Od nowa

Jean Hanff-Korelitz
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Od nowa
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Grace jest znaną psychoterapeutką – mistrzynią w przewidywaniu obrotu spraw, żoną szanowanego onkologa dziecięcego i matką nastolatka w elitarnej nowojorskiej szkole. Wkrótce ma wydać pierwszą książkę, w której udziela porad kobietom, jak to pierwsze wrażenie połączone z intuicją jest kluczowe w doborze partnera. Nieoczekiwanie idylliczny świat kobiety legnie w gruzach. Mąż znika bez wieści, a nowa znajoma zostaje zamordowana. Co gorsza sprawy zyskują wymiar publiczny. Przerażona Grace odkrywa, że jej dotychczasowe życie było czystą iluzją i kłamstwem. Kim właściwie jest mężczyzna, którego kochała? Jak bardzo rozminęła się z teoriami, w które tak mocno wierzyła? I czy rzeczywiście nie mogła wiedzieć…

Przygnębiona własnym niepowodzeniem musi porzucić dotychczasowe życie i zbudować wszystko od nowa – dla siebie i syna.
Tytuł oryginalny: You Should Have Known
Data wydania: 2020-10-28
ISBN: 978-83-66005-90-7, 9788366005907
Wydawnictwo: Poradnia K
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 472
dodana przez: jorja

Autor

Jean Hanff-Korelitz Jean Hanff-Korelitz
Urodzona 16 maja 1961 roku w USA (Nowy Jork)
Jean Hanff Korelitz - autorka kilku powieści, w tym także dla młodzieży. Współpracuje z czołowymi magazynami: "Vogue", "Real Simple", "More", "Newsweek" i "Travel & Leisure".

Pozostałe książki:

Nie chciałaś wiedzieć
Wszystkie książki Jean Hanff-Korelitz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ironia losu.

29.11.2020

Poznajcie Grace. Piękna, ambitna terapeutka, która na kanwie sesji z pacjentami wydaje książkę pod tytułem „Nie chciałaś wiedzieć”. Ma to być poradnik jak uchronić się od błędu pierwszego zauroczenia, na co zwracać uwagę, jakie sygnały ostrzegawcze może wysyłać nasz mózg w stosunku do osoby, którą chwilowo jesteśmy oczarowani i chcielibyśmy więcej... Recenzja książki Od nowa

@jorja@jorja × 8

Tajemnice, sekrety, kłamstwa

21.11.2020

Kiedy z dnia na dzień twoje życie rozpada się na milion kawałków. Kiedy małżeństwo, uchodzące do tej pory za idelane okazuje się jednym wielkim kłamstwem. Kiedy twoja kariera zawodowa zostaje wystawiona na szwank a ty sama stajesz się dla innych osobą niegodną zaufania możesz zrobić dwie rzeczy: poddać się lub zacząć wszystko od nowa. I choć kuszą... Recenzja książki Od nowa

@nika.mail@nika.mail × 4

"Chcieć tego, co się ma, to podobno klucz do szczęścia" ...

29.04.2021

Czytałam ostatnio bardzo dużo różnorodnych thrillerów, w tym psychologicznych i zadaję sobie pytanie, dlaczego ludzie kłamią? Jaki mają cel w oszukiwaniu bliskich? Czy liczą, że prawda nigdy nie ujrzy światła dziennego? Czy kierują nimi pobudki osobiste czy dobro rodziny? Zastanawiające … Jestem przekonana, że bohaterka thrillera psychologicznego ... Recenzja książki Od nowa

Zmarnowany potencjał

5.05.2021

Grace jest psychoterapeutką, ma piękny dom, zdolnego syna Henry'ego i wspaniałego męża Jonathana, który pracuje jako onkolog dziecięcy. Poznajemy ją w chwili gdy przygotowuje się do wydania swojej książki, w której doradza kobietom jak pierwsze wrażenie wraz z intuicją są istotne w doborze partnera. Życie idealne, nieprawdaż? Wszystko komplikuje s... Recenzja książki Od nowa

Moja opinia o książce

Opinie

@zetbasia27
2021-02-20
7 /10
Przeczytane


Grace jest szczęśliwą żoną szanowanego onkologa dziecięcego, matką inteligentnego nastolatka, ucznia elitarnej, nowojorskiej szkoły i znaną psychoterapeutką, która pisze książkę o tym jak wielkie znaczenie ma intuicja i pierwsze wrażenie dla udanego związku.
Pewnego dnia jej życie rozpada się jak domek z kart, mąż znika, w sąsiedztwie ktoś zamordował piękną, młodą kobietę. Początkowy szok zamienia się w przerażenie i rozpacz, gdy Grece odkrywa brak kosztowności i puste konto w banku a dodatkowo dowiaduje się o licznych kłamstwach i zdradach męża.
Gdy o jej męża zaczyna pytać policja i dziennikarze, Grece musi podjąć trudną decyzję by chronić syna i siebie.
Jak sobie poradzi skoro straciła pracę? Czy dowie się jakim człowiekiem był jej mąż? Dlaczego żył w kłamstwie? Dlaczego nie zauważyła, że żyje w mydlanej bańce? Jak zniesie taką traumę jej syn?
Książka wręcz zmusza do refleksji i przemyśleń a czyta się szybko bo wiele się dzieje. Polecam.

× 2 | link |
@equidad
2021-01-03
6 /10
Przeczytane

„Od nowa” to chwilowy, relaksujący przerywnik pośród bardziej wymagających lektur, pod znakiem których upływa końcówka mojego 2020 roku. Sięgnęłam po nią pod wpływem recenzji serialu pod tym samym tytułem oraz jego pierwszych odcinków.

Powieść Jean Hanff Korelitz to lekka proza obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Nie jest to jednak wątek pierwszoplanowy, choć początkowo stanowi oś, wokół której skupiają się wydarzenia. Z czasem staje się wyłącznie tłem, na którym nakreślony zostaje psychologiczny portret kobiety w obliczu utraty całego dotychczasowego życia.

Akcja osadzona jest przede wszystkim w przyjemnych realiach Nowego Jorku, wśród jego zamożnych mieszkańców, robiących kariery i posyłających dzieci do prywatnych szkół. Z czasem przenosi się do sennego, prowincjonalnego miasteczku gdzieś na wschodnim wybrzeżu. Ale jak zwykle w takich opowieściach, pod płaszczykiem wielkomiejskiego blichtru kryje się drugie, bardziej ponure dno.

Zaczyna się oczywiście od zabójstwa. Później czyjegoś tajemniczego zniknięcia. A jeszcze później poukładane życie bohaterki w ciągu jednego dnia rozpada się w proch. Wszystko, w co wierzyła, co wiedziała, co znała, okazuje się ułudą. Powieść dobrze oddaje targające nią emocje - zagubienie, dezorientację, niepewność i ich ewolucję w czasie, mozolne budowanie od podstaw swojej tożsamości i układanie sobie życia od początku.

"Od nowa" to także opowieść o powierzchownych, płytkich relacjach, niezrozumieniu, braku ...

× 1 | link |
@karolina92
2021-05-05
5 /10
@malgosialegn
2021-04-29
9 /10
Przeczytane
@Anna_Krasniewicz_Frys
2021-03-06
8 /10
Przeczytane
@Natalia_Swietonowska
2021-02-09
5 /10
Przeczytane Posiadam Recenzenckie
@nika.mail
2020-11-21
8 /10
Przeczytane
@blog
2020-11-21
9 /10
@jorja
2020-11-29
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Od nowa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl