O depresji, o manii, o nawracających zaburzeniach nastroju

Iwona Koszewska
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
O depresji, o manii, o nawracających zaburzeniach nastroju
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Autorki od wielu lat pracują w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Zajmują się leczeniem depresji i zapobieganiem chorobom afektywnym. Swoje doświadczenie i wyniki badań klinicznych zamieściły w wielu publikacjach naukowych. Zaburzenia afektywne ? będące tematem tej książki - należą do najczęściej występujących zaburzeń psychicznych i stanowią dużej rangi problem medyczny, społeczny i ekonomiczny. Autorki na podstawie przypadków ?wziętych z życia? przedstawiają różne rodzaje depresji, dokładnie precyzują, co to jest mania oraz opisują nawracające zaburzenia afektywne. Książka uczy, jak żyć z chorobą, jak ją leczyć i jak zapobiegać nawrotom. Problemy chorych z depresją i manią często bezposrednio dotykają nie tylko osobę chorą, ale również osoby najbliższe, wywierając przemożny wpływ na życie rodzinne. Czynna postawa osób najbliższych jest często nieodzownym warunkiem efektywnej pomocy osobie chorej. Dzięki postępom współczesnej psychofarmakologii zaburzenia afektywne można skutecznie leczyć, można zapobiegać ich nawrotom, można z nimi żyć.
Data wydania: 2007-01-01
ISBN: 978-83-200-3538-4, 9788320035384
Wydawnictwo: PZWL
Stron: 112
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka O depresji, o manii, o nawracających zaburzeniach nastroju nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Booka
2019-01-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Poradniki

Książka ta jest poradnikiem, który w głównej mierze wyjaśnia czym są takie choroby jak: depresja, mania oraz choroba afektywna dwubiegunowa. Każdy z tych stanów chorobowych ma swój poświęcony tu dział i każdy jest opisany w przejrzysty, jasny sposób.
Omówiono tu czynniki (psychologiczne, biologiczne i społeczne), które prowadzą do depresji, manii i do choroby afektywnej dwubiegunowej.
Wskazano i opisano objawy tych chorób oraz metody ich leczenia - z uwzględnieniem leczenia farmakologicznego, jak i psychoterapii.

Plusem tego tytułu jest zamieszczenie historii paru osób, które służą tu jako przykład opisywanych w poradniku chorób. Na plus jest także odnoszenie się do tych przykładów w trakcie opisywania czysto klinicznych tematów. Dzięki temu czytelnik może głębiej wejrzeć w omawiany problem oraz przyjrzeć się chorobie z punktu widzenia osób, które na nią cierpią lub cierpiały w przeszłości. Może też porównać te przeżycia z opisywanymi objawami. To mocny atut tej książki.

Książkę uważam za dobrą, z uwagi na to, iż opisując treści posłużono się tu w miarę zrozumiałym językiem bez specyficznej nomenklatury medycznej, co z pewnością może być dobrą zaletą dla laików.

W poradniku tym zamieszczono także rozdział poświęcony najczęściej zadawanym pytaniom. Owe pytania wyglądają na takie, które są zadawane przez osoby cierpiące na depresję. Rozdział ten jest krótki, a odpowiedzi na niektóre pytania (według mnie mało wyczerpujące), stąd uważam, że troc...

{} | link |
@Jjolka
2020-08-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka O depresji, o manii, o nawracających zaburzeniach nastroju. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl