Nowe drogi w studiach i praktyce anglistycznej

Teresa Siek-Piskozub, Ariadna Strugielska, Waldemar Skrzypczak, Mirosława Buchholtz
Nowe drogi w studiach i praktyce anglistycznej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Z przedmowy Niniejsza publikacja jest efektem kursów podyplomowych zorganizowanych przez Katedrę Filologii Angielskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w roku akademickim 2003/2004 dzięki funduszom przeznaczonym na ten cel przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. Nauczyciele akademiccy, którzy wzięli udział w projekcie, przedstawiają w kolejnych częściach książki opisy swoich kursów i materiały wypracowane na ich potrzeby, a także najlepsze prace swoich podopiecznych - uczestników kursów. Wszystkie zebrane materiały zostały podzielone na dwie części: językoznawczą i kulturoznawczą. Zarówno językoznawstwo, jak i kulturoznawstwo są tu pojęte bardzo szeroko; językoznawstwo obejmuje także glottodydaktykę, a kulturoznawstwo - badania literackie. Bardziej szczegółowe podziały wydają się zbędne w publikacji, która świadczy o interdyscyplinarności współczesnych studiów anglistycznych. Ponadto wysiłki wszystkich - prowadzących i uczestników kursów - służyły, a za pośrednictwem tej publikacji mogą służyć dalej, jednemu celowi: wzbogaceniu treści i unowocześnieniu metod nauczania w szkołach podstawowych i średnich, gdzie pracuje znakomita większość uczestników studiów podyplomowych. Można zatem powiedzieć, że kursy te były spotkaniem nauczycieli akademickich z nauczycielami szkół podstawowych i średnich, a zarazem - ogólniej rzecz ujmując - przepływem w dwóch kierunkach informacji dwojakiego rodzaju: z jednej strony - najnowszych badań naukowych, a z drugiej - praktycznych doświadczeń szkolnych.
ISBN: 978-83-231-1851-0, 9788323118510
Wydawnictwo: Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Nowe drogi w studiach i praktyce anglistycznej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nowe drogi w studiach i praktyce anglistycznej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl