Ogarnij się!

Sarah Knight
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Ogarnij się!
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Ogarnij się! to druga książka autorki bestsellera Magia olewania. Jest książką dla tych wszystkich, którzy dążą do uporządkowania umysłowego rozgardiaszu - czyli takich spraw, jak praca zawodowa, finanse, kreatywność, związki i zdrowie. Pozwoli wyrwać się z kolein rutyny, aby wieść życie, jakiego pragniemy. Dzięki tej książce dowiesz się, jak obierać cele, jak je realizować wbrew drobnym trudnościom, a także poważnym przeszkodom, a potem - jak sobie wyobrażać i osiągać cele jeszcze większe, które być może dotąd nie wydawały ci się nawet możliwe. Pomoże ci przestać wchodzić sobie samemu w drogę - i to raz na zawsze. A na dodatek uwolnić się od rzeczy, które we własnym mniemaniu powinieneś robić, aby móc załatwić to, co naprawdę musi być zrobione i zająć się tym, co robić chcesz.
Data wydania: 2018-04-18
ISBN: 978-83-287-0919-5, 9788328709195
Wydawnictwo: Muza
Stron: 256

Autor

Sarah Knight Sarah Knight Sarah Knight - niezależna redaktor i pisarka. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Harvarda. Przez piętnaście lat pracowała dla najlepszych wydawnictw Nowego Jorku. Jest autorem poradników "Magia olewania", "Ogarnij się!", "Rób swoje".

Pozostałe książki:

Magia olewania Jak uspokoić swoje myśli Ogarnij się! Get your sh*t together. Ogarnij się. Dziennik Rób swoje
Wszystkie książki Sarah Knight

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ogarnij się! nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Iwona_Nocon
2020-05-15
Przeczytane

Bardzo dawno temu, tak mniej więcej trzy lata temu wpadła w moje ręce Magia olewania. To jeden z pierwszych poradników, który mnie naprostował. Rady zawarte w tej książce wskazały mi drogę, którą powinnam kroczyć. Muszę sobie tę lekturę odświeżyć. Gdybym się kierowała opiniami pewnie nigdy bym nawet na tę książkę nie spojrzała. Gdy dowiedziałam się, że autorka napisała drugą książkę wiedziałam że muszę po nią sięgnąć. W końcu trzeba mnie znowu naprostować. No i trochę i nawet bardzo trochę nie wyszło 😔. Już od początku powinna zapalić mi się czerwona lampka patrząc na tytuł. Chcąc nie chcąc Sarah użyła tonu rozkazującego, który działa na mnie jak płachta na byka. W natomiast okazało się, że nas ludzi łatwo porównać nasze charaktery do wiewiórek z bajki Alvin i wiewiórki. I teraz nie wiem czy jestem Teodorem gapą, wygadanym Alvinem czy zachowującym pozory Simonem. Wolę tego nie analizować, bo ostatnio nasłuchałam się takich żartów o wiewiórkach, że na samą o nich myśl boli mnie brzuch.
Nie przeczytałam tej książki do końca więc nie będę jej oceniać. Jeżeli jednak zastanawiacie się nad zakupem - odradzam. Postawcie wszystkie pieniądze na Magię olewania a ogarnianie zostawcie komu innemu.

× 1 | link |
@SandraNightingale
@SandraNightingale
2023-03-19
8 /10
Przeczytane

Jeżeli zupełnie nie ogarniasz swojego życia. Wiecznie się spóźniasz, nie kończysz zadań to czas sięgnąć po tę książkę. Autorka w 4 rozdziałach opowiada o różnych metodach i sposobach na ogarnianie życia. Zaczyna od porównania problemów ludzi do susłów z bajki. Jest Teodor, Alvin i Simon dla każdego z nich znajdzie się sposób.
W książce znajdziemy sposoby na ogarnięcie naszego życia w takich obszarach jak : dom, finanse, praca, związki, zdrowie i styl życia.
W książce znajdziemy tabelki, rysunki, arkusze do wypełnienia, aby wcielić proponowane narzędzia w życie.
Nie jestem fanką humoru autorki, a dużo go było w ramach lepszego zobrazowania sytuacji nieogarnięcia.

| link |
@HEBVI
2022-03-24
9 /10
Przeczytane

Co jak co, zazwyczaj nie jarają mnie takie poradniki. Mam wrażenie, że większość to zwykłe lanie wody.
Ta jednak wyróżnia się czymś "magicznym" ("Magia olewania" haha), przyciągnęła mnie do siebie i dobrze się przy niej bawiłam.
Wciągająca i pouczająca

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Ogarnij się!. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat