Znękany. Przypadek Maurice’a Theriaulta

Ed Warren, Lorraine Warren, Michael Lasalandra, Mark Merenda ...
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Znękany. Przypadek Maurice’a Theriaulta
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

“Szokujący, dogłębnie przebadany przypadek opętania przez demony!

Maurice Theriault miał trudne dzieciństwo. Ciężko pracował na farmie agresywnego i niechętnego mu ojca. Zdarzało się, że umęczony chłopak błagał w duchu o pomoc samego szatana…

Z czasem Theriault zaczął dostrzegać zachodzące w nim zmiany. Stał się niebywale silny i posiadł nagle wiedzę, której nigdy nie przyswajał. Kiedy przejął farmę ojca w Nowej Anglii, nastąpiły zjawiska o wiele bardziej przerażające. Między innymi samoistnie krwawił, potrafił pojawić się w kilku miejscach naraz, a w domu z niewytłumaczalnych przyczyn zaczęły wybuchać pożary.

Mając świadomość, że dzieje się coś złego, Maurice zwrócił się o pomoc do Eda i Lorraine Warrenów – autorytetów w dziedzinie demonologii, którzy bardzo szybko zorientowali się, że został opętany przez siły nieczyste. Do pomocy w nierównej walce ze złem sprowadzili uznanego egzorcystę Roberta McKennę.

Znękany. Przypadek Maurice’a Theriaulta to książka przerażająco prawdziwa, ukazująca w szczegółach ingerencję demonów w ludzki umysł i ciało.

Postać Thieraulta pojawiła się w kasowych produkcjach kinowych: Obecność oraz Zakonnica.”
Tytuł oryginalny: Satan's Harvest
Data wydania: 2021-02-23
ISBN: 978-83-66790-06-3, 9788366790063
Wydawnictwo: Replika
Kategoria: Horror
Stron: 304

Autor

Ed Warren Ed Warren
Urodzony 7 września 1926 roku w USA (Bridgeport, Connecticut)
Badacz zjawisk paranormalnych.

Pozostałe książki:

Demonolodzy. Nawiedzenia. Historie prawdziwe Opętania. Historie prawdziwe Przeklęty. Historia domu Smurlów Udręczeni. Historia prawdziwa
Wszystkie książki Ed Warren

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Znękany - Przypadek Maurice'a Theriaulta

2.04.2021

Ed i Lorraine Warren / Michael Lasalandra, Mark Merenda, Maurice i Nancy Theriault "Znękany - Przypadek Maurice'a Theriaulta". Każdy już chyba wie, że uwielbiam czytać i oglądać wszystko, co ma związek z duchami, demonami, egzrocyzmami. A jeszcze bardziej uwielbiam, gdy historia oparta jest na faktach. Czy warto w to wierzyć? No cóż, każdy ma swo... Recenzja książki Znękany. Przypadek Maurice’a Theriaulta

@emmeneea@emmeneea × 4

Znękany. Przypadek Maurice’a Theriaulta

14.03.2021

Po seansach horrorów takich jak „Annabelle”, „Obecność” i „Amityville” zainteresowałam się historią małżeństwa Warrenów. Pomimo małych wątpliwości sięgnęłam po „Znękany. Przypadek Maurice’a Theriaulta”, książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Miałam mieszane uczucia przed przeczytaniem tej historii. Zaczęłam żałować tego zam... Recenzja książki Znękany. Przypadek Maurice’a Theriaulta

Moja opinia o książce

Opinie

@MichalL
2021-05-16
7 /10
Przeczytane Posiadam 2021

Seria książek opowiadająca o tajemniczych nawiedzeniach już na dobre rozgościła się na mojej półce, więc i ta pozycja musiała zająć wśród nich swoje, należyte miejsce. Warren, w tym przypadku to nie tylko nazwisko słynnych demonologów, którzy zajmowali się tą sprawą. Warren to również rolnicze miasteczko w hrabstwie Worcester, w stanie Massachusetts. To miejsce skrywające podniszczone, samotne gospodarstwo przy Brimfield Road gdzie rozgrywał się koszmar rodziny Theriaultów.

Można by spłycić opis tej historii i przedstawić ją jako jedną z wielu podobnych. Latające przedmioty, niezrozumiałe zachowanie potencjalnej „ofiary” i zjawiska, które ciężko wytłumaczyć w logiczny sposób. Można by też uprzeć się i doszukiwać przyczyn w medycznych diagnozach, zbiegach okoliczności lub też zrzucić ciężar na manipulację i wybujałą wyobraźnię świadków. Ale czy to odmieni koszmarne lata, w których Maurice i Nancy Theriault dzielnie znosili wszelkie przeciwności losu?

Michael Lasalandra i Mark Merenda odświeżają sprawę z lat osiemdziesiątych, a w swojej rekonstrukcji tamtejszych wydarzeń sięgają o wiele głębiej niż tych, które zakończyły się oficjalnym egzorcyzmem. Krok po kroku poznajemy ciężkie dzieciństwo Maurice’a, relacje z ojcem, które w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na jego późniejsze wybory. Poznajemy zło, które zawsze kroczyło tuż obok i dotychczas tylko nieśmiało informowało o swojej obecności. Dojrzewało w swym istnie...

× 7 | link |
@etiudyliterackie
2021-03-26
8 /10

Czy wierzycie w zjawiska paranormalne, w anioły, demony i w ich moc? Czy możliwe jest opętanie przez diabła? Z pewnością znajdzie się wiele osób, które nie dopuszczają takiej myśli, a ja wierze i dlatego sięgnęłam w końcu po książkę pokazującą jeden z takich przypadków. Kolejnym powodem był również fakt, że jestem fanką serialu Supernatural, w którym dzieją się podobne rzeczy (dodatkowo Dean, czarny chevrolet impala i utwór Carry on wayward son na koniec każdego sezonu - uwielbiam ;))

Początkowo poznajemy historię głównego bohatera, Maurice’a Theriaulta. Od samego dzieciństwa nie miał lekko w życiu. Ojciec, który w zasadzie nie darzył go żadnymi uczuciami, zmuszał do ciężkiej pracy sukcesywnie prowadził do momentu buntu chłopca. I wtedy wszystko co zle się zaczęło. wystarczy tylko „otworzyć drogę demonom”. Sytuacje, które działy się w życiu Maurice’a powodowały pasmo nieszczęść i problemów zwłaszcza na poziomie rodzinnym. W końcu poprosił o pomoc…
I w tym miejscu wkraczają Ed i Lorraine Warren, demonolog i jego żona, która wyznawała, że jest jasnowidzem i lekkim medium. Zgrany duet, który w roku 1952 założył New England Society for Psychic Research, najstarszą grupę polująca na duchy w nowej Anglii.
Po zapoznaniu się z przypadkiem Theriaulta postanawiają starać się o egzorcyzmy. Oni nie mogli ich przeprowadzić, zawsze musi to być ksiądz, ponieważ w kościele zaliczają się do sakramentaliów.
Choć cała książka jest nap...

× 1 | link |
@fresh_brain
2021-11-15
5 /10
Przeczytane
ZA
2021-10-08
6 /10
Przeczytane
@Petit_hibou
2022-02-14
3 /10
Przeczytane
@emmeneea
2021-04-02
8 /10
Przeczytane Legimi Ebook Poszukuję do swojej biblioteczki
@Miss_Libro
2021-03-21
6 /10
Przeczytane
@jupi2328
2021-03-14
7 /10
Przeczytane 2021

Cytaty z książki

O nie! Książka Znękany. Przypadek Maurice’a Theriaulta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl