O nowoczesnym zarządzaniu majątkiem Rady dla potomnych Karola Belina Brzozowskiego

Piotr Franaszek
O nowoczesnym zarządzaniu majątkiem Rady dla potomnych Karola Belina Brzozowskiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Świat polskiego ziemiaństwa jest dzisiaj przeszłością. Historia obeszła się z nim bardzo brutalnie. Zburzone zostały nie tylko jego materialne podstawy, ale co więcej - przez wiele lat, ze względów politycznych, nie można było obiektywnie prezentować losów tej grupy, która przez całe wieki stanowiła elitę polskiego społeczeństwa. Podejmowano działania, które miały doprowadzić do całkowitego wymazania zasług ziemiaństwa dla Ojczyzny. Na szczęście te wysiłki zakończyły się niepowodzeniem, a w ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania dziejami ziemiaństwa polskiego na Kresach. Dzisiaj obowiązkiem badaczy, ale też i potomków dawnych rodzin ziemiańskich jest przywracanie w naszej świadomości roli jaką w dziejach Polski odegrały Kresy i ich mieszkańcy.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-88737-82-4, 9788388737824
Wydawnictwo: HISTORIA IAGELLONICA

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka O nowoczesnym zarządzaniu majątkiem Rady dla potomnych Karola Belina Brzozowskiego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka O nowoczesnym zarządzaniu majątkiem Rady dla potomnych Karola Belina Brzozowskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl