Operacja „Wolfram”

Jerzy Edigey
Książka Operacja „Wolfram”
Książka Operacja „Wolfram”
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Anton Miller miał ten rodzaj pamięci, która jak komputer, w razie potrzeby wydobywa z bębna odpowiednie informacje. Teraz błyskawicznie uświadomił sobie, że wolfram jest szarym metalem o najwyższym w przyrodzie współczynniku topliwości. Gdzieś ponad trzy tysiące kilkaset stopni powyżej zera. A jednocześnie nawet drobna domieszka wolframu do stali utwardza ją i czyni odporną na ciepło. Bez wolframu nie można budować czołgów i luf armatnich. Bez wolframu nie wystartują rakiety dalekiego zasięgu ani nie wybuchnie bomba atomowa. Pracujący dla celów pokojowych stos atomowy także musi mieć osłonę wolframową. Największe na świecie pokłady rudy wolframowej znajdują się w Brazylii i w Związku Radzieckim...  
Data wydania: 1985
ISBN: 83-216-0498-6, 8321604986
Wydawnictwo: "Śląsk" Wydawnictwo Naukowe
Seria: Seria z Krukiem
Stron: 197

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Operacja „Wolfram” nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Operacja „Wolfram”. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}