Odnaleziony portret

Marian Piegza
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Odnaleziony portret
Książka Odnaleziony portret
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Rok 1912. Młody niemiecki oficer w stanie spoczynku, Jorg, przybywa do przemysłowego miasta Schwientochlowitz na Górnym Śląsku, aby zgodnie z zaleceniem ojca poznać tajniki pracy tutejszej huty żelaza. Wkrótce w sklepie ze słodyczami poznaje Albinę Schmeiduch – nieśmiałą polską wdowę samotnie wychowującą córeczkę. Żadne z nich nie podejrzewa jeszcze, że ich płomienny romans da początek skomplikowanej historii kilku pokoleń świętochłowiczan, których życie przypadnie na burzliwe czasy wojny i okupacji, komunizmu i długiej drogi do jego upadku. W tych nieprzewidywalnych czasach jedyną ostoją jest miasto Schwientochlowitz – Świętochłowice, gdzie splątane języki niemiecki, polski, śląski, a także jidysz tworzą fascynującą sagę o zwykłych mieszkańcach uwikłanych w wielkie wydarzenia XX wieku.
Data wydania: 2019-03-22
ISBN: 978-83-8147-372-9, 9788381473729
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 326
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

MARIAN PIEGZA • „ODNALEZIONY PORTRET”

Rodzinne tajemnice aż proszą się o ich odkrycie, choć mogą spowodować mnóstwo zaskoczeń. Jak wiele smutku i radości może przynieść związek dwojga ludzi? Dwojga ludzi uwikłanych w ważne momenty, których raczej nie chcieliby być świadkami… Zawsze lubiłam czytać sagi rodzinne, głównie takie, które r... czytaj dalej »

Odnaleziony portret

„Bądź optymistką. Wiarą można pokonać wszelkie trudności”. Oficer niemiecki w stanie spoczynku, Jorg, przybywa do Świętochłowic, na polecenie ojca, aby zgłębić tajniki pracy tutejszej huty żelaza. W sklepie ze słodkościami poznaje Albinę Schmeiduch. Między nimi wybucha płomienny romans, wkrótce ... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Erna
2019-05-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane (2019-05-28)
Rodzinne tajemnice aż proszą się o ich odkrycie, choć mogą spowodować mnóstwo zaskoczeń. Jak wiele smutku i radości może przynieść związek dwojga ludzi? Dwojga ludzi uwikłanych w ważne momenty, których raczej nie chcieliby być świadkami… Zawsze lubiłam czytać sagi rodzinne, głównie takie, które rzucają bohaterów w wir wydarzeń historycznych. Dlatego zdecydowałam się sięgnąć po książkę Mariana Piegzy, aby udowodnić sobie, że również na polskim rynku literackim można natknąć się na ciekawe pozycje oscylujące wokół wspomnianych wyżej cech. Zachęciły mnie już same ramy czasowe, trafiające w najbardziej interesujące okresy. Nie ukrywam, z „Odnalezionym portretem” wiązałam duże nadzieje. Autor je...
serce | link |
@malgosialegn
2019-10-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane (2019-10-17)

Co czytać po książce “Odnaleziony portret”- Marian Piegza

Książka Mały przew.po Świętochłowicach
Mały przew.po Świętochłowicach Zdzisław Klose, Marian Piegza
Książka Ręce ojca
Ręce ojca Aleksandra Julia Kotela
{}7.3/10
Bohaterka powieści szuka odpowiedzi na ważne pytanie: do jak...
Książka Feminist Fight Club. Jak przetrwać w seksistowskim miejscu pracy.
Feminist Fight Club. Jak pr... Jessica Bennett
{}7/10
Co zrobić, gdy kolega na każdym spotkaniu prosi cię o podan...
Książka "Około północy"
"Około północy" Mariusz Czubaj
{}7/10
Wiosna 1969 roku, Warszawa. Po pogrzebie genialnego jazzowe...

Kategorie

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się