Oaza

Adrian Gołębiewski
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Oaza
Książka Oaza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Czy właśnie tak będzie wyglądał idealny świat? Wyobraź sobie miejsce, w którym zakazane jest czytanie książek, oglądanie telewizji czy zdobywanie wiedzy. Miejsce, którego nie można opuścić. Pomyśl o społeczeństwie podzielonym na grupy społeczne, które tworzą prostą hierarchię – jest w niej miejsce dla niewolników, ludzi pozornie wolnych oraz kontrolującej każdy ruch władzy. Tak właśnie zorganizowana jest Oaza – miasto, które miało być wolnym od grzechu rajem dla nowego pokolenia. Do czego może doprowadzić obsesja władzy? Czy grupie kilku zdeterminowanych ludzi uda się zburzyć ład pozornie idealnego świata, w którym przyszło im żyć? I czy w takiej rzeczywistości jest jeszcze miejsce na miłość?
Data wydania: 2019-06-12
ISBN: 978-83-8147-460-3, 9788381474603
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 164
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Walka o równość młodzieżowym okiem

Świat, jaki znamy się skończył. Na Polskę spadły 3 różne kataklizmy powodując całkowity rozkład społeczeństwa, które znaliśmy do tej pory. Ludzkość, której udało się przetrwać, zgromadziła się w kilku miastach tworząc nowe społeczności, budując od początku swoją tożsamość, prawo, hierarchię. Jednym... czytaj dalej »

@Maruuuda @Maruuuda

"Na tym świecie jest wiele zła"

Na samym początku myślałam, że książka będzie męcząca. Myliłam się i to bardzo. Tyle akcji w ponad 160 stronach! Książka nabiera tempa od sameg początku i nie ma zamiaru zwalniać! Pan Adrian Gołębiewski pokazał świat w którym nikt nie chciałby żyć mianowicie zakaz czytania, oglądania telewizji, żad... czytaj dalej »

@Lidia1 @Lidia1

Moja opinia o książce

Opinie
@julita_serafinko
@julita_serafinko
2019-07-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
OAZA, brzmi jak nazwa miejsca, które jest sielanką, ale tak nie do końca jest ... Oaza powstała na zgliszczach Elbląga. Tutaj zakazane jest prawie wszystko, czytanie książek, oglądanie telewizji czy chociażby edukacja. Tego typu zakazy mają się przyczyniać do tego, że ludzie nie są manipulowani przez media, czy mają zbyt bujną wyobrażnię przez książki. Wyjątkiem są tutaj czarne płaszcze, ludzie wykształceni, mądrzy, bogaci, wpływowi. Te zakazy dotyczą białych i szarych płaszczy. Tak, w Oazie panuje selekcja ludzi 😢. Do zadań białych płaszczy należy zajmowanie się domami czarnych płaszczy. W zamian za to nie otrzymują żadnych korzyści materialnych, jedynie pokój i 3 posiłki dziennie. Są można...
{} | link |
@Maruuuda
@Maruuuda
2019-07-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Lekkie
Zmieniałam opinię o tej książce kilkakrotnie. Zdecydowanie trudno mi ocenić, keidy mam świadomość jak młody jest autor i nie chcę go zniechęcić. Myślę, że na 100% jest to dobra ksiązka dla młodzieży, jednak starszym czytelnikom chyba nie mogę jej polecić. Jak na młodzieżową, to mocne 8/10, jako literatura dla starszych- 5-6/10. Wypadkowo takie 7 i tak chyba zostawię :)
{} | link |
@Lidia1
@Lidia1
2019-06-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}