Zaświaty. Historie prawdziwe

Ed Warren, Lorraine Warren, Cheryl A. Wicks
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Zaświaty. Historie prawdziwe
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Niezwykłe podsumowanie wieloletnich doświadczeń słynnych demonologów w kontaktach z zaświatami

Ed i Lorraine Warrenowie przez blisko sześćdziesiąt lat zajmowali się badaniami zjawisk nadprzyrodzonych. Odprawili setki egzorcyzmów, przeprowadzili mnóstwo seansów spirytystycznych, a ich wykłady pomogły wielu ludziom zrozumieć, jak niebezpieczna w skutkach może okazać się próba kontaktu ze światem nadprzyrodzonym.

Książka Zaświaty. Historie prawdziwe zgłębia tajemnice najważniejszych dla pary demonologów spraw, które przebadali osobiście. Na podstawie kilku z nich nakręcono słynne filmy, jak Amityville horror, Obecność, Udręczeni czy Annabelle. Warrenowie wyjaśniają również, kiedy po raz pierwszy zetknęli się z siłami nieczystymi, a także z czym wiąże się bycie demonologiem. To także próba odpowiedzi na pytanie, co o zjawiskach nadprzyrodzonych ma do powiedzenia nowoczesna nauka.

Opętania. Nawiedzenia. Egzorcyzmy. Nadprzyrodzone tajemnice związane z wieloma kulturami. Ed i Lorraine Warrenowie po raz kolejny otwierają bramę do świata, który od zarania dziejów wywołuje w człowieku głęboką zadumę i… przerażenie.

Tytuł oryginalny: Ghost Tracks
Data wydania: 2022-07-26
ISBN: 978-83-67295-31-4, 9788367295314
Wydawnictwo: Replika
Seria: Nawiedzenia i opętania
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 336
dodana przez: MichalL

Autor

Ed Warren Ed Warren
Urodzony 7 września 1926 roku w USA (Bridgeport, Connecticut)
Badacz zjawisk paranormalnych.

Pozostałe książki:

Demonolodzy. Opętania. Historie prawdziwe Nawiedzenia. Historie prawdziwe Przeklęty. Historia domu Smurlów Udręczeni. Historia prawdziwa
Wszystkie książki Ed Warren

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zaświaty. Historie prawdziwe nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@MichalL
2022-10-08
7 /10
Przeczytane Posiadam 2022

„Zaświaty” to kolejna pozycja z serii Nawiedzenia i opętania sukcesywnie rozrastająca się w katalogu Wydawnictwa Replika. Kiedy tytuł pojawił się w zapowiedziach, a na okładce znalazło się nazwisko małżeństwa Warrenów, zastanawiałem się – jakie kolejne fakty ujrzą światło dzienne i czy czasem nie będziemy świadkami powtórzeń? Z drugiej strony, praca Warrenów to ponad pięćdziesiąt lat doświadczeń, akta z ponad trzech tysięcy spraw, tysiące wywiadów z naocznymi świadkami i organizacja niemal siedmiuset egzorcyzmów przy odpowiedzialnej postawie przedstawicieli kościoła. Patrząc z tej perspektywy, jest z czego wybierać i z takim nastawieniem ruszyłem z tą historią.

Jak się okazało, powyższy tytuł to niestety podsumowanie pracy małżeństwa Warrenów. Niestety, bo mimo tak obszernych zasobów badań, wydaje mi się, że temat paranormalnych wydarzeń został jedynie liźnięty. Treść jednak jaką otrzymujemy to bardzo dobrze skonstruowany „przewodnik” o przenikających się wymiarach. To opowieści, które czasem opisywane w poprzednich tytułach, tutaj przedstawione zostały w zupełnie innym kontekście. To świetnie przeredagowane rozmowy Warrenów z ofiarami jak i świadkami niepokojących oraz często tragicznych wydarzeń. To fragmenty publicznych wykładów, które po części uświadamiają czytelnikowi istnienie granicy, na której kończy się mistyfikacja a gdzie zaczyna praca demonologów.

„Zaświaty” to kolejny udany tytuł i wbrew jego roli jako podsumowania, m...

× 11 | link |
AG
2022-09-28
7 /10

Wierzycie w duchy? Dopuszczacie do siebie myśli, że są na tym świecie zjawiska nadprzyrodzone, a człowiek obdarzony odpowiednimi umiejętnościami jest w stanie porozumieć się z niewidzialnym bytem?
To wszystko brzmi jak bajki dla dzieci, aczkolwiek jest wiele osób, które wierzą, że nie każdy po śmieci daje o sobie zapomnieć.
Ed i Lorraine Warrenowie byli niezwykłym małżeństwem. Przez niemalże 60 lat wspólnie podróżowali po świecie, żeby pomagać ludziom którzy zazwyczaj mieli tą nieprzyjemność spotkać na swojej drodze ducha. W książce "Zaświaty" mamy okazję poznać kilka z tych historii, nie wszystkie jednak opowiadają o czymś złym i niebezpiecznym. Niekiedy byt zamieszkujący czyjś dom, pozostawał na Ziemi żeby dokończyć sprawy z przeszłości, bądź chronić mieszkającą tam rodzinę.
Podczas lektury momentami czułam się jakbym oglądała program dokumentalny z rodzaju Łowców duchów. Opowieści o przygotowaniach do wyjazdu, pakowania sprzętu, zwoływania ekipy brzmiało jak coś co już widziałam. Jednak czy jestem w stanie w to WSZYSTKO uwierzyć?
Nie mam wątpliwości, że duchy istnieją. Wierzę, że potrafią nawiedzić jakieś miejsce, ciężko mi jednak dopuścić do siebie myśli, że człowiek jest w stanie się z nimi porozumiewać. Może podchodzę do tego tematu nieco sceptycznie, ale wiem jedno. Gdybym zobaczyła coś takiego na własne oczy, nie próbowałabym już temu zaprzeczać. Wiadomo jak jest, zobaczę to uwierzę. Tak czy inaczej, mam nadzieję, że nigdy nie będę miała okaz...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Zaświaty. Historie prawdziwe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl