O miłości

Zbigniew Lew-Starowicz, Krystyna Romanowska
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
O miłości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Po dwóch bestsellerach - "O kobiecie" i "O mężczyźnie", profesor Zbigniew Lew-Starowicz tym razem przygląda się najważniejszej stronie naszego życia - miłości. I co znajduje w naszych sercach i sypialniach? Miłość piorunującą, szaloną, nieodwzajemnioną - to tylko kilka klasyfikacji. Zdradza, jak odróżnić czyste pożądanie od uczucia, zwraca uwagę na różnice między zakochaniem mężczyzny a kobiety, a przede wszystkim radzi, co robić, żeby miłość nie wygasła. Profesor mówi: Ostrzegam przed patrzeniem na miłość przez różowe okulary. Dostrzeganie w niej tylko pozytywnego bieguna stanowi zagrożenie dla niej samej. Rodzi to bowiem konkretne oczekiwania i nastawienia, że "ma być fajnie". Każde negatywne przeżycie jest utożsamiane z brakiem lub zanikiem miłości. A miłość to nie tylko uczucie, to coś głębszego: stan, określona postawa wobec drugiej osoby, której przecież towarzyszą sytuacje konfliktowe. W psychoanalizie istnieje pojęcie Eros i Thanatos - dwóch biegunów życia psychicznego. Biegun szczęścia i biegun cierpienia towarzyszy miłości, seksualnej, partnerskiej, macierzyńskiej, ojcowskiej.
Data wydania: 2012-09-18
ISBN: 978-83-7700-040-3, 9788377000403
Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
Stron: 217

Autor

Pozostałe książki:

O kobiecie O mężczyźnie Ona. Pytania intymne Pan od seksu Lew-Starowicz o kobiecie / o mężczyźnie Listy intymne O miłości Ona i On o seksie Rozmówki małżeńskie Wszystko da się naprawić Album sztuki miłosnej On. Pytania intymne Barwy seksu Dojrzewanie miłość związki Edukacja seksualna Jak się kochać? Kocha, lubi, pragnie O rozkoszy O zazdrości i innych szaleństwach z miłości ON. Pytania intymne. ONA. Pytania intymne. Bestseller w pigułce. Seks dla każdego Seks nietypowy Seksuologia sądowa Sztuka życia Homoseksualizm Kardioseksuologia Leczenie zaburzeń seksualnych Lew w sypialni Miłość i seks : słownik encyklopedyczny Normy i kontrowersje etyczne w seksuologii Podstawy seksuologii Seks dojrzały Seks kontrowersyjny Seks trudny czy łatwy? Seks w jesieni życia Seks w kulturach świata Seks w sieci i nie tylko Seksuologia Vademecum sztuki miłosnej Za drzwiami mojego gabinetu Zarys seksuologii sądowej dla prawników
Wszystkie książki Zbigniew Lew-Starowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka O miłości nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@madziela
@madziela
2022-11-26
7 /10
Przeczytane
@Tamaryszek
@Tamaryszek
2019-12-14
5 /10
Przeczytane
@Annette_Cinnamon
@Annette_Cinnamon
2019-11-04
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka O miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat