Obecność. Historia opętania

Ed Warren, Lorraine Warren, Robert David Chase
6.1 /10
Ocena 6.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Obecność. Historia opętania
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.1 /10
Ocena 6.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Kolejna mrożąca krew w żyłach sprawa Eda i Lorraine Warrenów!
Bill Ramsey bawił się w ogródku, kiedy nagle poczuł przenikliwy chłód, a jego nos wypełnił się nieznośnym mdłym zapachem. Ogarnęła go niewytłumaczalna agresja, zaczął gryźć drucianą siatkę ogrodzenia i wyrywać ją z ziemi. Po tym incydencie życie Ramseya wróciło do normy. Minęło wiele lat, w trakcie których założył rodzinę. Wtedy ataki powróciły.
Kilka razy trafiał do szpitala, gdzie nieludzko warczał i zachowywał się jak zwierzę. Zmieniła się jego mimika i postawa ciała. Zaczął miewać koszmary. Twierdził, że został opętany przez demona.
Sprawą zainteresowali się Ed i Lorraine Warrenowie, którzy wraz z biskupem Robertem McKenną rozpoczęli rytuał egzorcyzmów… Bardzo szybko zrozumieli, że to najdziwniejszy i zarazem najbardziej nietypowy przypadek, z jakim się zetknęli.

Data wydania: 2021-06-01
ISBN: 978-83-66790-72-8, 9788366790728
Wydawnictwo: Replika
Seria: Nawiedzenia i opętania
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 272
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Ed Warren Ed Warren
Urodzony 7 września 1926 roku w USA (Bridgeport, Connecticut)
Badacz zjawisk paranormalnych.

Pozostałe książki:

Nawiedzenia. Historie prawdziwe Opętania. Historie prawdziwe Udręczeni. Historia prawdziwa Przeklęty. Historia domu Smurlów Znękany. Przypadek Maurice’a Theriaulta Obecność. Historia opętania Zaświaty. Historie prawdziwe
Wszystkie książki Ed Warren

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Poskromić potwora

17.07.2021

Kiedy sięgnąłem po tę pozycję, z automatu zaczęły mi wirować obrazy z filmów „Obecność” w reżyserii Jamesa Wana. Jakże wielkie było moje zdziwienie kiedy już po pierwszych zdaniach poczułem, że coś mi jednak nie pasuje. Zerknąłem jeszcze raz na okładkę, potem na półkę z poprzednimi częściami serii. Wszystko się zgadzało, tytuł, brak dubla. Może to... Recenzja książki Obecność. Historia opętania

@MichalL@MichalL × 7

Obecność - historia opętania

12.06.2021

Ed i Lorraine Warren / William Ramsey i Robert David Chase "Obecność - historia opętania". Jako wielka, wierna fanka zjawisk nadprzyrodzonych, długo czekałam na powyższą książkę, jednocześnie wiedząc, że to nie będzie najbardziej zaskakująca sprawa Warrenów. Bill Ramsey jako dziewięcioletni chłopiec, bawiąc się na podwórku przed domem poczuł... Recenzja książki Obecność. Historia opętania

@emmeneea@emmeneea × 4

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@etiudyliterackie
2021-07-26
6 /10

Likantropia to termin pochodzący od dwóch greckich słów: lykos , które oznacza wilka oraz antropos oznaczające człowieka.
W niektórych wierzeniach ludowych ufano, że ludzie mogą przyjmować postać zwierzęcia.

O tym właśnie jest najnowsza książka Ed i Lorraine Warrenów. Przybliżona zostaje nam historia Billa Ramsey’a, który borykał się z ową klątwą. Nie ukrywam, że jest mi trudno w to wszystko uwierzyć, chociaż w książce możemy natknąć się na zdjęcia i treści świadczące o tym, że to wydarzenia faktycznie miało miejsce.

Książkę czyta się bardzo szybko, choć czułam podczas lektury duży niedosyt. Zdecydowaną większość zajmują opisy życia Billa oraz tego jak wyglądały jego „starcia” z demonem, który opętał go już w dzieciństwiem, demonem wilkołaka. Nie ukrywam, że mając już za sobą pozycje tych autorów czekałam głównie na fragmenty dotyczące samego aktu egzorcyzmów, a tego było bardzo mało. W zasadzie dopiero w trzeciej części wkraczają do akcji najsłynniejsi badacze zjawisk paranormalnych, demonolodzy. Dodatkowo odniosłam wrażenie jakby, akurat w tym przypadku, nie stanowili podstawy i tego naistotniejszego pierwiastka w dążeniu do pozbycia się "problemu".

Niewątpliwie nigdy nie chciałabym się znaleźć na miejscu Billa, jego rodziny, czy innych osób opętanych. Czytelnik odnosi wrażenie, jakby życie takich ludzi było owiane przerażeniem, strachem, wielką niewiadomą, bo nigdy nie wiesz kiedy demon kolejny raz „zaatakuje”. Same egzorcyzmy, obrzęd po...

| link |
@Rakshell
2021-09-19
7 /10
Przeczytane

Obecność. Historia opętania to jedna z książek sławnych od kilku lat Edda i Lorraine Warren. Świecki demonolog i jego żona przybliżają nam historię opętania, z którym mieli do czynienia.
Bill Ramsey zaczyna cierpieć na ataki szału i agresji, w których on sam i otaczający go ludzie dostrzegają w nim wilka. Żywy wilkołak? Niekoniecznie.

Historia jest podzielona na trzy części, które przybliżają nam pewne etapy życia głównego bohatera oraz eskalacji problemu. Wszystko przeplatane jest wywiadami z osobami, które miały styczność z mężczyzną i opis, czym w tym czasie zajmowali się Edd i Lorraine. Na końcu czekają nas zdjęcia, które pozwalają jeszcze bardziej z wizualizować sobie całe wydarzenia.

To, co pierwsze rzuca się w oczy to rzeczowość losów pojawiających się bohaterów. Sławne małżeństwo tłumaczy czytelnikom różne zawiłości, przybliża wiedzę o opętaniach i przypadkach, które spotkali. Sam poszkodowany wydaje się być bardzo prostym człowiekiem, który nie szukał zainteresowania mediów. Dzięki temu nic nie jest tu wymuszone czy sztuczne.

Obecność. Historia opętania nie jest straszna w komercyjny sposób. Raczej przedstawia przesłanie, które jasno i wyraźnie mówi- to może spotkać każdego z nas.

To była pierwsza książka Warrenów, po którą sięgnęłam, lecz na pewno nie ostatnia.

| link |
@Anna88
2023-03-26
7 /10
Przeczytane Moje książki Przeczytane w 2023
@fresh_brain
@fresh_brain
2021-09-27
3 /10
Przeczytane
ZA
@zaneta0710
2021-09-09
6 /10
Przeczytane
@MichalL
2021-07-17
7 /10
Przeczytane 2021 Posiadam
@emmeneea
@emmeneea
2021-06-12
7 /10
Przeczytane Ebook Legimi
@Anjo
2021-11-27
6 /10
Przeczytane ✝️ Religia i duchowość

Cytaty z książki

O nie! Książka Obecność. Historia opętania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl