O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców

Thomas McNamee
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Oddajemy im własną poduszkę, ale czy naprawdę je rozumiemy? W swojej fascynującej opowieści Thomas McNamee rozszyfrowuje jedna po drugiej kocie tajemnice, przytaczając nieznane szerszemu ogółowi badania naukowców, a także powołując się na osobiste doświadczenia – kociarza ekstraklasy. Czy ludzki i koci mózg działają identycznie? Czy koty są lepszymi od ludzi towarzyszami dla osób chorujących na depresję? I czy rzeczywiście do komunikacji z człowiekiem używają specjalnego języka, do każdego z nas zwracając się nieco inaczej? „O czym myślą koty” to przewodnik po życiu wewnętrznym kotów dla wszystkich. Dla tych, którzy dopiero uczą się trudnej sztuki interpretowania kocich zachowań, i dla tych, którzy uważają się za jej arcymistrzów. Thomas McNamee jest absolwentem Uniwersytetu Yale, poetą i eseistą, autorem znakomicie przyjmowanych przez krytyków i czytelników publikacji o tematyce przyrodniczej, a przede wszystkim kociarzem. W swojej najnowszej książce pokazuje, jak widzi te fascynujące zwierzęta współczesna nauka, i opowiada o życiu własnej kotki Augusty.
Data wydania: 2018-06-06
ISBN: 978-83-10-13299-4, 9788310132994
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Stron: 352

Autor

Thomas McNamee Thomas McNamee
Urodzony 31 lipca 1947 roku w USA (Memphis, Tenessee)
Jest absolwentem Uniwersytetu Yale, poetą i eseistą, autorem znakomicie przyjmowanych przez krytyków i czytelników publikacji o tematyce przyrodniczej, a przede wszystkim kociarzem. W swojej najnowszej książce pokazuje, jak widzi te fascynujące zwie...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Życie z kotem

13.11.2019

Jako kociarz nie mogłam przejść obojętnie koło takiego tytułu i okładki. Po przeczytaniu - nie wiem czy mi się podobała; ale na pewno dużo się dowiedziałam i na pewno nie raz do niej wrócę, bo za dużo było w niej ważnych informacji, by wszystkie je przyjąć do wiadomości, przemyśleć i zrozumieć - i informacje, i koty. Autor opowiada o kotce, którą ... Recenzja książki O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców

Moja opinia o książce

Opinie

@Meszuge
2020-07-24
7 /10

Książka ta nosi polski podtytuł: „Kocie sekrety oczami naukowców”, przyznaję, że zupełnie nie wiem, po co i dlaczego, skoro oryginalnie jest to: „The Inner Life of Cats. The Science and Secrets of Our Mysterious Feline Companions”. Ostatecznie może nawet i dobrze, że tych naukowości nie ma w książce zbyt wiele; nie jestem specjalistą, a to, co jednak w niej naukowego jest, podane zostało w całkowicie przystępnej formie. W końcu nie o biologiczne, na poziomie akademickich wykładów, informacje mi chodziło.

Thomas McNamee, absolwent Uniwersytetu Yale, stypendysta Guggenheima, poeta i eseista, autor książek non-fiction („The Grizzly Bear”, „Nature First: Keeping Our Wild Places and Wild Creatures Wild”, „The Return of the Wolf to Yellowstone”), pasjonujący się wielkimi drapieżnikami, znajduje małą, może około 3-miesięczną kotkę, którą postanawia się zaopiekować i nadaje jej imię Augusta.

„O czym myślą koty” to relacja z życia z Augustą na ranczu w Montanie, ale też w śródmieściu wielkiego miasta. Autor stara się zrozumieć potrzeby Augusty, jej nastroje, zachowanie, sposób komunikacji itd. Przy okazji dodaje te właśnie naukowe, często mało u nas znane, ale bardzo ciekawe, informacje, pomagające w zrozumieniu psychiki i zachowań kotów.

Dlaczego koty są ponoć dobrymi towarzyszami dla osób chorujących na depresję lub z obniżonym nastrojem, czy z każdym człowiekiem w domu próbują porozumiewać się tak samo, znaczenie wydawanych przez nie dźwięków, podobi...

× 1 | link |
CA
2019-11-08
6 /10
Przeczytane
@kraszynkaa
2019-11-05
7 /10
Przeczytane
@Danuta_Chodkowska
2019-06-05
7 /10
Przeczytane Moje perełki

Cytaty z książki

O nie! Książka O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl