyczajny cudzoziemski, nielegalny robotnik” – nie mógł oprzeć się nawykowi czytania ani ciekawości „świata”.]] Owe „streszczenia”- wrażenia z lektur amerykańskich znajdują się w końcowej partii książki. „Notatki nowojorskie” ukazują się jako siódmy tom serii „In memoriam,” w siedemnastą rocznicę śmierci Wiesława Kazaneckiego.  
Data wydania: 2006
ISBN: 83-88097-95-4, 8388097954
Wydawnictwo: Prymat Mariusz Śliwowski
Seria: In memoriam / Wiesław Kazanecki
Kategoria: Biografia
Stron: 244
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Notatki nowojorskie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Notatki nowojorskie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}