Ogród małych kroków

Abbi Waxman
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Ogród małych kroków
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Minęły trzy lata, odkąd Lily w wypadku straciła męża. Udaje jej się normalnie funkcjonować, nawet odnosi sukcesy jako ilustratorka w wydawnictwie, jednak wciąż bardzo tęskni za ukochanym. Jak ognia unika nawiązywania nowych znajomości, a czas wolny spędza w towarzystwie córek i rozrywkowej siostry. Dlatego gdy w ramach przygotowań do nowego projektu firma wysyła ją na kurs ogrodnictwa, Lily zabiera rodzinę ze sobą. Dziewczyny świetnie się bawią, a jej udaje się na kilka chwil zapomnieć o tęsknocie. Szybko okazuje się, że sadzenie roślin i pielenie grządek to nie tylko przyjemne hobby, ale też okazja, by spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy i skonfrontować się z niewygodną prawdą o sobie samej.
Data wydania: 2017-06-14
ISBN: 978-83-7515-444-3, 9788375154443
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 344

Autor

Abbi Waxman Abbi Waxman Abbi Waxman urodziła się w Anglii w 1970 roku jako najstarsze dziecko dwójki copywriterów. Początkowo pracowała jako copywriter a następnie jako dyrektor kreatywny w różnych agencjach reklamowych w Londynie i Nowym Jorku. W końcu mając troje dzie...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ogrodowy zawrót głowy

4.11.2019

"Ogród małych kroków" to książka, którą bardzo ciężko mi obiektywnie ocenić, gdyż jest swoistym misz-maszem tematów i stylów. Teoretycznie autorka skupia się na procesie przeżywania żałoby po zmarłym tragicznie mężu głównej bohaterki Lillian i radzeniu sobie przez nią z tą stratą w obliczu wychowywania dwóch małych córeczek, wykonywania pracy zaw... Recenzja książki Ogród małych kroków

Miłość w ogrodach

22.11.2019

"Ogród małych kroków" jest książką pełną optymizmu, bardzo pogodną. Już sam tytuł i okładka napawa nas optymizmem i pewną nadzieją na lepsze. Główną bohaterką książki jest sympatyczna Liliane która 3 lata temu straciła męża w wypadku samochodowym. Osierocił dwoje dzieci, a ona nadal nie może pogodzić się z żałobą. Na szczęście ma kochającą si... Recenzja książki Ogród małych kroków

Moja opinia o książce

Opinie

@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
9 /10
Przeczytane Odwiedzamy USA ❤ 2017 ❤ 🎁 Recenzenckie 📚 Posiadam

Spieszę dzisiaj z rekomendacją inteligentnej, zabawnej i ciekawej powieści obyczajowej, która z pewnością zadowoli gusta wielu czytelniczek. "Ogród małych kroków" amerykańskiej autorki Abbi Waxman to opowieść o radzeniu sobie z przeciwnościami losu, dalszym życiu po przeżytej stracie i akceptacji tego, co oferuje los.

Dla Lilian i jej siostry Rachel idealną możliwością na dokonanie życiowych zmian jest kurs ogrodniczy, w którym obok nich bierze udział kilka innych osób. Nowo poznani ludzie to naprawdę ciekawe osobowości...
Przygotowanie poletka pod uprawę warzyw, owoców i ziół pod okiem doświadczonego i przystojnego ogrodnika, ciężka praca i wspólne spędzanie​ czasu rodzi trwałe więzi pomiędzy wszystkimi uczestnikami kursu. Annabell oraz Clare - dwie małe, ale nad wiek dojrzałe córeczki Lili świetnie się bawią ucząc i spełniając swoje dziecięce marzenia. A pozostali zaczynają dostrzegać we wspólnych zajęciach szansę na zmiany. Bo nasza zwykła codzienność, mniejsze i większe decyzje to takie małe kroki, które składają się na cały ogród nazywany życiem.

Powieść Abbi Waxman to idealna propozycja na miłe spędzenie czasu w towarzystwie inteligentnych bohaterów. Napisana z humorem wzbudza uśmiech na twarzy, ale także wzrusza i przekazuje emocje, które u bardziej wrażliwych czytelników mogą wycisnąć łezkę pod powieką. Prosty język, zwięzły i przyjemny styl nie wymaga od czytelnika szczególnego zaangażowania, ale gwarantuje sporą dawkę relaksu. Każdy rozdział ...

| link |
@gala26
2019-11-30
6 /10
Przeczytane Obyczajowe Wypożyczone z biblioteki 2018 Literatura współczesna

Pomimo , że jak większość konsumentów uważam , ze reklama nie ma na mnie wpływu to i tak sięgam pod wpływem impulsu po produkty , które zapadły gdzieś w moją pamięć bo właśnie w takim działaniu reklamy tkwi jej siła. Tak też stało się w przypadku „ Ogrodu małych kroków „ powieści , która wzbudziła uwielbienie wielu czytelniczek , a na jej temat napisano całe mnóstwo pochlebnych opinii i recenzji.
Książa posiada dość dziwną a nawet rzekłabym krzykliwą okładkę i chociaż nie wzbudza mojego zachwytu spowodowała, że jednak ją zapamiętałam. Inaczej pewnie nie zwróciłabym na nią uwagi na półce w bibliotece.
Jakoś trudno jest mi ocenić tę powieść. Po opisie treści spodziewałam się chyba czegoś bardzo poważnego , powieści opowiadającej o powrocie do życia, odnajdywaniu nowej drogi, a jest to lekka powieść doprawiona nutką humoru ale jej lektura nie sprawiła tyle radości, na ile liczyłam. Męczyłam się dość mocno z tą powieścią, trudno było mi wczuć się w fabułę. Momentami irytowały mnie dyskusje bohaterów, choć tak naprawdę bardzo ich polubiłam . Każdy z bohaterów pojawiający się na kartach tej powieści, w taki lub inny sposób jest dotknięty stratą. Przeszkadzało mi też , że córki głównej bohaterki są przedstawione jak młode dojrzałe kobiety , chociaż to małe dzieci i przez całą książkę towarzyszyło mi przekonanie, że 5 i 7-latka tak się nie zachowują i nie rozumieją świata dorosłych , powinny być bardziej dziecinne.
Choć niewątpliwą zaletą powieści jest doskon...

| link |
@Smallbookworld
2019-05-07
9 /10

Okładka książki jest cudowna i bardzo mnie zdziwiła. Ma dużo elementów ale sama okładka zdradza w połowie treść i fabułę książki. Co do tytułu, to wydaje mi się, że tutaj drzemie większe przesłanie. Ogród- bo kurs ogrodnictwa, a słowa małych kroków- może oznaczać to, że Lilka ma 2 córki i również zabiera je na kurs. Wydaje mi się, że każda osoby inaczej by zinterpretowała tytuł i okładkę książki.

Na pewno warto ją przeczytać i warto mieć ją na swojej biblioteczce. Kiedyś na pewno do niej wrócę (jeśli właśnie tego będę chciała). Wydaje mi się, ze każda osoba mogłaby tą książkę przeczytać bez problemu, ponieważ ma w sobie nutkę młodzieżówki, śmiechu.

| link |
@tea.books.lover
2020-12-09
6 /10
Przeczytane
@portana36
2020-01-01
7 /10
Przeczytane
@Justyna_Papuga
2019-11-22
10 /10
Przeczytane
@Mollinka_90
2019-11-04
6 /10
Przeczytane
@pokora_klaudia
2018-12-09
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ogród małych kroków. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl