Oblicza dwudziestego wieku : szkice historyczno-polityczne

Krzysztof Pomian
Oblicza dwudziestego wieku : szkice historyczno-polityczne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Od Autora: Wedle kalendarza wiek dwudziesty już się skończył. W rzeczywistości jest wciąż jeszcze z nami: w pamięci jednostek i zbiorowości, w które się był wpisał, w instytucjach i dziełach, które zostawił, w starciach i sporach, które spowodował, w tym również - w sporze, którego sam był podmiotem. Zebrane tu szkice prezentują i uzasadniają stanowisko zajmowane przeze mnie w tym sporze o wiek dwudziesty, ujmowany tu wyłącznie z perspektywy historii politycznej. Nie mówi się tu o sztuce czy nauce. Mówi się o totalitaryzmie i demokracji. Pisane z jednym wyjątkiem po francusku, szkice te pochodzą z lat 1980-1998.
ISBN: 978-83-227-1969-5, 9788322719695
Wydawnictwo: UMCS

Autor

Krzysztof Pomian Krzysztof Pomian
Urodzony 25 stycznia 1934 roku w Polsce (Warszawa)
Krzysztof Andrzej Pomian (ur. jako Krzysztof Purman) – polski filozof, historyk, eseista, profesor nauk humanistycznych. Jego rodzice byli Polakami żydowskiego pochodzenia. Ojciec Stefan Purman był działaczem komunistycznym, jednym z założycieli KP...

Pozostałe książki:

Europa i jej narody Filozofowie w świecie polityki. Tom I. Eseje 1957-1974. Historia. Nauka wobec pamięci 1918-2018 stulecie niepodległości Polska światu O kryzysie. Rozmowy w Castel Gandolfo 1985 tom II
Wszystkie książki Krzysztof Pomian

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Oblicza dwudziestego wieku : szkice historyczno-polityczne? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Oblicza dwudziestego wieku : szkice historyczno-polityczne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl