Obowiązki ochronne państwa w świetle Konstytucji RP i Europejskiej Konwencji Praw Człowieka

Monika Florczak-Wątor
Obowiązki ochronne państwa w świetle Konstytucji RP i Europejskiej Konwencji Praw Człowieka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Monika Florczak-Wątor jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego zatrudnionym w Katedrze Prawa Konstytucyjnego UJ oraz radcą prawnym. Specjalizuje się w problematyce praw i wolności jednostki, środków ich ochrony i sądownictwa konstytucyjnego. Jest autorką m.in. monografii Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego i ich skutki prawne (Poznań 2006) oraz Horyzontalny wymiar praw konstytucyjnych (Kraków 2014). Książka Obowiązki ochronne państwa w świetle Konstytucji RP i Europejskiej Konwencji Praw Człowieka opisuje wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu badawczego sfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki. Autorka rekonstruuje w niej modele obowiązków ochronnych państwa w stosunkach horyzontalnych stosowane w orzecznictwie polskiego Trybunału Konstytucyjnego oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Ukazuje również kompatybilność tych modeli na tle spraw dotyczących relacji między właścicielami mieszkań a ich lokatorami. W tym ostatnim zakresie książka uwzględnia także bogate orzecznictwo polskiego Sądu Najwyższego.
ISBN: 978-83-7638-968-4, 9788376389684
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Obowiązki ochronne państwa w świetle Konstytucji RP i Europejskiej Konwencji Praw Człowieka? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Obowiązki ochronne państwa w świetle Konstytucji RP i Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl