Oko Horusa

Jola Czemiel
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Oko Horusa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Jeszcze nigdy marzenie o nieśmiertelności nie było tak bliskie spełnienia…

Kiedy Hatszepsut, kobieta faraon, zbliża się do kresu życia, pozostawia po sobie przesłanie, spisane na papirusie przez jej architekta i kochanka Senenmuta. To właśnie ono jest kluczem do znalezienia odpowiedzi na pytanie: czy to możliwe, by człowiek stał się nieśmiertelny?

Mijają wieki, a tajemnica Hatszepsut wciąż spędza sen z powiek zarówno naukowcom, jak i wielkim tego świata. Wkrótce do ich grona dołączy były najemnik Benedict Rutherford, obecnie właściciel biura detektywistycznego w Londynie. W jego ręce trafia zagadkowy wisior w kształcie oka, a przyjaciel zaprasza go do Egiptu na uroczyste otwarcie Świątyni Miliona Lat. Rutherford nie wie jeszcze, że właśnie został wplątany w wielką międzynarodową intrygę, która może doprowadzić do rozwiązania zagadki nieśmiertelności.

Na ekranie pojawił się starszy, siwowłosy mężczyzna z wyraźnie podkrążonymi oczami. Najpierw przecisnął się przez tłum składający się głównie z młodych ludzi, którzy przekrzykiwali się wzajemnie, a następnie z wyraźną ulgą stanął przed wielkim, otwartym oknem.
– Mamy to! – szepnął, zbliżając usta w stronę monitora. – Udało się, chłopcze! – powtórzył głośniej i zniknął z pola widzenia. Ian jeszcze przez moment słyszał jego ciężki oddech.
– Halo, profesorze, jest pan tam jeszcze? – krzyczał. – Halo!
Szum zagłuszał rozmowę, aż w końcu połączenie się zerwało. Ian rozejrzał się po pracowni i wszedł na obrotowe krzesło. Lekko się zachybotał, ale ludzie pochyleni nad klawiaturami byli zbyt zajęci swoją pracą, żeby to zauważyć. Kiedy wreszcie kilka głów zwróciło się w jego stronę, krzyknął:
– Potwierdzili! Ludzie, Singapur potwierdził!


Jola Czemiel - absolwentka SGH, autorka powieści i miniatur literackich. Wielbicielka niezwykłych podróży, ciekawych książek i dobrej muzyki. Obecnie pracuje nad kolejną częścią trylogii z Benedictem Rutherfordem w roli głównej zatytułowaną „Perro Negro”.

www.jolaczemiel.com


Data wydania: 2020-11-12
ISBN: 978-83-8219-027-4, 9788382190274
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 440
dodana przez: NovaeRes

Autor

Jola Czemiel Jola Czemiel Jola Czemiel, Białostoczanka, absolwentka SGH. Pisanie tkwiło w niej od zawsze. Ukończyła kursy kreatywnego pisania i szkołę pisania thrillerów Dana Browna. Członek grupy literackiej Verte i Write Clubu. Wielbicielka podróży, książek, muzyki, powieś...

Pozostałe książki:

Protektor
Wszystkie książki Jola Czemiel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Oko Horusa

WYBÓR REDAKCJI
25.11.2020

„Oko Horusa” – Jola Czemiel Na samym początku muszę pozachwycać się nad okładką. Jest przepiękna. Głęboka czerń z dodatkiem złota- cudo po prostu cudo. Historia współczesna przeplatana jest wydarzeniami sprzed kilku tysięcy lat, kiedy to na egipskim tronie zasiadała królowa Hatszepsut. Została przedstawiona jako silna, niezależna kobieta lec... Recenzja książki Oko Horusa

Starożytność w teraźniejszości...

26.11.2020

Staroegipski wątek przeplatany ze współczesnymi czasami... Czyż nie brzmi ciekawie? 🤔 Uwagę przykuwa już sama okładka. Przyznam szczerze, że często kieruje się wyborem książki właśnie po okładce, a tutaj ta czerń kontrastująca ze złotem jest świetnie ze sobą skompletowana. I tym razem też się nie zawiodłam. Autorka Jola Chemiel stworzyła tym raze... Recenzja książki Oko Horusa

@wybrana84@wybrana84 × 14

Oko Horusa

11.12.2020

Często możemy spotkać się z dosyć banalnym stwierdzeniem, że książka jest swego rodzaju biletem w podróż do innego świata. Mając przed sobą dobrą lekturę i parę godzin wolnego czasu, jesteśmy w stanie przenieść się w miejsca, w których w rzeczywistości nasza noga nigdy nie postanie. Tak właśnie jest w przypadku Oka Horusa Joli Czemiel. Na karta... Recenzja książki Oko Horusa

Jest potencjał, jest tajemnica

3.12.2020

Pierwszą połowę książki wciągnęłam w jeden dzień! Byłam pewna, że reszta też pójdzie piorunem, bo historia przecież zapowiada się świetnie. Niestety okazało się inaczej i wszystko uratowała końcówka, którą równie jak pierwszą połowę "Oka Horusa" wciągnęłam bez odkładania książki. Głównym bohaterem jest detektyw Benedict Rutherford, który zostaje ... Recenzja książki Oko Horusa

Moja opinia o książce

Opinie

@ewelina.czyta
2021-02-15
6 /10

Od momentu, w którym skończyłam czytać tę powieść, minęło kilka dni, a ja nadal nie wiem jak ubrać w słowa to, co czuję. Przyznam, że mam dość mieszane uczucia.
"Oko Horusa" to na pewno powieść, która wymaga od czytelnika dużego skupienia i zarezerwowania dla siebie odpowiedniej ilości czasu. Akcja dzieje się bardzo szybko, intryga goni intrygę, a ilość postaci momentami mocno mnie przytłaczała i niejednokrotnie "gubiłam" się w rozpoznaniu kto jest kim i o co aktualnie chodzi. Zdarzyło się, że żeby zrozumieć sens danego wydarzenia lub rozmowy musiałam wracać po kilka stron wstecz by zrozumieć dany kontekst. W tym miejscu muszę zaznaczyć, że Wasze odczucia mogą być jednak zupełnie inne, bo przyznam, iż czytałam tę książkę w dość nerwowym okresie i być może to wpłynęło na taki odbiór.

Autorka pięknie pisze o Egipcie- tym współczesnym i starożytnym. Drobiazgowe opisy oddają kulturę i obyczajowość Egipcjan. Łatwo zaobserwować i zrozumieć tło polityczne, oraz morderczą walkę o wpływy. Z książki płynie olbrzymia wiedza i świadomość tego miejsca. Barwny język i plastyczne opisy pozwalają bez problemu wyobrazić sobie i przenieść się tym samym na słoneczne, ale i tajemnicze ulice Kairu.
Książkę czyta się szybko, sto krótkich rozdziałów szybko mija. Powieść gwarantuje zawrotne tempo, wiele tajemnic i intryg oraz emocji, które momentami trudno okiełznać.

"Oko Horusa" to druga część cyklu o przygodach...

| link |
@ordinary_booksgirl
2021-09-10
9 /10
Przeczytane

Tajemnica nieśmiertelności spędza sen z powiek naukowcom i nie tylko. Kluczem do odpowiedzi jest papirus, na którym kobieta faraon, Hatszepsut, pozostawia przesłanie. Ukrywa je starannie wraz z jej architektem i kochankiem, Senenmut. Czy teraz, po wielu wiekach odkryją tajemnicę?
Otwarcie Świątyni Miliona Lat w Egipcie to wielka uroczystość, na którą przyjaciel zaprasza Benedicta Rutherford. Obecnie jest właścicielem biura detektywistycznego w Londynie. Kiedy przyjaciel nie pojawia się na spotkaniu z nim, to jest tylko początek tego co go czeka. Trafia do niego tajemniczy wisior w kształcie oka. Właśnie tak zostaje nieświadomie wplątany w międzynarodową intrygę, gdzie musi walczyć o własne życie. Będzie musiał zaufać ludziom, których nie znał i być sprytniejszym od innych. Co go spotka? Przez co będzie musiał przebrnąć? Czy wybierze właściwą drogę i ludziom, którym zawierzy swoje życie? Jaka jest tajemnica nieśmiertelności?

Nieśmiertelność? Marzenie wielu, ale ja raczej chciałabym być nieśmiertelna. Za to niektórym osobom w tej książce było zbyt śpieszno do niej. Bohaterowie są świetnie wykreowani. Najbardziej spodobała mi się postać Amal, która pomimo wszystkiego złego, próbuje znaleźć wyjście sytuacji i odważna. Cała fabuła jest bardzo dobrze przemyślana. Bardzo mi się spodobały wątki, gdy żyła Hatszepsut. Poznajemy dane wydarzenia z różnych perspektyw dzięki czemu poznajemy ich myśli oraz wprowadza w wątpliwości. W książce akcja działa się nieustannie. In...

| link |
@tusz_na_papierze
2021-01-19
6 /10

Znacie książki tak zawiłe, że kilkudniowa przerwa od ich czytania powoduje gubienie się w akcji?

Ja miałam tak z "Okiem Horusa". Jest to dobra książka łącząca w sobie magiczny, mroczny świat sprzed wielu wieków oraz obecny, skorumpowany i terroryzowany Kair. Świetne, szczegółowe opisy, barwni bohaterowie, lekkie a zarazem bogate w wiedzę pióro autorki. Do tego akcja goniąca akcję. Ciężko spamiętać jednak wszystkie wydarzenia, gdy robi się przerwy w czytaniu. Książka wymaga skupienia, przyswajania faktów, dlatego czytałam ją bardzo długo. Musiałam czasami cofać się o kilka stron.

Świetnym zabiegiem w książce były retrospekcje z czasów panowania Hatszepsuty. Uwielbiam odniesienia do historii i żałowałam, że nie ma ich więcej. I to one dają wytchnienie, czas na złapanie oddechu w pędzącej fabule osadzonej we współczesnym Egipcie.

Czy główny bohater pozna tajemnicę nieśmiertelności? Czy Hatszepsut również ją znała i przekazała potomnym? Tego dowiecie się z książki.

A, no i coś najpiękniejszego w tej książce, poza dawką ogromnej wiedzy. Okładka. Prosta a tak przykuwająca uwagę. Chyba więcej czasu się jej przyglądałam niż czytałam właściwy tekst.Jeśli ktoś lubi tajemnice, ciągłe intrygi, przygody i nawiązania do starożytnych czasów to lektura idealna dla niego. Zaznaczam jednak, zarezerwuj sobie na nią spokojny czas.

| link |
@Emma81
2021-06-28
7 /10
Przeczytane

Czytając recenzję, sugerując się tytułem i okładką sądziłam, że będzie tu więcej... starożytnego Egiptu, bóstw z głowami zwierząt, władczych faraonów.
Tymczasem okazało się, że jest to powieść szpiegowska/kryminalna (?), nie najgorsza swoją drogą. Aczkolwiek nie tego się spodziewałam. Autorka sprytnie przemyca opisy sytuacji polityczno- kulturalnej we współczesnym Egipcie. Ciekawie wpleciona została we współczesną akcję historia z czasów starożytnych.

| link |
@angell15
2021-03-26
6 /10
Przeczytane
@klasykiemjestem
2021-01-11
7 /10
Przeczytane
@severance
2020-12-26
10 /10
Przeczytane
PA
2020-12-11
8 /10
@lubie.to.czytam
2020-12-07
9 /10
Przeczytane
@blackinktrio
2020-12-03
7 /10
Przeczytane Fantastyka
@wybrana84
2020-11-26
8 /10
Przeczytane Świetne
@dreambooks25
2020-11-25
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Oko Horusa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl