O zachodzie słońca

Barbara "Poetka" Wrzesińska
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
O zachodzie słońca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Tomik Barbary Wrzesińskiej przepełniony jest osobistymi przemyśleniami, nasączony rozmaitymi doznaniami. Bardzo osobiste odczuwanie nie jest skupieniem jedynie na własnych przeżyciach, sporo w tej poezji empatii, kierowanej ku ludziom ważnym, bliskim sercu pisarki. Nie umyka uwadze autorki, że w porządek natury i ludzkiego życia wpisane są zarówno dobro jak i zło. We współczesnym świecie nie brak gry pozorów, lęków, melancholijnej zadumy nad uciekającym czasem, przemijaniem i doznaniem śmierci. Poezja jest subiektywna także dla samej autorki, więc przegląda się ją jak swego rodzaju autobiografię. Na pierwszy rzut oka nie ma w tych opowieściach nic trudnego, jednak im dłużej czyta się ten sam wiersz, tym większe odnosi się wrażenie, że gdzieś tu został pochowany sens i pojawia się nieodparta pokusa wyciągnięcia go na światło dzienne. Cała kompozycja zdaje się być spójna i harmonijna, jednocześnie każdy wiersz z osobna można traktować, jako całostkę myślową – i to nie byle jaką – emocje można wyczuć już po otwarciu tomiku.
Data wydania: 2016-12-30
ISBN: 978-83-7900-695-3, 9788379006953
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 159

Autor

Barbara "Poetka" Wrzesińska Barbara "Poetka" Wrzesińska
Urodzona 3 sierpnia 1947 roku w Polsce (Gdańsk)
Piękne okolice z urokliwym średniowiecznym miastem Chojnice na Kaszubach i moja emerytura a więc więcej wolnego czasu wszystko to sprawiło, że zaczęłam pisać wiersze i malować. Można by to nazwać, że topiłam w nich wszystkie niedogodności i choroby o...

Pozostałe książki:

Na krawędzi. Tomik XII O zmierzchu Krzyk nocy O zachodzie słońca Słońce za mgłą Wichrowe opowieści Dziwny jest świat Gdzie horyzont zanika Gdzie muzyka gra Kołysana wiatrem Tam się siódme niebo zaczyna Żywe cienie
Wszystkie książki Barbara "Poetka" Wrzesińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka O zachodzie słońca nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@agnieszka3211
2017-01-17
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Bizneswoman – żart Kupię za ciasne getry sobie i różowy, jedwabny beret, jak kwiat będzie sterczał na głowie, wystroję się, jak gwiazda w niedzielę. Trzeba z modą naprzód iść, na głowie wygolę sobie łyse miejsca, jeśli nie pasuje coś – to nic, ale będę seksi i modniejsza! Coś muszę dla siebie zrobić, jako bizneswoman od Versace będę w wysokich szpilkach chodzić, ale z laską, żeby się nie przewracać.
Łzy nie pomogą Jeszcze na niebie jaskółki tańczą jeszcze świat się złotem mieni plaża grzeje pomarańczą połyskując wśród promieni. Lato wciąż nam jeszcze trwa fale masują i głaszczą brzeg ciało wachluje ciepły wiatr łagodząc smutek, tęsknotę i gniew. Żal, który w sercu mam nawet łzy mu nie pomogą tak, jak nikt nie zatrzyma fal tak świat i tak pójdzie swoją drogą.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl