O zachodzie słońca

Barbara "Poetka" Wrzesińska
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
O zachodzie słońca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Tomik Barbary Wrzesińskiej przepełniony jest osobistymi przemyśleniami, nasączony rozmaitymi doznaniami. Bardzo osobiste odczuwanie nie jest skupieniem jedynie na własnych przeżyciach, sporo w tej poezji empatii, kierowanej ku ludziom ważnym, bliskim sercu pisarki. Nie umyka uwadze autorki, że w porządek natury i ludzkiego życia wpisane są zarówno dobro jak i zło. We współczesnym świecie nie brak gry pozorów, lęków, melancholijnej zadumy nad uciekającym czasem, przemijaniem i doznaniem śmierci. Poezja jest subiektywna także dla samej autorki, więc przegląda się ją jak swego rodzaju autobiografię. Na pierwszy rzut oka nie ma w tych opowieściach nic trudnego, jednak im dłużej czyta się ten sam wiersz, tym większe odnosi się wrażenie, że gdzieś tu został pochowany sens i pojawia się nieodparta pokusa wyciągnięcia go na światło dzienne. Cała kompozycja zdaje się być spójna i harmonijna, jednocześnie każdy wiersz z osobna można traktować, jako całostkę myślową – i to nie byle jaką – emocje można wyczuć już po otwarciu tomiku.
Data wydania: 2016-12-30
ISBN: 978-83-7900-695-3, 9788379006953
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 159

Autor

Barbara "Poetka" Wrzesińska Barbara "Poetka" Wrzesińska
Urodzona 3 sierpnia 1947 roku w Polsce (Gdańsk)
Piękne okolice z urokliwym średniowiecznym miastem Chojnice na Kaszubach i moja emerytura a więc więcej wolnego czasu wszystko to sprawiło, że zaczęłam pisać wiersze i malować. Można by to nazwać, że topiłam w nich wszystkie niedogodności i choroby o...

Pozostałe książki:

O zmierzchu Krzyk nocy Wichrowe opowieści Słońce za mgłą Na krawędzi. Tomik XII
Wszystkie książki Barbara "Poetka" Wrzesińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka O zachodzie słońca nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@agnieszka3211
2017-01-17
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Bizneswoman – żart Kupię za ciasne getry sobie i różowy, jedwabny beret, jak kwiat będzie sterczał na głowie, wystroję się, jak gwiazda w niedzielę. Trzeba z modą naprzód iść, na głowie wygolę...”
#
“Łzy nie pomogą Jeszcze na niebie jaskółki tańczą jeszcze świat się złotem mieni plaża grzeje pomarańczą połyskując wśród promieni. Lato wciąż nam jeszcze trwa fale masują i głaszczą brzeg ciał...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl