Ocalić siebie

Katarzyna "Kaśka" Janus
8.9 /10
Ocena 8.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Ocalić siebie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.9 /10
Ocena 8.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Poruszająca opowieść o życiu, miłości i niezwykle trudnych, życiowych wyborach.

Po stracie swojej wielkiej miłości Hania musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, która wydaje się być pozbawiona nadziei.Dziewczyna kończy studia medyczne i przenosi się do Wielkopolski. Tam staje przed trudnym zadaniem pracy jako lekarka.Jej życie jest pełne bolesnych wspomnień i tęsknoty za ukochanym, tymczasem na jej drodze pojawia się Jerzy, tajemniczy i zamożny lekarz, który na zawsze zmienia jej życie. Kręte ścieżki losu, pełne wyzwań i niekiedy bolesnych niespodzianek doprowadzają Hankę do... Piotra niepozornego mężczyzny o wielkim sercu.

Czy mimo różnych przeciwności losu uda im się odkryć własną wspólną drogę, odnaleźć spokój i zbudować razem przyszłość?

Data wydania: 2024-03-06
ISBN: 978-83-8357-270-3, 9788383572703
Wydawnictwo: Filia
Stron: 416
dodana przez: Vernau

Autor

Katarzyna "Kaśka" Janus Katarzyna "Kaśka" Janus
Urodzona 24 lipca 1967 roku w Polsce (Polska)
Polska pisarka, autorka książek obyczajowych, takich jak: „Nigdy nie jest za późno” (2016), „Życie za życie” (2017), „Mam na imię Walentyna” (2018), „Światło kryje się w mroku” (2018).

Pozostałe książki:

Opowieści Zuzanny Zima w Pensjonacie pod Bukami Błękitny dom nad jeziorem Wszystko jest możliwe Dom pełen miłości Kemping Chałupy 9 Opowiedz mi swoją historię Szczęście w mazurskim domu Przystanek Toskania W poszukiwaniu miłości Dopóki będziemy kochać Ocalić siebie Prośba o przebaczenie Mam na imię Walentyna Nigdy nie jest za późno Sacrum et profanum Życie za życie Piękni ludzie Światło kryje się w mroku
Wszystkie książki Katarzyna "Kaśka" Janus

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Ocalić siebie"

1.04.2024

„Ach, marzenia… One są siłą, która nas napędza, która daje energię, aby walczyć, zdobywać, dążyć do wytyczonych celów. Cóż byśmy bez nich poczęli?” Hania straciła miłość swojego życia. Bolesne wspomnienia, jej tęsknota za ukochanym jest ogromna. Trudno jest się jej odnaleźć w nowej rzeczywistości, poczucie osamotnienia i brak nadziei jej nie opus... Recenzja książki Ocalić siebie

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@przyrodazksiazka
2024-04-05
10 /10
Przeczytane

,,Kiedyś jeszcze się spotkamy, kochana, obiecuję ci to. Ale żeby tak miało się stać, musisz przeżyć swoje życie. Całe. Ja moje przeżyłem, tyle, ile mi było dane, twoje jeszcze przed tobą, jeszcze się nie kończy. Musisz być dzielna, jesteś moją najwaleczniejszą wojowniczką."

Ta historia pokazuje, że czasami w naszym życiu muszą się wydarzyć pewne rzeczy, byśmy mogli przejść dalej, to celu, który był dla nas zaplanowany. Można by rzec, że życie naszej bohaterki usłane jest większymi kolcami. Początek jej historii to opisy jej największej miłości, burzliwa diagnoza i koniec życia jej ukochanego. To bardzo wzruszający czas, rozpoczynający jakby wejście po kolejnych niemiłych niespodziankach. Praca, która podjęła również nie idzie jej najlepiej, czasami wciąż przeżywa śmierć innych ludzi przy których była obecna. Widzimy jak jej ciało reaguje na zwłoki i sami zastanawiamy się, czy dobrą drogę obrała. W splocie tych wydarzeń pozna trzech mężczyzn, którzy ponownie otworzą jej oczy na inne aspekty bycia tu i teraz. Każdy da jej lekcję, której do końca życia nie zapomni, lecz jeden z nich zostanie na nieco dłużej.
Historia jak najbardziej prawdziwa. Często w życiu dochodzi do takiego momentu, że czyjeś życie nagle się kończy i ktoś pozostaje sam. Nasza bohaterka nie planowała nikogo poznawać, wręcz broniła się przed jakąkolwiek bliskością, gdyż w jej sercu wciąż był zmarły ukochany. To właśnie dziwne sploty wydarzeń sprawiały, że wpierw poznała jednego mężczyznę, póź...

× 2 | link |
@iza_love_book
2024-03-04
10 /10
Przeczytane

🍀 RECENZJA PRZEDPREMIEROWA 🍀

Tytuł: "Ocalić siebie"
Autor: Katarzyna Janus
Wydawnictwo:Filia
Premiera: 06.03.2024
#współpracareklamowa z @wydawnictwofilia

Hania po śmierci Adama swojej największej miłości próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Po jego śmierci stała się odludkiem, stroniła od ludzi,nie chodziła na żadne imprezy. Mimo że od odejścia jej ukochanego minęło już dwa lata, ona nadal nie mogła tego przeboleć,nie była w stanie się otrząsnąć.Jej żałoba zdawała się trwać wiecznie. W końcu postanawia wyjechać z Wrocławia i przenosi się do Wielkopolski by skończyć studia medyczne. Tam staje przed trudnym zadaniem pracy jako lekarka. Jej życie pełne jest bolesnych wspomnień i tęsknoty za ukochanym. Tymczasem na jej drodze pojawia się Jerzy, Ksawery i Piotr.
Z którym z nich zbuduje swoją przyszłość?
Czy mimo różnych przeciwności losu uda jej się odkryć własną drogę i odnaleźć spokój?

"Ocalić siebie" to bardzo poruszająca opowieść o życiu, miłości i niezwykle trudnych wyborach. To historia o odnalezieniu siebie,o sile determinacji, która pozwala przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej historii. Autorka chce nam przekazać jak ważna jest rozmowa między kobietą i mężczyzną. Bez komunikacji nie jest możliwe stworzenie prawdziwego związku. Pokazuje jak ważna jest bliskość bo każdy człowiek potrzebuje dotyku i przytulania chociaż od czasu do czasu. To historia która wywołała we mnie wiel...

× 1 | link |
@kamafama0713
2024-03-22
10 /10

Przyjaźń poznaje się po tym , że nic nie może jej zawieść, a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć.

Świat studentki medycyny- Hani legł w gruzach, gdy jej ukochany Adam zmarł z powodu białaczki.
Zagubiona, młoda kobieta niemal wbrew sobie ukończyła studia ,choć nie do końca potrafiła znaleźć w sobie siły i chęci by z pasją wykonywać zawód medyka.
W końcu zaś dziewczyna trafiła na staż do jednego ze szpitali w niewielkiej wielkopolskiej miejscowości.
To tam przeznaczenie skrzyżowało jej drogi z dwoma mężczyznami, którzy odcisnęli trwałe piętno na jej życiu mimo, że byli różni niczym dzień i noc.
Jerzy -zamożny i przebojowy szybko upatrzył sobie ładną małomiasteczkową i nieśmiałą Hanię i nie odstraszyła go nawet wyraźna niechęć jaką żywiła do niego wybranka oraz Piotr - cichy wywodzący się z biednej rodziny pracowity chłopak z ogromną miłością do chirurgii.
Czy któremuś z nich pani doktor oddala serce?
I czy zaznała szczęścia?
Kto jeszcze będzie dla niej ważny i jakie przeciwności będzie musiała pokonać ta silna kobieta?
Odpowiedzi czekają w najnowszej powieści Katrzyny Janus .

Pisząc tę recenzję wciąż odczuwam emocje towarzyszące mi podczas lektury, a była to cała paleta uczuć- od współczucia, przez głęboki smutek I żal, po wzruszenie i szczęście towarzyszące głównej bohaterce.
Niejednokrotnie zgrzytałam zębami i płakałam. Niektórzy skradły moje serce swoją dobrocią.
Nie jest to jednak lekka his...

| link |
@z_ksiazka_w_plecaku
2024-03-10
10 /10

„Ocalić siebie” to książka, która mnie zaskoczyła. Nie sądziłam, że historia Hani dostarczy mi tylu emocji. Czasami skrajnych. Raz byłam na zła, a raz jej współczułam i chciałam przytulić.

Główna bohaterka, jako młoda dziewczyna była zakochana z wzajemnością w Adamie. Niestety, ale chłopak zmarł na białaczkę, a Hani zawał się świat. Aby nie myśleć o ukochanym pojechała w góry, gdzie poznała Ksawerego. Po powrocie do codzienności, jednak o nim zapomniała. Po skończeniu studiów medycznych przeniosła się do Wielkopolski, gdzie poznaje Jerzego i Piotra.

Ten kto zna twórczość Pani Katarzyny Janus wie, że autorka potrafi zaczarować słowem. Ja od pierwszych stron dałam się porwać opisanej historii o wielkiej miłości i stracie ukochanej. Książka przepełniona jest bólem i cierpieniem Hani. I nawet gdy stara się poukładać swoje życie na nowo, to nie jest to takie proste. Jerzy, Ksawery czy Piotrek? Z którym z panów uda się jej stworzyć szczęśliwy związek? A może z żadnym? Strach, że się nie uda będzie silniejszy? Przekonacie się sami.

„Ocalić siebie” to powieść o poszukiwaniu siebie. O trudnych wyborach i ich konsekwencjach. Jest to również powieść, która pokazuje jak ważna jest komunikacja pomiędzy partnerami by ich związek miał szanse zaistnieć a później przetrwać.

| link |
OB
@obydwiezaczytane
2024-03-17
7 /10

Hania traci najważniejszą osobą w swoim życiu - Adama, który był jej miłością, przyjacielem i całym życiem. Ból po śmierci ukochanego, który nią owładnął, zdawał się nie mieć końca. Po skończeniu studiów wyjeżdża do Wielkopolski i zaczyna pracę jako lekarz. Jej życie jest wciąż pełne bolesnych wspomnień. Na jej drodze stają mężczyźni: Jerzy, Ksawery i Piotr.

Ta historia pochłonęła mnie do ostatniej kartki. Kiedy już myślałam że limit nieszczęśliwych wypadków się skończył dla głównej bohaterki, to za każdym razem otrzymywałam kolejny wachlarz emocji.

#ocalićsiebie to słodko - gorzka, zmuszająca do refleksji nad życiem i przewrotnym losem, który potrafi bardzo namieszać powieść. To historia o odnajdywaniu siebie na nowo. O sile kobiecej, miłości, przyjaźni.

Autorka nie mydli czytelnikowi oczu, że życie jest doskonałe i kolorowe. Nie znajdziemy tu gotowych recept jak żyć, ale będzie napewno inspiracją do podejmowania trudnych i ważnych decyzji. Choć nie zawsze główna bohaterka potrafiła dobrze wybrać. Potrzebowała wiele przeżyć, aby zrozumieć kto jest dla niej ważny.

| link |
@paulaczyta
2024-03-28
Przeczytane

To opowieść o miłości, stracie i odnalezieniu siebie. O sile i determinacji, która pozwala przetrwać nawet najtrudniejsze chwile
Jak odnaleźć siebie po stracie miłości? Hani przyszło zmierzyć się z tym trudnym wyzwaniem. Ciężko jest na nowo wrócić do szarego życia i zaakceptować stratę. Jednak jakoś trzeba żyć dalej.
Kobieta kończy studia, przeprowadza się i zaczyna pracę jako lekarka. Stara się żyć dalej, ale bolesne wspomnienia i tęsknota za ukochanym ciągle o sobie przypominają. Aż na jej drodze pojawia się zamożny lekarz, Jerzy, który wywołuje niemałe zamieszanie w jej życiu.
I jest także Piotr, mężczyzna o wielkim sercu, który także na wpływ na losy Hani.
Jak w tym wszystkim poradzi sobie kobieta? Czy ponownie znajdzie prawdziwą miłość?
To taka historia, która mogłaby się zdarzyć w prawdziwym życiu. Złożona z wzlotów i upadków, miłości i straty. Emocjonalna i ciekawa.

| link |
@tatiaszaaleksiej
2024-04-01
8 /10
Przeczytane
@ejwa1960
2024-03-09
7 /10
Przeczytane Romans/obyczajowe/sensacja Ebook/audiobook /Legimi 2024

Cytaty z książki

O nie! Książka Ocalić siebie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl